top

Plecaki turystyczne Blue Ice

Plecaki turystyczne Blue Ice ® przeznaczone są do trekkingu, jednodniowych wypadów w góry, turystyki krajoznawczej i górskiej. Świetnie dopasowane do pleców, sprawdzą się ze sporym obciążeniem w środku podczas wielogodzinnej wędrówki.
29
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę

Blue Ice to francuska marka o stosunkowo niedługiej historii. Jak wiele marek w branży outdoorowej powstała z pasji jej założycieli do aktywnego trybu życia. Jej misją jest tworzenie wytrzymałego i niezawodnego sprzętu. Tym samym plecaki turystyczne Blue Ice cechują się ponadprzeciętną trwałością oraz zastosowaniem najnowszych materiałów. Ich plecaki turystyczne są uniwersalne i sprawdzą się na wielu polach. Dla bardziej zaawansowanych wielbicieli górskiej przygody posłużą za świetne plecaki skiturowe, czy wspinaczkowe. Doskonale spiszą się też na górskich szlakach, jednodniowych trekkingach, czy podczas wyjazdów stricte podróżniczych. Ich wygodny krój oraz system nośny w połączeniu z dużą ilością kieszeni sprawia, że modele te są bardzo funkcjonalne.

Plecaki turystyczne Blue Ice i ich techniczne parametry

Na uwagę w linii turystycznych plecaków tej francuskiej marki zasługuje system nośny AlpinePro™. Wykorzystuje on aluminiowy stelaż oraz panel w kształcie litery „S”, oferujący wygodny transport ekwipunku. Blue Ice AlpinePro™ to termoformowalny system nośny, który wykorzystuje tylny panel w kształcie litery „S”. Dopasowując się do naturalnej krzywizny naszego kręgosłupa zapewnia świetne wsparcie. Całość oparto na aluminiowym stelażu, zapewniającym odpowiedni transfer ciężaru plecaka. Plecaki turystyczne Blue Ice sprawdzą się tym samym podczas wielogodzinnego trekkingu z ciężkim ekwipunkiem. Szerokie pasy ramienne skutecznie rozłożą ciężar zapobiegając otarciom. Natomiast pas piersiowy i biodrowy zapewniają stabilizację całości i sprawią, że plecak nie będzie nas przeciążać.

Zwiększona wytrzymałość, którą cechują się plecaki turystyczne Blue Ice to zasługa nylonu w konstrukcji ripstop, z którego wykonany jest plecak. Dzięki temu całość lepiej sprawdza się w outdoorowych warunkach, kiedy dochodzi do kontaktu z ostrą skałą, kosówką czy w trakcie transportu w luku bagażowym czy na taśmach lotniskowych. Plecaki wyposażono w liczne kieszenie, które umożliwą wprowadzenie klaru i segregację najdrobniejszych elementów ekwipunku. Od tej chwili wszystkie podręczne rzeczy jak dokumenty, czołówka, telefon, okulary czy mapa będziemy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Niewątpliwym atutem są również bardzo funkcjonalne boczne troki kompresyjne. W przypadku połowicznego załadunku plecaka pozwolą one zmniejszyć jego pojemność tym samym sprawiając, że jego środek ciężkości przybliży się do naszych pleców. Tym samym będzie nam wygodniej. Są one również na tyle wytrzymałe, że można wykorzystać je do troczenia nart skiturowych czy backcountry.

Kiedy nie mieści się do komory głównej...

...czyli słów kilka o możliwościach przechowywania jakie dają nam plecaki turystyczne Blue Ice. Przede wszystkim dostęp do komory głównej jest bardzo wygodny. Po odpięciu klapy mamy wgląd do zawartości głównego bagażu. W licznych kieszonkach na froncie plecaka oraz w środku zdeponujemy najpotrzebniejsze rzeczy, które przydadzą nam się w trakcie górskiej wędrówki, czy turystycznego przemierzania kolejnych atrakcji. Ciekawostką jest również bardzo wygodny system przechowywania w postaci siatki. Dopinamy ją do plecaka za pomocą haczyków i możemy transportować w niej kask lub na przykład elementy garderoby, które chcemy mieć akurat pod ręką. Wspinacze będą zadowoleni z możliwości wygodnego i bezpiecznego troczenia kijów trekkingowych oraz czekanów. Z kolei pod klapą można umiejscowić linę, która będzie strzeżona przez wytrzymałe taśmy.

Plecaki turystyczne Blue Ice w sklepie górskim 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór plecaków turystycznych o pojemności od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Wśród nich z całą pewnością warto zwrócić uwagę na plecaki turystyczne Blue Ice. Niezwykle funkcjonalne plecaki o niskiej wadze gwarantują Ci wszelkie udogodnienia, których oczekujesz od transportowego plecaka. Wygodny system nośny, łatwy dostęp do komory głównej oraz liczne kieszenie to tylko niektóre cechy, które sprawiają że plecak używa się komfortowo. Plecaki turystyczne Blue Ice powstały z zamiłowania do gór i outdooru. I z całą pewnością osoby chcące w tych okolicznościach użytkować plecaki tej francuskiej marki nie zawiodą się! Zajrzyj do sklepu 8a.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą plecaków turystycznych Blue Ice.

Zobacz też damskie i męskie plecaki turystyczne innych producentów >>