top

Plecaki turystyczne Deuter

Plecaki turystyczne Deuter ® to jedna z najchętniej wybieranych marek plecaków. Zróżnicowana pojemność, podział na modele damskie i męskie, innowacyjne rozwiązania oraz wytrzymałe materiały stanowią o popularności tej niemieckiej marki.
125
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 125

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 125

na stronę

Plecaki turystyczne Deuter to gwarancja wygody na szlaku. Od ponad stu lat niemiecka marka jest synonimem najwyższej jakości. Najwyższej jakości materiały, super dopracowane systemy nośne, zróżnicowane modele o pojemnościach od kilku do kilkudziesięciu litrów odpowiadające na rozmaite potrzeby turystów. Wiele z nich dzieli się na męskie i damskie modele, by jeszcze lepiej sprostać Twoim oczekiwaniom. To za co turyści, podróżnicy i miłośnicy gór upodobali są markę Deuter to przede wszystkim wysoka jakość wykonania ich plecaków, a także niebywała trwałość. Liczne linie plecaków przeznaczone dla wspinaczy, rowerzystów, biegaczy, osób wybierających się na wyprawy, a także jednodniowe wycieczki są dostosowane do sprecyzowanych potrzeb poszczególnych grup. Plecaki turystyczne Deuter są w każdym calu dopracowane, co z całą pewnością zauważysz już przy pierwszym założeniu.

Techniczne parametry

Mierząc się z tematem technicznych parametrów, jakie cechują plecaki turystyczne Deuter warto zacząć od zróżnicowanych systemów nośnych. Z reguły im plecak jest większy, a tym samym cięższy po załadunku system nośny jest solidniejszy i zapewnia maksymalne wsparcie. Tym samym lekkie modele turystyczne najczęściej stosują na przykład system oparty na oddychającej siateczce. Panel z siatki Aircomfort Mesh Net zapewnia niezrównaną wygodę i wentylację umożliwiając cyrkulację powietrza z trzech stron. Takie rozwiązanie zwiększa wskaźnik wentylacji nawet o 20%! W modelach o pojemności około 50 litrów i więcej stosuje się bardziej skomplikowane systemy nośne. Na przykład wygodne rozwiązanie VariSlide umożliwia płynną regulację długości systemu nośnego za pomocą jednego ruchu ręką. Z kolei odpowiednio dopracowany pas biodrowy VariFlex umożliwia jego wahadłowy ruch podczas wędrówki.

Równie ważna jak sam system nośny jest konstrukcja plecaka. Został on dopracowany w każdym calu, tak by zapewnić Ci maksymalną wygodę gdziekolwiek się nie wybierasz. Do najważniejszych rozwiązań, które ułatwią Twoje outdoorowe życie należą między innymi liczne kieszenie. To w nich zmieścisz najpotrzebniejsze w trakcie trekkingu, czy podróży rzeczy. W zależności od modelu kieszenie znajdziesz na przykład na pasie biodrowym z zamkiem błyskawicznym, w klapie plecaka w postaci zewnętrznej i wewnętrznej kieszeni. Świetnym rozwiązaniem są również kieszenie z elastycznego materiału po bokach a także tak zwane kieszenie kompresyjne. Poza kieszeniami plecaki turystyczne Deuter mają liczne uchwyty, troki i pętle między innymi na statyw, czekan czy kijki. Boczne paski kompresyjne zwiększają stabilność pakunku, a także umożliwiają przytroczenie tak nieporęcznych rzeczy jak karimata czy namiot.

Damskie i męskie plecaki turystyczne Deuter

Podział na damskie i męskie modele plecaków jest absolutnie zasadny. Zazwyczaj drobniejsze w budowie kobiety potrzebują odpowiedniego wsparcia i dostosowania systemu nośnego. I to w tym tkwi najważniejsza cecha, która odróżnia modele męskie od damskich. Damskie plecaki turystyczne Deuter cechują się mniejszą odległością między szelkami plecaka, a pasem biodrowym. Niektóre modele są również nieco mniejsze i mają mniejszą pojemność. Inne jest również wycięcie pasów ramiennych plecaka, które jest dostosowane do kobiecej budowy. Damskie plecaki turystyczne Deuter wyróżniają się na tle innych modeli jeszcze czymś. Czymś, co wpada w oko na pierwszy jego rzut. To banał, ale żółty kwiat, który może służyć również jako gumka do włosów, zdobiący plecak trafia w damskie gusta.

Plecaki turystyczne Deuter w sklepie górskim 8a.pl

W naszym sklepie online oraz stacjonarnym znajdziesz szeroki wybór plecaków turystycznych, w tym bardzo cenione plecaki niemieckiej marki Deuter. To zróżnicowane modele, których pojemność waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. W zależności od swoich potrzeb wybierzesz zatem coś specjalnie dla siebie. Jeśli gustujesz w krótkich jednodniowych lub weekendowych wyjazdach warto rozejrzeć się za modelami do 40 litrów. Jeśli natomiast wybierasz się na wyprawę, nosisz w plecaku dodatkowo szpej, albo cały obóz, w postaci kuchni polowej, namiotu, śpiwora i maty warto rozejrzeć się za większymi plecakami. Oferują one lepsze wsparcie dla Twoich pleców w postaci innowacyjnych i dopracowanych systemów nośnych.

Sprawdź także plecaki wycieczkowe innych producentów >>