Plecaki turystyczne Pieps

Plecaki turystyczne Pieps ® to modele dedykowane miłośnikom białego szaleństwa. Rozwiązania techniczne wykorzystane w plecakach tej marki spasują w punkt skiturowcom, miłośnikom freeridu oraz snowboardzistom.
0
produkty
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.

Plecaki turystyczne Pieps to doskonały kompan na górskie wędrówki

Plecaki turystyczne Pieps to modele, które świetnie się sprawdzą podczas szeroko pojętej działalności górskiej. A jako, że austriacka marka Pieps jest liderem rynku outdoorowego w produkcji detektorów lawinowych oraz sprzętu lawinowego, gros spośród ich plecaków jest dedykowanych właśnie na tę porę roku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by plecaki turystyczne Pieps użytkować przez cały rok. To, co okazuje się atutem podczas zimowych eskapad, jest równie pożyteczne latem. Tym samym wygodne troki, pętle oraz taśmy pozwolą na bezpieczne przytroczenie niezbędnego zimowego sprzętu. Takiego jak raki, czekany, narty czy deska snowboardowa. Latem z powodzeniem przytroczysz do nich karimatę, namiot, statyw aparatu fotograficznego czy kije trekkingowe.

Rozwiązania lawinowe stosowane w plecakach turystycznych Pieps

Plecaki turystyczne Pieps w swojej ofercie posiadają także modele z wbudowanym systemem lawinowym w postaci nadmuchiwanej poduszki lawinowej wielokrotnego użytku. To modele do bardziej zaawansowanej turystyki górskiej, jak wspinaczka, skituring czy trekking. Kto jednak wie, kiedy i my zechcemy wybrać się w bardziej wymagający teren? System Jet Force Avalanche Airbag System, w który wyposażono plecaki turystyczne Pieps to nic innego jak poduszka powietrzna o pojemności 200 litrów. Może zostać ona napełniona w czasie krótszym niż 3 sekundy! W przypadku porwania przez lawinę reaguje natychmiast gdy tylko pociągniesz za rączkę znajdującą się na pasie ramieniowym plecaka. Takie szybkie działanie pozwala osobie porwanej przez lawinę zwiększyć szansę na przeżycie. Plecaki turystyczne Pieps dzięki wystrzeleniu poduszki z powietrzem zwiększają swoją objętość w śniegu. Dzięki temu łatwiej osobie porwanej przez lawinę utrzymać się na powierzchni śniegu. Co więcej w przypadku zasypania po około trzech minutach, kiedy śnieg zacznie się betonować automatyczny system opróżnia poduszkę. Tak aby zwiększyć przestrzeń przysypanego i zapewnić mu dostęp do większej ilości powietrza.

Turystyczne plecaki Pieps z systemem lawinowym to zaawansowane technologicznie modele, które można wielokrotnie napełniać, po wcześniejszym naładowaniu baterii. Bateria wytrzymuje nawet kilka wystrzeleń poduchy, także nie jest konieczne jej ładowanie po każdym użyciu. Poduszkę wykonano z wytrzymałego na mechaniczne uszkodzenia materiału Cordura®. Turystyczne plecaki Pieps posiadają również osobną komorę na sprzęt lawinowy, który jest łatwo dostępny od góry plecaka. W sytuacji awaryjnej wyciągniesz go w zaledwie chwilę bez konieczności opróżniania komory głównej.

Za co pokochasz plecaki turystyczne Pieps?

Przede wszystkim za to, że zostały one dopracowane w każdym calu! Na uwagę zasługuje tu głównie wygodny system nośny wykonany z elastycznej pianki, która pozwala na dopasowanie plecaka do krzywizn kręgosłupa. Dzięki temu konstrukcja stabilnie opiera się na Twoich ramionach, plecach oraz biodrach. Wygodny pas biodrowy plecaków Pieps stabilizuje całą konstrukcję, zwłaszcza podczas wykonywania dynamicznych ruchów na granicy balansu. Na pasie biodrowym zlokalizowana jest poręczna kieszonka z zamkiem. Możesz ją wykorzystać do schowania najpotrzebniejszych w trakcie górskiej przygody gadżetów, jak telefon, dokumenty, scyzoryk czy kompaktowy aparat fotograficzny.

To, co przemawia za tym, że plecaki turystyczne Pieps są wyjątkowe, to szereg udogodnień, które z całą pewnością docenią narciarze! Ale docenią je również turyści wykorzystujący plecak latem. Bardzo ciekawym jest sama konstrukcja i możliwość dostania się do komory głównej plecaka. Plecaki turystyczne Pieps mają bardzo wygodny system umożliwiający dostęp do zawartości komory głównej przez tylni panel plecaka. Takie rozwiązanie umożliwia znalezienie niezbędnej rzeczy bez konieczności zdejmowania plecaka i kładzenia go na mokrym, czy brudnym podłożu. Wodoodporna kieszeń dedykowana docelowo pod foki może być wykorzystana jako suche miejsce dla naszej elektroniki w trakcie nagłego, ulewnego deszczu. Plecaki turystyczne Pieps są kompatybilne z systemami hydracyjnymi. Dzięki czemu w wygodny sposób masz zapewniony nieprzerwany dostęp do wody lub izotoniku.

Plecaki turystyczne Pieps w sklepie górskim 8a.pl

Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem białego szaleństwa, czy wybierasz się w góry tylko na letnie wędrówki plecaki turystyczne austriackiej marki Pieps zagwarantują Ci odpowiednie wsparcie na szlaku. W szerokiej ofercie plecaków górskich przedstawionych w sklepie górskim 8a.pl z całą pewnością znajdziesz idealny model dla siebie!