top

Plecaki wspinaczkowe Osprey

Plecaki wspinaczkowe Osprey ® zapewniają stabilność i bezpieczeństwo dla transportowanego szpeju. Liczne troki i taśmy pozwalają na przytroczenie lin, nart skiturowych, kasku czy liny. Pętle na pasie biodrowym sprawdzą się natomiast w ścianie jako dodatkowe szpejarki.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Osprey – Twój kompan we wspinaniu!

Amerykańska marka Osprey, którą znajdziecie w sklepie górskim 8a.pl oferuje szeroką gamę plecaków w góry, w tym fenomenalne i niezwykle trwałe plecaki wspinaczkowe! Wykonano je z odpornego na mechaniczne uszkodzenia nylonu. Jest on na tyle trwały, że możesz bez problemu do plecaka troczyć zarówno narty skiturowe z ostrymi krawędziami jak i czekany i raki. Plecaki wspinaczkowe Osprey są również odporne na przetarcia, które mogą się zdarzyć na skutek wieloletniego użytkowania czy rozdarcia na występach skalnych. Ich wąska konstrukcja i smukły profil oferują doskonałe dopasowanie do ciała zarówno podczas trekkingu pod drogę wspinaczkową jak i podczas samego wspinania. Gdy natomiast wspinasz się zimą i pod drogę chcesz podejść z nartami skiturowymi nie ma najmniejszego problemu, by w trudniejszych miejscach narty przytroczyć w bezpieczny sposób do plecaka.

Plecaki wspinaczkowe Osprey docenisz za niezwykle niską wagę

Modele wspinaczkowe wyposażono w szereg udogodnień, które pozwalają obniżyć masę plecaka bez konieczności rezygnowania z wygody i komfortu użytkowania. System nośny można dodatkowo odlekczyć dzięki innowacyjnej konstrukcji wyjmowanego stelaża wraz z elementem wykonanym z aluminium. Konstrukcja plecaka jest wyjątkowo lekka, a by jeszcze obniżyć wagę, zastosowano tutaj rozwiązanie pozwalające na całkowite wypięcie klapy plecaka. Można wtedy zastosować zamknięcie Flap Jacket zabezpieczające nasz bagaż przed wilgocią. Za wygodę odpowiedzialny jest przemyślany system nośny, którego tylny panel zapobiega zbieraniu się śniegu.

Plecaki wspinaczkowe Osprey i ich wysoka funkcjonalność

Przemyślana konstrukcja plecaków wspinaczkowych amerykańskiej marki Osprey oferuje szerokie możliwości troczenia sprzętu. Po bokach zlokalizowano mocowania pozwalające na bezpieczny transport czekanów. W klapie znajdują się dwie kieszenie, które pozwalają na uporządkowanie zawartości plecaka, a w szczególności wszystkich niezbędnych drobiazgów. Od tej chwili możesz je odpowiednio rozdzielić, dzięki czemu wszystko znajdzie swoje miejsce: czołówka, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny, telefon, czy topo. Plecaki wspinaczkowe Osprey wyposażono w niewątpliwie spore udogodnienie, jakim jest specjalna siatka na kask. Czy to narciarski czy wspinaczkowy. Dzięki temu kask nie zajmie nam tak cennego miejsca w głównej przestrzeni plecaka. Bardzo pomocną w transporcie sprzętu jest taśma daisy chain. Pozwala ona na przytroczenie dodatkowego sprzętu, choćby wspinaczkowego. Miejsce na szpej znajdziemy również na szpejarkach umieszczonych na pasie biodrowym. Świetnie sprawdzą się one zarówno na prowadzeniu jak i podczas wspinaczki na drugiego.

Plecaki wspinaczkowe Osprey są kompatybilne z systemami hydracyjnymi Osprey Hydraulics i Osprey Hydraulics LT Reservoir. Dzięki takiemu rozwiązaniu picie w czasie marszu czy wspinaczki jest niezwykle proste i nie wymaga od nas używania rąk. Co więcej nie musimy zdejmować plecaka w celu poszukiwania butelki z wodą. Wystarczy sięgnąć po ustnik, który jest zakończeniem rurki wyprowadzonej z bukłaka. Plecaki wspinaczkowe Osprey wyposażono w regulowany pas piersiowy, w którym znajduje się gwizdek sygnalizacyjny. Może okazać się on nieoceniony podczas sytuacji awaryjnych w górach. Niewątpliwym plusem jest również stosunkowo niska waga plecaka oraz jego doskonały krój, który pozwala na dopasowanie się do naszego ciała. W trakcie aktywności fizycznej plecak doskonale przylega do naszych pleców wpasowując się w naturalne krzywizny naszego kręgosłupa. Jego smukły kształt nie krępuje naszych ruchów, a także nie haczy się o występy skalne podczas chociażby wspinania w kominach.

Plecaki wspinaczkowe Osprey w sklepie górskim 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz liczne modele plecaków przeznaczonych do wspinaczki. Amatorzy tego sportu mogą wybierać wśród modeli przeznaczonych na jednodniowe wypady w skały, wielowyciągowe drogi wspinaczkowe w górach czy poważne wyprawy w najwyższe góry świata. Plecaki wspinaczkowe Osprey to wygodne i niezwykle funkcjonalne plecaki, które sprawdzą się bez względu czy jesteś adeptem górskich przygód, czy zapalonym i doświadczonym wspinaczem. Modele wspinaczkowe są chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów – przewodników oraz służby górskie i parkowe. Wybierz model idealny dla siebie i ciesz się z komfortu, jaki daje Ci plecak Osprey!