top

Plecaki wspinaczkowe Blue Ice

Plecaki wspinaczkowe Blue Ice ® to modele, które zapewnią klar w Twoim sprzęcie i pozwolą go transportować w łatwy oraz wygodny sposób. Świetnie spiszą się również w ścianie. Są skonstruowane tak, by nie krępować Twoich ruchów.
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Blue Ice to francuski majstersztyk

Blue Ice to jedna z najbardziej znanych francuskich marek outdoorowych, która specjalizuje się między innymi w produkcji wysokiej jakości plecaków. Doceniają je głównie wspinacze, skiturowcy oraz miłośnicy górskich przygód zarówno Ci profesjonalni jak przewodnicy oraz amatorzy dopiero co zaczynający swoją przygodę z górami. Plecaki wspinaczkowe Blue Ice oferują optymalne wsparcie w trakcie aktywności górskich. Są świetnie skonstruowane i dzięki temu bardzo wygodne nawet podczas przenoszenia dużych i ciężkich ładunków. Wygodne systemy nośne oraz szerokie wyprofilowane szelki dbają o właściwe rozmieszczenie bagażu i zrównoważenie nacisku. Świetnie skrojony plecak wspiera nasz balans w związku z czym nawet na wąskiej półce skalnej nad przepaścią możemy śmiało stąpać po skale.

Plecaki wspinaczkowe Blue Ice to wierny kompan w pokonywaniu pionów

Jak sama nazwa wskazuje plecaki wspinaczkowe Blue Ice wyposażono w szereg cech dzięki którym Twoja wspinaczka stanie się bardziej komfortowa. Wyobraź sobie plecak, który dzięki systemowi nośnemu będzie współgrać z Twoimi ruchami w skale. Nie ograniczy żadnego z Twoich manewrów podczas wspinania. Ani nie będzie haczyć zbędnymi pętlami, trokami czy kieszeniami o skałę, gdy będziesz wspinać się zapieraczką w kominie czy na innej formacji. I takie właśnie są plecaki wspinaczkowe Blue Ice – sprawiają, że właściwie ciężar transportowany na plecach podczas pokonywania pionów jest nieodczuwalny! Wśród szerokiej gamy produktów wśród plecaków do wspinania posiadamy modele od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Ich wybór zależy od tego do czego dany plecak ma służyć. Jeśli potrzebujesz plecaka transportowego, do którego zapakujesz cały sprzęt potrzebny na wielowyciągowe wspinanie w górach w tym przypadku idealnie sprawdzą się plecaki wspinaczkowe Blue Ice o pojemności około 40 litrów. Jeśli natomiast wybierasz się na wspinanie na drugiego możesz pokusić się o plecak z mniejszym litrażem.

Te małe i te duże plecaki wspinaczkowe Blue Ice

Te najlżejsze modele wyposażono w minimalistyczny profil, który zapobiega klinowaniu się plecaka w czasie pokonywania drogi. Jego prosta konstrukcja dobrze sprawdzi się w trakcie wspinaczki jak i do codziennego użytkowania. Lekkie i małe plecaki wspinaczkowe Blue Ice wykonano z wytrzymałego materiału Ripstop nylon, co stanowi rozwiązanie będące połączeniem lekkości i odporności na przypadkowe uszkodzenia. Warto zwrócić również uwagę na system nośny, który w tym przypadku maksymalnie wspiera odpowiednią wentylację Twoich pleców. Charakteryzujący się oddychalnością wyściełany tylny panel systemu nośnego AeroPlus stanowi lekkie i funkcjonalne wsparcie przy transporcie sprzętu wspinaczkowego. Dzięki specjalnemu panelowi skonstruowanemu tak, by zawartość plecaka nie miała kontaktu z plecami użytkownika możliwe jest zachowanie naturalnej cyrkulacji powietrza. O odpowiednią stabilizację ładunku dba lekki, wypinany pas biodrowy. Niezbędny sprzęt wspinaczkowy umieścisz na taśmie, która znajduje się na pasach ramiennych. Dzięki temu plecak spełni swoją funkcję dwa w jednym – szpejarki oraz plecaka transportowego.

Techniczne modele o większej pojemności cechują się z kolei większą wytrzymałością i solidniejszą konstrukcją. Plecaki wspinaczkowe Blue Ice o pojemności 40 litrów i więcej wykorzystują liczne kieszonki, jak i szpejarki. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz potrzebny karabinek czy dzwoniący telefon, bez konieczności wypakowywania całej zawartości plecaka. Modele o większej pojemności wyposażono w bardziej zaawansowany system nośny. Wykorzystuje on panel w kształcie litery „S”, dzięki czemu dobrze dostosowuje się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. W taki sposób, abyś odczuwał jeszcze większy komfort podczas marszu pod ścianę z obciążonym od sprzętu wspinaczkowego plecakiem. O prawidłowe rozłożenie ciężaru zadba z kolei półelastyczny stelaż wykonany z aluminium. W przypadku, kiedy chcesz jak najbardziej zredukować wagę plecaka, element ten możesz z łatwością wyjąć. Plecaki wspinaczkowe Blue Ice posiadają odpinany pas biodrowy z pętelkami, który umożliwia wpięcie dodatkowego sprzętu. Jest on skonstruowany w taki sposób, by móc go swobodnie zapiąć ponad uprzężą wspinaczkową, czy skiturową.