top

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 - blue

4 899,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 to zaawansowana konstrukcja, która w przypadku zejścia lawiny znacznie zwiększa szansę uratowania życia swojego właściciela. Nowoczesny system poduszki powietrznej szybko pompowanej wiatrakiem wyniesie się na szczyt lawiny, a nawet gdy zostaniesz przysypany, zapewni ona kieszeń powietrzną.

Posiadanie plecaka lawinowego jest konieczne, gdy zimą wybierasz się w góry, gdzie ryzyko zejścia lawiny jest wysokie. Oznacza to, że skorzystają z niego skiturowcy, freeriderzy, a także wspinacze, którzy zasługują i potrzebują tego typu technicznego wsparcia.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 wyposażony został w nowoczesny system lawinowy JetForce Avalanche Airbag System. Jest to wysoce wytrzymała poduszka powietrzna o pojemności około 200 litrów. W momencie zejścia śniegu wystarczy pociągnąć za linkę wyzwalającą, która wyśle sygnał do turbiny napędzanej silniczkiem. To pozwoli ekspresowo wypełnić poduszkę powietrzem, co wyniesie Cię na szczyt lawiny, a nawet gdy zostaniesz zasypany, to wokół Ciebie utworzy się kieszeń powietrzna. Plecak lawinowy Pieps dzięki systemowi JetForce Avalanche Airbag System sprawia, że poduszka po trzech minutach po wykorzystaniu zaczyna spuszczać z siebie powietrze. Właśnie to pozwala na zachowanie wolnej przestrzeni wokół Ciebie. Warto dodać, że technologia turbiny i poduszki w plecaku Pieps jest bardziej funkcjonalna niż wersje napełniane gazem. Wynika to z faktu możliwości ponownego odpalenia systemu, gdyż nigdy nie masz gwarancji, że po chwili lawina nie zejdzie ponownie.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 wewnątrz ma akumulator litowo-jonowy, który pozwala na 3-4 krotne odpalenie poduszki powietrznej, zanim potrzebne będzie ponowne ładowanie. Jednocześnie jej żywotność wynosi 500 cykli, co sprawdzi się przez kolejne skiturowe sezony. Warto dodać, że bateria przeznaczona jest na temperatury nawet do -30°C, co w trakcie realizowania zimowej pasji jest niezbędne. Bardzo praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem jest możliwość aktualizacji oprogramowania plecaka Pieps poprzez aplikację Pieps APP. Wystarczy połączyć się telefonem z tym modelem, by pobrać najnowsze uaktualnienia.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 w celu maksymalnego wykorzystania baterii litowo-jonowej korzysta z rozwiązania Battery Management System. Opiera się on na czujnikach temperatury, których zadaniem jest optymalizacja działania akumulatora, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo korzystania z niego. Plecak lawinowy Pieps uzyskał homologację CE i jest kwalifikowany jako sprzęt ochronny zgodny z normą EN16716. Poza tymi wszystkimi rozwiązaniami ten model umożliwia diagonalne troczenie nart, więc zawsze wygodnie je przeniesiesz. Przyczepisz tu także kask skiturowy oraz czekany, a do specjalnej komory zmieścisz lawinowe ABC.

Plecak Pieps Jetforce BT 35 – najważniejsze cechy:

 • System lawinowy JetForce Avalanche Airbag System pozwalający na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki lawinowej;
 • Poduszka powietrzna o pojemności 200 litrów może zostać napełniona w czasie krótszym od 3 sekund za sprawą wyposażonej w silniczek turbiny obracającej się z częstotliwością 60 000 obrotów na minutę;
 • Poduszka automatycznie opróżnia się po 3 minutach, co w przypadku zasypania może zwiększyć szanse na przeżycie;
 • Inteligentny system zarządzania źródłem zasilania Battery Management System z czujnikami temperatury odpowiada za optymalizację działania akumulatora i bezpieczeństwo;
 • Bateria litowo-jonowa pozwala na około 500 cykli ładowania;
 • Możliwość naładowania baterii dzięki ładowarce wyposażonej w odpowiednią końcówkę;
 • Plecak posiada homologację CE i jest zakwalifikowany jako sprzęt ochronny spełniający normę EN16716;
 • Rączka wyzwalania poduszki powietrznej może być przymocowana z prawej lub lewej strony plecaka;
 • Bateria plecaka działa nawet w temperaturze -30°C;
 • Możliwość aktualizacji systemu plecaka poprzez aplikację Pieps APP;
 • Plecak opiera się na wygodnym i wysoce stabilnym systemie nośnym;
 • Komora na lawinowe ABC;
 • Uchwyt na kask;
 • Możliwość diagonalnego troczenia nart;
 • Pętle do troczenia czekana;
 • Pas piersiowy i biodrowy stabilizują konstrukcję;
 • Pojemność: 35 l;
JetForce Avalanche Airbag System to specjalny system lawinowy opracowany przez firmę Pieps, eksperta w dziedzinie sprzętu lawinowego. Składa się na niego kilka elementów: rączka aktywująca, poduszka wypełniana powietrzem, akumulatory, specjalna sprężarka, która pozwala na jej szybkie napełnienie w razie zagrożenia. System cechuje się wysoką niezawodnością. Po pociągnięciu rączki aktywacyjnej przy pasie ramiennym następuje otwarcie klapy zwalniającej oraz uruchomienie specjalnej sprężarki, która w ciągu około 3 sekund napełnia poduszkę powietrzną o pojemności 200 litrów z pełną mocą. Następnie przez 3 minuty pracuje na niższych obrotach przerywanych krótkotrwałym i gwałtownym dopompowywaniem. Poduszka powietrzna automatycznie wydostaje się z plecaka, zapewniając dodatkową ochronę głowy, a także zwiększa objętość osoby porwanej przez lawinę, dzięki czemu jest ona wynoszona w górne warstwy lawiny. Po upływie 3 minut system Jetforce automatycznie wypompowuje powietrze z poduszki, tworząc więcej miejsca dla zasypanej osoby. Całość zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie poszkodowanej osoby, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć zasypania, znacznie zwiększając bezpieczeństwo poruszania się w terenie lawiniastym.
System lawinowy Jetforce może być wykorzystywany wielokrotnie. Zawdzięcza to sprężarce zasilanej ze specjalnego akumulatora. Po użyciu systemu należy odpowiednio złożyć poduszkę oraz sprawdzić stan naładowania baterii, aby plecak był gotowy do kolejnego użycia. Jedno naładowanie akumulatora może starczyć nawet na 4 użycia poduszki. Przy każdorazowym włączeniu system dokonuje samoczynnego sprawdzenia funkcjonalności, dzięki czemu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto całość posiada wskaźnik naładowania akumulatora, który wyraźnie pokazuje czy nie wymaga on szybkiego doładowania. Dioda na rączce aktywacyjnej powinna migać na zielono.
W skład zestawu Jetforce wchodzą wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszka wykonana z niezwykle mocnego materiału, akumulator, ładowarka, specjalna sprężarka, rączka do aktywacji systemu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Niebieski
Płeć Unisex
Pojemność bazowa (litry) 35
Pojemność pełna (litry) odpowiada bazowej
Dostęp od góry
Liczba komór 2
Dopasowanie unisex

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 - blue - opinie klientów

0.0
0 opinie