top

Plecaki turystyczne i trekkingowe Deuter

Plecaki turystyczne i trekkingowe Deuter ® to jedne z najchętniej wybieranych przez turystów i trekkerów w Europie. Zróżnicowana pojemność, podział na modele damskie i męskie, innowacyjne rozwiązania oraz niesamowicie wytrzymałe materiały stanowią o popularności tej niemieckiej marki.
118
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 118

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 118

na stronę

Plecaki turystyczne i trekkingowe Deuter to gwarancja niezawodności i wygody na szlaku. Od ponad stu lat niemiecka marka jest synonimem najwyższej jakości. Najwyższej jakości materiały, super dopracowane systemy nośne, zróżnicowane modele o pojemnościach od kilku do kilkudziesięciu litrów odpowiadające na rozmaite potrzeby turystów. Wiele z nich dzieli się na męskie i damskie modele, by jeszcze lepiej sprostać Twoim oczekiwaniom. To za co turyści, podróżnicy i miłośnicy gór upodobali są markę Deuter to przede wszystkim wysoka jakość wykonania ich plecaków, a także niebywała trwałość. Liczne linie plecaków przeznaczone dla wspinaczy, rowerzystów, biegaczy, osób wybierających się na wyprawy, a także jednodniowe wycieczki są dostosowane do sprecyzowanych potrzeb poszczególnych grup. Plecaki turystyczne Deuter są w każdym calu dopracowane, co z całą pewnością zauważysz już przy pierwszym założeniu.

Plecaki turystyczne i trekkingowe Deuter w 100% wolne od PFC!

Konsekwentnie, wszystkie plecaki trekkingowe Deuter produkowane są tak, aby nie nie zawierały nad- i polifluorowanych chemikaliów. W ten sposób niemiecka marka ogranicza stosowanie substancji szkodliwych dla środowiska, które zanieczyszczają planetę i stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia. PFC jest masowo stosowany między innymi jako powłoka chroniąca przed deszczem, ponieważ ma właściwości odpychające wodę, brud i tłuszcz. Zamiast tego Deuter stosuje impregnację DWR (trwałą hydrofobowość), która jest nieszkodliwa dla zdrowia i środowiska. Przez długi czas nie było porównywalnej alternatywy dla szkodliwych chemikaliów. Dopiero gdy Greenpeace w 2012 roku rozpoczął kampanię „Detoksykacja naszej odzieży”, dostawcy i przemysł chemiczny zaczęli opracowywać alternatywne, przyjazne dla środowiska metody impregnacji tekstyliów. Wiele firm outdoorowych - w tym Deuter - zdecydowało się na reakcję. Nowa, specjalna obróbka powierzchni którą posiada każdy plecak turystyczny czy trekkingowy Deuter sprawia, że ​​woda spływa po zewnętrznej stronie tkaniny, a produkt pozostaje suchy. Dzięki tej metodzie Deuter stopniowo zbliża się do celu, jakim jest produkcja wyłącznie produktów wolnych od PFC.

Techniczna doskonałość

Mierząc się z tematem technicznych parametrów, jakie cechują plecaki turystyczne Deuter z linii HIKING i TREKKING warto zacząć od zróżnicowanych systemów nośnych. Z reguły im plecak jest większy, a tym samym cięższy po załadunku system nośny jest solidniejszy i zapewnia maksymalne wsparcie. Tym samym lekkie modele turystyczne najczęściej stosują na przykład system oparty na oddychającej siateczce. Panel z siatki Aircomfort Mesh Net zapewnia niezrównaną wygodę i wentylację umożliwiając cyrkulację powietrza z trzech stron. Takie rozwiązanie zwiększa wskaźnik wentylacji nawet o 20%! W modelach o pojemności około 50 litrów i więcej stosuje się bardziej skomplikowane systemy nośne. Na przykład wygodne rozwiązanie VariSlide umożliwia płynną regulację długości systemu nośnego za pomocą jednego ruchu ręką. Z kolei odpowiednio dopracowany pas biodrowy VariFlex umożliwia jego wahadłowy ruch podczas wędrówki.
Równie ważna jak sam system nośny jest konstrukcja. Każdy plecak turystyczny Deuter został dopracowany w każdym calu, tak by zapewnić Ci maksymalną wygodę gdziekolwiek się nie wybierasz. Do najważniejszych rozwiązań, które ułatwią Twoje outdoorowe życie należą między innymi liczne kieszenie. To w nich zmieścisz najpotrzebniejsze w trakcie trekkingu, czy podróży rzeczy. W zależności od modelu kieszenie znajdziesz na przykład na pasie biodrowym z zamkiem błyskawicznym, w klapie plecaka w postaci zewnętrznej i wewnętrznej kieszeni. Świetnym rozwiązaniem są również kieszenie z elastycznego materiału po bokach a także tak zwane kieszenie kompresyjne. Poza kieszeniami plecaki turystyczne Deuter w góry mają liczne uchwyty, troki i pętle między innymi na kije trekkingowe, matę do siedzenia, statyw, czekan czy kijki. Boczne paski kompresyjne zwiększają stabilność pakunku, a także umożliwiają przytroczenie tak nieporęcznych rzeczy jak karimata czy namiot.

Damskie i męskie systemy nośne

Podział na damskie i męskie modele plecaków w góry jest absolutnie zasadny. Zazwyczaj drobniejsze w budowie kobiety potrzebują odpowiedniego wsparcia i dostosowania systemu nośnego. I to w tym tkwi najważniejsza cecha, która odróżnia modele męskie od damskich. Damskie plecaki turystyczne Deuter cechują się mniejszą odległością między szelkami plecaka, a pasem biodrowym. Niektóre modele są również nieco mniejsze i mają mniejszą pojemność. Inne jest również wycięcie pasów ramiennych plecaka, które jest dostosowane do kobiecej budowy. Damskie plecaki turystyczne Deuter wyróżniają się na tle innych modeli jeszcze czymś. Czymś, co wpada w oko na pierwszy jego rzut. To banał, ale żółty kwiat, który może służyć również jako gumka do włosów, zdobiący plecak trafia w damskie gusta.

Plecaki turystyczne Deuter w sklepie górskim 8a.pl

W sklepie 8a.pl online oraz stacjonarnych salonach w Gliwicach, Warszawie i Katowicach znajdziesz szeroki wybór modeli z najnowszej kolekcji niemieckiej marki. Wybierz swój wymarzony plecak turystyczny lub trekkingowy Deuter i przekonaj się o wielu powodach z których są tak bardzo cenione. To zróżnicowana gama, gdzie pojemność waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. W zależności od swoich potrzeb wybierzesz zatem coś specjalnie dla siebie. Jeśli gustujesz w krótkich jednodniowych lub weekendowych wycieczkach w góry, warto rozejrzeć się za modelami do 40 litrów. Jeśli natomiast wybierasz się na wyprawę, nosisz w plecaku dodatkowo szpej, albo cały obóz, w postaci kuchni polowej, namiotu, śpiwora i maty - wybierz plecak turystyczny Deuter o większej pojemności. Oferują one lepsze wsparcie dla Twoich pleców w postaci innowacyjnych i dopracowanych systemów nośnych.

Zobacz też damskie i męskie plecaki turystyczne innych producentów >>