top

Platypus

Platypus to amerykańska marka produkująca nowoczesne butelki na wodę, systemy nawadniające i filtry do wody. Butelki i bukłaki Platypus to doskonały wybór na wycieczki, treningi i wyprawy trekkingowe.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 30

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 30

na stronę

Kto tworzy markę Platypus?

Marka Platypus jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Przez cały ten czas pozostaje wierna swojej misji i przesłaniu – zapewniać ludziom dostęp do czystej wody niezależnie od tego, dokąd się wybiorą lub gdzie mieszkają. Firma realizuje to założenie poprzez projektowanie i produkowanie najnowyszch rozwiązań służących do przenoszenia, a także filtrowania wody. Niezależnie od tego czy będą to elastyczne bukłaki z rurką do plecaków, poręczne butelki na wodę, czy filtry do jej uzdatniania – wszystkie one mają jeden cel – zapewnić czystą wodę bez dodatkowego sztucznego posmaku. Z produktów Platypus korzystają ludzie na całym świecie – podróżnicy, odkrywcy, turyści czy sportowcy. Woda jest bowiem niezbędnym elementem każdej aktywności podejmowanej zarówno w terenie, jak i w pomieszczeniach. Dzięki innowacyjnym akcesoriom tej marki dostęp do niej nigdy jeszcze nie był tak łatwy.

Firma szczyci się tym, że większość rozwiązań marki Platypus powstaje w USA. Własne certyfikowane laboratorium daje szerokie możliwości testowania nowych technologii i pomysłów. Pozwala też na dopracowywanie nawet najdrobniejszych szczegółów, od wpływu zastosowanych materiałów na jakość wody, po ergonomię poszczególnych projektów. Choć markę tworzą specjaliści w swoich dziedzinach – technicy, projektanci, laboranci, menadżerowie, pracownicy produkcji, to wszyscy oni zdają sobie sprawę, że ich produkty będą wykorzystywane najczęściej podczas outdoorowych wypraw, urlopów i spędzania czasu wolnego. Stąd też nie zapominają o tym, że powinny one przynosić przede wszystkim satysfakcję i radość z użytkowania w każdym momencie.

Niezależnie od tego dokąd zmierzasz, butelki Platypus zagwarantują wygodę użytkowania

Często spotykanym problemem na szlaku jest odpowiedni transport wody i napojów. Jednym z rozwiązań są elastyczne butelki i pojemne bukłaki na wodę Platypus. