top

Plecaki wspinaczkowe Gregory

Plecaki wspinaczkowe Gregory ® sprostają Twoim oczekiwaniom zarówno w skałach, alpejskich ścianach jak i podczas najdalszych wypraw, gdzie duża pojemność plecaka jest priorytetem. Wygodny system nośny, funkcjonalne kieszenie i troki.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Gregory wprost z kalifornijskiego raju wspinaczkowego

To właśnie ze stanu słynącego ze zróżnicowanych formacji skalnych pochodzą plecaki wspinaczkowe Gregory. Kalifornia, bo to o tym stanie mowa jest kolebką niejednej marki outdoorowej. Przypadek? Nie sądzę! To tu właśnie na wyraźne potrzeby aktywnych grup miłośników górskich – najczęściej wspinaczy – powstają innowacyjne rozwiązania, które są zalążkiem do powstania świetnie prosperujących dziś marek outdoorowych. Nie inaczej było w przypadku firmy Gregory, która już od lat ‘70 produkuje wysokiej jakości, niezwykle trwałe i wygodne plecaki do wspinania i trekkingu. Nie tylko w Stanach uznawane są one za bezgranicznie wygodne i funkcjonalne. Cechują się także świetną jakością oraz rewelacyjnym designem, który przykuwa oka klasycznym wyglądem i kolorystyką. W sklepie górskim 8a.pl znajdziecie liczne modele plecaków do wspinania, które cechują się odmiennymi systemami nośnymi, pojemnością oraz konstrukcją. Zapoznajcie się z szeroką ofertą i wybierzcie model, który Was w pełni usatysfakcjonuje.

Plecaki wspinaczkowe Gregory to nieodzowny kompan Twoich górskich przejść!

Wspinasz się i poszukujesz idealnego dla siebie plecaka? W takim razie trafiłeś doskonale! Plecaki wspinaczkowe Gregory zapewniają ultra niską wagę oraz wysoką wytrzymałość. Wykonano je z odpornego na mechaniczne uszkodzenia nylonu o dużej gęstości. Dno plecaka jest dodatkowo wzmocnione. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że plecakowi nie straszne będą przytroczone ostre zęby raków, czy ostrza czekana. Podobnie do bocznych troków możemy przymocować narty skiturowe, które wykorzystamy na przykład po zakończeniu drogi w zimowych warunkach. Troki i paski wykonano z myślą o troczeniu ciężkiego i ostrego sprzętu. Na uwagę zasługują również systemy nośne. W zależności od modelu różnią się one między sobą. Wspólnym mianownikiem wszystkich jest natomiast zapewnienie Ci maksymalnej wygody przy zagwarantowaniu wysokiej oddychalności. Jest ona możliwa ze względu na specjalną konstrukcję pozwalającą na naturalną cyrkulację powietrza między plecami a systemem nośnym plecaka.

Plecaki wspinaczkowe Gregory wsparto między innymi systemem nośnym Fusion Lite. Dzięki niemu możliwy jest demontaż wewnętrznego stelaża, pasa biodrowego oraz komina. Dzięki temu zmniejszysz wagę całości nawet o 400 gramów, co ma szczególne znaczenie, gdy liczy się dla Ciebie każdy gram ekwipunku. Za stabilizację odpowiada wygodny pas biodrowy oraz świetnie skrojone i wyprofilowane pasy naramienne. Plecaki wspinaczkowe Gregory możemy dostosować do naszej sylwetki dzięki wielopoziomowej regulacji. Pozwoli ona na odpowiednie wyważenie plecaka i współgranie go z naszym środkiem ciężkości. Dzięki temu uzyskamy tak pożądany balans. Który jak wiadomo docenimy podczas technicznych wspinaczek.

Plecaki wspinaczkowe Gregory do zadań specjalnych

Wśród licznych modeli plecaków do wspinania warto zwrócić uwagę na modele zajmujące szczególne miejsce w tej hierarchii. To plecaki wspinaczkowe Gregory o pojemności 100 litrów, które są nieodzownym elementem wypraw górskich w najodleglejsze zakątki globu. Gdy trzeba spakować ze sobą sprzęt, wyposażenie obozowiska i ubrania wówczas ekspedycyjny plecak wspinaczkowy Gregory będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Pojemny plecak ekspedycyjny stworzono do przenoszenia dużych ładunków, stąd też zastosowano w nim odpowiedni system nośny. Innowacyjny system Fusion Flex Pro oparto o dwa, umieszczone wewnątrz pręty aluminiowe zapewniające wysoką stabilność. Dodatkowe poprzeczne wzmocnienie odpowiada za utrzymanie odpowiedniego kształtu plecaka, nawet w przypadku całkowitego jego wypełnienia. Za amortyzację i maksymalną wygodę, którą gwarantują plecaki wspinaczkowe Gregory odpowiada specjalnie ukształtowany panel z pianki EVA, który świetnie dopasowuje się do pleców – z jednej strony oferując niezbędną miękkość, a z drugiej gwarantując wsparcie niezbędne przy transporcie większego ładunku.

W zależności od tego, czy wybierasz się na jednodniową wspinaczkę, czy na wielotygodniową ekspedycję plecaki wspinaczkowe Gregory będą dla Ciebie świetnym partnerem w górskiej przygodzie. Ich wąski profil oraz specjalna konstrukcja nie krępują ruchów i nie powodują haczenia zbędnymi elementami plecaka o występy skalne czy kosodrzewinę. Sprawdź szeroki wybór plecaków w góry, który proponujemy Ci w sklepie górskim 8a.pl i znajdź model odpowiedni dla siebie.