Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black
 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black
 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black
 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black
 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black
 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black
 • - 22 %
  Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black

Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce - black

 • 4499,00 3495,72 4499,00 3495,72
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce wyposażony został w nowoczesny system napełniania poduszki. Takie rozwiązanie pozwala wielokrotnie używać go w czasie górskich wyjazdów. Model idealny dla miłośników skitouringu czy freeride’u, ponieważ w przypadku porwania przez lawinę mamy większe szanse na przeżycie.

Black Diamond dostarcza nam niezwykle zaawansowany plecak lawinowy. Poduszka napełniana jest za pomocą niewielkiego lecz bardzo wydajnego kompresora. Zasilany akumulatorem umieszczony jest wewnątrz plecaka, napełnia poduszkę w kilka sekund. Zastosowanie tego typu rozwiązania ma na celu utrzymanie porwanego w górnej warstwie lawiny oraz przeciwdziała zasypaniu na dużej głębokości.

Jeden z najbardziej zaawansowanych plecaków lawinowych na rynku, prezentujący zupełnie inne podejście do sposobu napełniania poduszki. Zamiast naboju ze sprężonym gazem, plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce wykorzystuje sprężarkę o dużej wydajności zasilaną za pomocą umieszczonego wewnątrz akumulatora. Całość pozwala na nadmuchanie dużej poduszki w zaledwie kilka sekund. Podobnie jak w przypadku innych systemów, poduszka ułatwia utrzymanie się w górnych warstwach lawiny i przeciwdziała zasypaniu na dużej głębokości, zdecydowanie ułatwiając poszukiwania poszkodowanej osoby.

Model ten został wyposażony w kompletny zestaw Black Diamond Jetforce Avalanche Airbag System, a więc specjalną, niezwykle wytrzymałą poduszkę powietrzną, akumulator, ładowarkę, sprężarkę oraz rączkę do aktywacji. Możliwość wielokrotnego nadmuchiwania poduszki sprawia, że można przećwiczyć uruchamianie systemu wiele razy, aby w razie zagrożenia działać instynktownie. Po użyciu poduszki wystarczy odpowiednio ją spakować i upewnić się, że stan akumulatorów pozwoli na kolejne użycie systemu. W razie potrzeby można je łatwo naładować.

Plecak lawinowy Black Diamond Halo 28 Jetforce zachowuje jednocześnie pełną funkcjonalność modelu narciarskiego. Główna komora jest dostępna poprzez panel stykający się z plecami i pomieści największe elementy ekwipunku. Specjalna komora z szerokim dostępem na lawinowe ABC została umieszczona na przednim panelu. Oferuje ona błyskawiczny dostęp do łopaty czy sondy lawinowej, pozwalając znacznie skrócić akcję ratunkową i szybciej dotrzeć do poszkodowanych.

W modelu umieszczono wiele mniejszych kieszeni z zamkami na drobiazgi, które pozwalają wygodnie rozłożyć drobniejszy ekwipunek. Jedna znajduje się na pasie biodrowym, kolejna z boku plecaka i jeszcze jedna w górnej części.

Do plecaka skiturowego Black Diamond Halo 28 Jetforce można z łatwością przytroczyć na ukos narty. Ponadto model wyposażono w specjalny uchwyt na kask, chowany kiedy nie jest używany. Sprytnie ukryte są również troki do czekana, kiedy plecak będzie wykorzystywany podczas trudniejszych wyjść w góry.

Model ten zapewnia maksymalną wygodę noszenia dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania pasów ramiennych Swing Arm. Oferuje on maksymalną wygodę na podejściach, pozwalając na optymalne dostosowywanie się systemu nośnego do ruchów użytkownika.

