top

Plecaki trekkingowe Thule

Plecaki trekkingowe THULE są trwałe, pomysłowo zaprojektowane i bezkonkurencyjnie wygodne. Można dopasować je do Ciała, a podczas wędrówki dokonywać dodatkowej regulacji - by niezależnie od tego czy masz pod górę czy w dół - plecak leżał "custom made". Ciesz się outdoorem, nie dźwigaj!
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Jedną z kultowych marek znanych na całym świecie jest szwedzki Thule. Od 1942 roku pomaga ona w transporcie dowolnego ładunku w bezpieczny i wygodny sposób. Tym samym przyczynia się do krzewienia aktywnego stylu życia. Plecaki trekkingowe Thule to zaledwie szczyt wielkiej góry lodowej, jeśli można tak nazwać cały asortyment tej marki. To, za co niewątpliwie docenimy te modele to wysoka jakość wykonania, użycie trwałych materiałów a także estetyka i skandynawski minimalizm. To ostatnie określenie odnosi się zarówno do wzornictwa jak i kolorystyki. Stonowane kolory i klasyczne rozwiązania to coś, co lubimy w outdoorze! Ich bryła jest minimalistyczna ale niezmiernie funkcjonalna! Tu i ówdzie poukrywano kieszenie – skrzelowe lub elastyczne – które nie użytkowane są niemal niedostrzegalne. Gdy jednak chcemy je wykorzystać okazują się niezwykle pojemne.

Plecaki trekkingowe Thule – na co zwrócić uwagę?

Na sam początek warto zastanowić się nad pojemnością plecaka, który ma nam służyć do górskich wędrówek. Jeżeli w głównej mierze wykorzystywać będziemy go na jednodniowe wycieczki lub weekendowe wypady wystarczy nam plecak o pojemności do 40 litrów. To optymalne rozwiązanie, które zapewni nam wygodę przy stosunkowo niskiej wadze. W zależności od modelu system nośny w mniejszych plecakach ma na celu głównie zapewnienie wygody oraz naturalnej cyrkulacji powietrza. Niektóre plecaki trekkingowe Thule wykorzystują siateczkową konstrukcję w miejscu gdzie plecak styka się bezpośrednio z plecami. Naprężona, bardzo wytrzymała siateczka pozwala na bardzo dobrą wentylację, a tym samym sprawne odprowadzanie potu, który wyprodukowaliśmy w trakcie aktywności fizycznej. Plecaki trekkingowe Thule posiadają wygodne szelki ramienne, które zostały wyprofilowane w taki sposób, by dopasować plecak idealnie do sylwetki.
Jeżeli natomiast planujemy dłuższe eskapady, w tym wyprawy w wysokie góry, albo podróże – choćby te dookoła świata – warto wybrać modele o większej pojemności. Plecaki trekkingowe Thule wyposażono w wygodne systemy nośne, które można dopasować w pełni do sylwetki. BioWrap, bo to o nim mowa to praktyczny system nośny plecaka, który składa się z oddychającego panelu tylnego, wentylowanych pasów naramiennych i wyściełanego pasa biodrowego. Jest on doskonale amortyzowany, by przejąć ciężar plecaka i przenieść go z ramion na biodra. Odpowiednie dopasowanie jest możliwe dzięki regulacji wysokości tułowia oraz regulacji pasa biodrowego.

Za co pokochasz plecak trekkingowy Thule?

Plecaki trekkingowe Thule pokochamy za liczne i niezwykle funkcjonalne kieszenie. Począwszy od niewielkiej ale niezwykle funkcjonalnej kieszonki zapinanej na zamek błyskawiczny w pasie biodrowym, po obszerne kieszenie w klapie plecaka. W zależności od modelu liczba kieszeni oraz ich umiejscowienie może się różnić. Jednak pewnym jest, że wszystkie one pozwolą zachować ład i klar naszego ekwipunku. Zwłaszcza tego najdrobniejszego jak dokumenty, czołówka, okulary, klucze czy ładowarki. Na górskich szlaku nieocenione staną się również wszelkiego rodzaju troki oraz pętle. To dzięki nim do naszego plecaka trekkingowego przytroczymy nie tylko kijki trekkingowe ale również czekan, raki, namiot, karimatę czy statyw do aparatu.

Damskie i męskie plecaki trekkingowe Thule

Podział na damskie i męskie plecaki trekkingowe Thule jest niezwykle ważny zwłaszcza w modelach o większych pojemnościach. Plecaki, które używamy z większym obciążeniem mają być dla nas przede wszystkim wygodne. A to oznacza nie tylko konstrukcję plecaka ale przede wszystkim jego dopasowanie do naszej sylwetki. I w tym miejscu z pomocą przychodzi rozróżnienie na damskie i męskie modele. Damskie plecaki trekkingowe Thule wykorzystują system nośny, który jest dopasowany do sylwetki Pań. Zachowana jest nieco mniejsza odległość między szelkami ramieniowymi a dnem plecaka. Pasy ramienne skrojone są w taki sposób, by nie uwierać i nie sprawiać dyskomfortu. Całość dopełniona jest kolorystyką i wzornictwem, które z całą pewnością przypadnie do gustu płci pięknej.

Zobacz też damskie i męskie plecaki trekkingowe innych producentów >>