top

Plecak lawinowy Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT - night blue

2 213,99 zł 2 699,99 zł
18% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Plecak lawinowy Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT to wygodna techniczna konstrukcja mająca zwiększać bezpieczeństwo wszystkich skiturowców, skialpinistów lub freeriderów, którzy oddają się w pełni ekstremalnym aktywnościom. Poduszka powietrzna, którą odpalisz w chwili zagrożenia zakopaniem w śniegu, może uratować Ci życie.

Marka Ortovox to prawdziwy specjalista jeśli chodzi o zimowy sprzęt narciarski, dlatego wybierając ten model, możesz oczekiwać maksymalnego wsparcia. Ten model zapewnia niezbędną na stoku stabilność. Dzięki niej unikniesz niebezpiecznego zjawiska przemieszczania się pakunku na plecach, co pozwoli na skutecznie podejmowanie się wypadów narciarskich.

W plecaku lawinowym Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT zastosowano system Ortovox Avabag. Znajduje się on w górnej części konstrukcji, a składa się na niego poduszka powietrzna, butla ze sprężonym gazem oraz zawór, za który pociągniesz w chwili kiedy czujesz, że lawina nadchodzi. Ma ona za zadanie utrzymać Cię na powierzchni lawiny, co znacznie zwiększy szanse na przeżycie. Niezwykle ergonomiczny kształt rączki pozwala na pewne uruchomienie systemu w sytuacji awaryjnej.

Plecak lawinowy Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT za sprawą swojej pojemności pozwoli zabrać jedynie niezbędny ekwipunek, ale możliwość troczenia sprawi, że bez przeszkód przeniesiesz czekan, kijki, narty położone w diagonalny sposób lub obuwie. Oznacza to, że wszystko, co na ekstremalnej narciarskiej wyprawie jest potrzebne, znajdzie się na Twoich plecach. Za wygodę dźwigania ekwipunku odpowiada tutaj system nośny równomiernie rozkładający obciążenie. Dodatkowo regulowany pas biodrowy oraz piersiowy sprawią, że całość będzie stabilnie przylegać do pleców.

Plecak lawinowy Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT posiada także osobną komorę na lawinowe ABC, gdzie zmieścisz łopatę oraz sondę, których posiadanie w śnieżnym otoczeniu jest konieczne. Nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne, by odnalezienie partnera narciarskiego wypadu było możliwe. Wewnątrz tego modelu nadrukowano ponadto podstawowe sygnały SOS, które pomogą wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Bardzo szeroko otwierany zamek zapewnia łatwy dostęp do głównej komory, która zmieści potrzebny Ci ekwipunek. Warto dodać, że wnętrze tego modelu wykończone zostało jasnym materiałem wiec odnalezienie i organizacja przedmiotów będą łatwe i intuicyjne. Ponadto niewielka siatkowa kieszeń z zamkiem pozwoli przechować mniejsze elementy ekwipunku. Szerokie pasy ramienne zostały doskonale wyprofilowane, a pasek piersiowy, przy którego klamrze umieszczono gwizdek alarmowy, można dokładnie wyregulować. Bardzo szeroki i rozbudowany jest pas piersiowy, zapinany mocną metalową klamrą, dzięki czemu nie ma możliwości utraty plecak podczas upadku. Dołączono tutaj również siatkę na kask, co pozwala na oszczędzenie miejsca wewnątrz.

Plecak Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT - najważniejsze cechy:

 • Techniczny plecak skiturowy, skialpejski i freeridowy;
 • Umieszczony w górnej części plecaka system Ortovox Avabag z poduszką lawinową (butla ze sprężonym gazem dostępna osobno);
 • Dopracowany system nośny zachowuje stabilność plecaka podczas dynamicznych aktywności narciarskich;
 • Kompatybilny z systemem hydracyjnym z pętelką na ustnik wyprowadzony z plecaka;
 • System D-Skifix umożliwia diagonalne troczenie nart;
 • Dostępna od góry przegroda na lawinowe ABC pozwala na szybki dostęp do łopaty śnieżnej czy sondy lawinowej;
 • Pętle do troczenia kijków narciarskich oraz czekanów;
 • Możliwość zamocowania butów narciarskich i snowboardowych na jednej z pętli;
 • Uszczelniane zamki przeciwdziałają wnikaniu śniegu do komór i kieszeni;
 • Załączona specjalna siatka pozwalająca przytroczyć kask do plecaka;
 • Liczne mocowania do troczenia dodatkowego ekwipunku na przednim panelu;
 • Jasne wnętrze ułatwia odnajdywanie przedmiotów;
 • Karabińczyk na klucze wewnątrz plecaka;
 • Regulowany pas piersiowy z gwizdkiem ratunkowym;
 • Regulowany pas biodrowy z kieszonką;</l

   

Użyte materiały: 100% poliester 600D;

Ortovox Avabag to system lawinowy stosowany w zaawansowanych plecakach narciarskich. Składa się on ze specjalnej poduszki umieszczanej w plecaku, naboju ze sprężonym gazem (dostępny osobno) oraz specjalnej rączki aktywacyjnej. W przypadku porwania przez lawinę wystarczy pociągnąć rączkę aby poduszka napełniła się w kilka sekund. Zwiększona objętość porwanej osoby ułatwia utrzymanie się na powierzchni lawiny i znacząco zwiększa szanse na uratowanie poszkodowanej osoby. Poduszka lawinowa Ortovox Avabag podnosi bezpieczeństwo w czasie górskich aktywności, takich jak wędrówki zaśnieżonymi szlakami czy wyprawy na nartach skitourowych. To jeden z niezbędnych elementów ekwipunku w przypadku zagrożenia lawinowego.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Pojemność bazowa (litry) 18
Pojemność pełna (litry) odpowiada bazowej
Waga ---
Materiał Poliester 600D
Dostęp Od góry
Liczba komór 2
Dopasowanie Unisex

Plecak lawinowy Ortovox Cross Rider 18 Avabag KIT - night blue - opinie klientów

0.0
0 opinie