Black Diamond Halo 28 Jetforce najważniejsze cechy:

 • Bardzo mocne materiały gwarantują wysoką niezawodność;
 • System lawinowy Jetforce Techonology pozwalający na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki lawinowej;
 • Załączone wszystkie niezbędne elementy systemu lawinowego– poduszka, akumulator, sprężarka, ładowarka oraz uchwyt do aktywacji systemu;
 • Pasy ramienne w systemie Swing Arm gwarantują optymalne dopasowanie plecaka do sylwetki w trakcie dynamicznych zjazdów i podejść;
 • Paski do mocowania nart na ukos;
 • Mocowanie do kasku pozwalające na jego wygodne przypięcie;
 • Komora główna dostępna poprzez panel stykający się z plecami;
 • Kieszonka z zamkiem na pasie biodrowym;
 • Niewielka kieszonka z suwakiem z boku;
 • Nieduża kieszeń z zamkiem w górnej części plecaka;
 • Osobna komora na sprzęt lawinowy z wygodnym dostępem od przodu plecaka;

Wymiary: ok. 54 × 35 × 18 cm

Jetforce Techonology to specjalny system lawinowy opracowany przez firmę Black Diamond we współpracy z ekspertem w dziedzinie sprzętu lawinowego -marką PIEPS. Składa się na niego kilka elementów – poduszka wypełniana powietrzem, akumulatory oraz specjalna sprężarka, która pozwala na jej szybkie napełnienie w razie zagrożenia. System cechuje się wysoką niezawodnością. Po pociągnięciu uchwytu przy pasie ramiennym następuje uruchomienie specjalnej sprężarki, która w ciągu kilku sekund napełnia poduszkę powietrzną o pojemności 200 l. Automatycznie wydostaje się ona z plecaka zapewniając dodatkową ochronę głowy, a także zwiększa objętość osoby porwanej przez lawinę, dzięki czemu jest ona wynoszona w górne warstwy lawiny. Po upływie 3 minut system Jetforce Techonology automatycznie wypompowuje powietrze z poduszki, tworząc więcej miejsca dla zasypanej osoby. Całość zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie poszkodowanej osoby, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć zasypania, znacznie zwiększając bezpieczeństwo poruszania się w terenie lawiniastym.
System lawinowy Black Diamond Jetforce Techonology może być wykorzystywany wielokrotnie. Zawdzięcza to sprężarce zasilanej ze specjalnego akumulatora. Po użyciu systemu należy odpowiednio złożyć poduszkę oraz sprawdzić stan naładowania baterii, aby plecak był gotowy do kolejnego użycia. Jedno naładowanie akumulatora może starczyć nawet na 4 użycia poduszki. Przy każdorazowym włączeniu system dokonuje samoczynnego sprawdzenia funkcjonalności, dzięki czemu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto całość posiada wskaźnik naładowania akumulatora, który wyraźnie pokazuje czy nie wymaga on szybkiego doładowania.
W skład zestawu Black Diamond Jetforce Techonology wchodzą wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszka wykonana z niezwykle mocnego materiału, akumulator, ładowarka, specjalna sprężarka, uchwyt do aktywacji systemu.
Dobór rozmiaru: aby jak najlepiej dopasować plecak do wzrostu użytkownika, Black Diamond oferuje je z systemem nośnym w różnych rozmiarach. Rozmiar plecaka S/M najodpowiedniejszy jest dla osób o długości pleców ok. 41-48 cm i obwodzie pasa ok. 66-102 cm, natomiast rozmiar M/L odpowiednio ok. 47-55 cm oraz ok. 71-114 cm. Aby odpowiednio dobrać plecak, należy zmierzyć odległość (wzdłuż kręgosłupa) od nasady szyi do najwyższego punktu miednicy.
Dopasowanie: Unisex
Dostęp: Od góry, z przodu
Ilość kieszeni: 4
Ilość komór: 2
Materiał: 840d Ballistic Nylon, 210d Ripstop Nylon, 315d Cordura®
Materiał stelaża: Aluminium
Pojemność: 26 l (rozm. S/M), 28 l (rozm. M/L)
Regulacja systemu: ---
Stelaż: Wewnętrzny
Waga: ok. 3440 g (rozm. S/M)

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne