top

Plecaki wspinaczkowe Ortovox

Plecaki wspinaczkowe Ortovox ® zapewniają maksimum komfortu użytkowania. Ich wąski i wysoki profil świetnie sprawdza się podczas wspinaczki, nie krępując ruchów. Liczne troki i taśmy pozwolą natomiast na przytroczenie czekana, liny czy kasku.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Ortovox to gwarancja udanego wspinu!

Techniczne plecaki wspinaczkowe Ortovox dają Ci w górach niezbędne wsparcie, które będzie dla Ciebie nieocenione podczas trudnych przejść. Plecaki do wspinania oferują świetną jakość, precyzję wykonania oraz funkcjonalne rozwiązania. Są one uszyte w taki sposób, by zapewnić Ci maksymalną swobodę ruchów! Ich wąski profil nie krępuje ruchów, a zbędne elementy nie powodują haczenia o występy skalne. Plecaki wspinaczkowe Ortovox wyśmienicie dopasowują się do sylwetki wspinacza i anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Dzięki temu środek ciężkości pozostaje świetnie wyważony, a podczas wspinania nawet ciężki plecak nie powoduje zakłócenia naszego balansu. Liczne rozwiązania technologiczne sprawiają natomiast, że plecak do wspinania chętnie wybierają zaawansowani wspinacze górscy, przewodnicy jak również adepci tego sportu. Wyśmienicie sprawdzi się on zarówno w warunkach letnich jak i zimowych. A jako, że ta niemiecka marka produkująca przede wszystkim sprzęt lawinowy kojarzy się w branży outdoorowej z synonimem bezpieczeństwa – sprzęt jest naprawdę wysokiej jakości!

Damskie i męskie plecaki wspinaczkowe Ortovox – czyli gdzie doszukiwać się różnic?

Szeroka gama plecaków w góry marki Ortovox uwzględnia podział na damskie i męskie modele. Również plecaki wspinaczkowe Ortovox występują w dwóch wersjach – dla kobiet i dla mężczyzn. Wiele osób może zastanawiać się w czym tkwi sedno tego podziału i czy jest ono faktycznie niezbędne? Odpowiadamy – jest! Damskie modele plecaków do wspinania dostosowane są do odmiennej od męskiej sylwetki pań. Inaczej skrojony jest system nośny i tu tkwi całą kwintesencja tego podziału. Damskie plecaki wspinaczkowe Ortovox posiadają odpowiednio wyprofilowane pasy ramienne, które zapewniają świetne rozłożenie ciężaru plecaka. Uwzględniają one anatomiczną budowę kobiet tym samym świetnie dopasowując się do zazwyczaj drobniejszych i węższych ramion, a także biustu. Stelaż damskich modeli dostosowano do zazwyczaj krótszego korpusu. Tym samym odległość między ramionami a dnem plecaka jest inna niż w przypadku modeli męskich. Producenci zadbali również o to, by pas biodrowy był odpowiednio wyprofilowany i lepiej amortyzowany.

Plecaki wspinaczkowe Ortovox to szereg innowacyjnych i niezwykle funkcjonalnych rozwiązań

To co niewątpliwie urzeknie Cię w modelach wspinaczkowych niemieckiej marki Ortovox to wysoka funkcjonalność! Plecaki wspinaczkowe Ortovox cechują się bardzo niską wagą i smukłą sylwetką, która zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Tylny panel przylegający bezpośrednio do pleców korzysta z technicznej pianki oraz szwajcarskiej wełny dla większej wygody oraz celem zapewnienia maksymalnej oddychalności. Celem zoptymalizowania wagi plecaka producenci stosują demontowalny stelaż plecaka, który pozwala pozbyć się zbędnych gramów podczas wspinania. Takie rozwiązanie docenią zwolennicy stylu fast and light z naciskiem na light. Do licznych troków i pętli wykonanych z wytrzymałych splotów syntetycznych materiałów można przytroczyć bezpiecznie nie tylko linę, ale również czekany oraz raki. Natomiast kask wspinaczkowy przypniemy do specjalnie dedykowanej ku temu siatce.

O wysoki komfort użytkowania dba wygodny system nośny. Zapewnia on maksymalną oddychalność dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów. A także odpowiedniej konstrukcji, której celem jest zapewnienie maksymalnej oddychalności. Docenimy to zwłaszcza w trakcie letnich wspinaczek, kiedy południowa wystawa ściany i wysiłek fizyczny potrafi wycisnąć z człowieka siódme poty. O stabilizację całego bagażu dba wygodny pas piersiowy oraz biodrowy. Plecaki wspinaczkowe Ortovox wyposażono w podwyższony pas biodrowy, który nie koliduje z uprzężą. W przypadku gdy wygodniej nam będzie wspinać się bez niego istnieje możliwość całkowitego jego wypięcia. W zależności od modelu pasy biodrowe plecaków wyposażono w kieszonki zasuwane na zamek błyskawiczny lub szpejarki. Te drugie w trakcie wspinania posłużą za dodatkową przestrzeń do przytroczenia sprzętu wspinaczkowego.

Znajdź idealny dla siebie plecak wspinaczkowy w sklepie górskim 8a.pl!

Plecaki wspinaczkowe Ortovox to niezwykle wygodne i doskonale dopasowane do ciała modele. Świetnie zbalansowane plecaki do wspinania są tak wyważone, że nie przesuwają naszego środka ciężkości. Dzięki temu stojąc na skalnej półce opieramy się pewnie, a nie walczymy o utrzymanie odpowiedniego balansu. Modele wspinaczkowe docenią zarówno amatorzy wspinaczki jak i profesjonaliści.