top

Plecaki trekkingowe Osprey

Plecaki trekkingowe OSPREY ® przeniosą ciężki ładunek w naprawdę wygodnym stylu! Pojemne, oparte na dopracowanych systemach nośnych, pozwalają czerpać radość z bycia na zewnątrz. Wszystkie dostępne w 2 zbliżonych wariantach - jako plecaki damskie i męskie.
Zobacz jako Siatka Lista

27 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

27 Produkty

Wyczyść

Jeśli zastanawiasz się nad wygodnym i trwałym plecakiem w góry, dostosowanym do Twojej sylwetki koniecznie zapoznaj się z ofertą amerykańskiej marki. Plecaki trekkingowe Osprey są skonstruowane w taki sposób, by zapewnić Ci maksymalną swobodę ruchów przy zapewnieniu optymalnego komfortu. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanemu systemowi nośnemu, który w swojej konstrukcji uwzględnia naturalne krzywizny kręgosłupa. Skutecznie go odciąża, przenosząc ciężar plecaka równomiernie na biodra oraz ramiona. W zależności od modelu możesz spotkać plecaki trekkingowe Osprey o pojemności kilkunastu i kilkudziesięciu litrów. Te większe sprawdzą się na kilkudniowe wędrówki. Te mniejsze z kolei będą idealne na jednodniowe wyjścia w góry.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak trekkingowy Osprey?

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie chcemy użytkować nasz plecak. Jeżeli zależy nam głównie na jednodniowych wędrówkach w zupełności wystarczą nam modele do 30 litrów. Są one stosunkowo lekkie, mają świetny oddychający system nośny. A liczne kieszenie pozwolą nam w zorganizowany sposób rozlokować cały nasz ekwipunek. Do plecaka trekkingowego o pojemności około 30 litrów bez problemu zmieścimy bagaż niezbędny na jednodniową, a przy lepszej organizacji i weekendową wycieczkę. Pod warunkiem że nocujemy w schronisku lub na kwaterze i nie ma konieczności zabierania ze sobą śpiwora. Plecaki trekkingowe Osprey pomieszczą bez problemu prowiant, termos z gorącą herbatą, ciepłą kurtkę oraz kurtkę membranową w razie deszczu. Są kompatybilne z systemami hydracyjnymi, więc dodatkowo możemy mieć ze sobą wodę lub izotonik.

Plecaki trekkingowe Osprey o większych pojemnościach w granicach 50 litrów i więcej będą nieocenione podczas dłuższych trekkingów. Taka pojemność umożliwia zapakowanie niezbędnego ekwipunku na kilkudniową a nawet tygodniową włóczęgę wraz z zaplanowaniem campingu. Bagaż większego gabarytu jak namiot, karimata, czy statyw do aparatu możemy bez problemu przytroczyć na zewnątrz. Do jednego z licznych troków, taśm i pętli. Cechą charakteryzującą plecaki trekkingowe Osprey jest wygodny system nośny, który dostosowano do przenoszenia cięższych ładunków. Specjalnie opracowany system nośny zapewnia Ci komfort podczas całego dnia wędrówki po górach. Jest to możliwe dzięki wielopoziomowej regulacji, która pozwala dostosować plecak do gabarytów właściciela. Bez względu na to czy jest on słusznej postawy mężczyzną, czy filigranową kobietą. Dobrze dopasowany i wyregulowany plecak zapewnia właściwą stabilizację oraz dystrybucję ciężaru. Z kolei siateczkowy pas biodrowy wyściełany doskonale amortyzowaną pianką dostosowuje się do anatomii użytkownika. Te dwa elementy razem sprawiają, że mimo dużej pojemności plecak Osprey będzie komfortowy nawet w czasie dłuższego trekkingu.

Damskie i męskie plecaki trekkingowe Osprey

Podział na damskie i męskie modele jest bardzo ważny, zwłaszcza w plecakach o większych pojemnościach, które są przeznaczone do transportu cięższego ładunku. Tym samym by były wygodne zaopatrzono je w odpowiednie, innowacyjne systemy nośne. Pozwalają one dokładnie dopasować plecak do naszego ciała, tym samym zapewniając wygodę i bezpieczeństwo dla naszych pleców. Istota podziału plecaków trekkingowych na damskie i męskie tkwi głównie w systemie nośnym. Bowiem dobrze dopasowany plecak jest możliwy tylko w przypadku dobrania odpowiedniego systemu nośnego, a następnie wyregulowania go do własnej sylwetki. Damskie plecaki trekkingowe Osprey cechują się mniejszą odległością od pasów ramiennych do dna plecaka. Tym samym lepiej sprawdzą się dla osób niższych oraz zazwyczaj drobniejszych kobiet. Mają one również anatomicznie dopasowany pas biodrowy oraz odpowiedniego wyprofilowane pasy ramieniowe. Niejednokrotnie damskie modele cechuje także stylistyka i wzornictwo przypadające do gustu płci pięknej.

Plecaki trekkingowe Osprey w sklepie górskim 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz liczne modele plecaków przeznaczonych do uprawiania różnorodnych sportów górskich. Wśród szerokiego wachlarza produktów na uwagę zasługują plecaki trekkingowe Osprey – które bez względu na to czy jesteś adeptem górskich wędrówek, czy zapalonym i doświadczonym piechurem sprostają Twoim wymaganiom!

Zobacz też damskie i męskie plecaki trekkingowe innych producentów >>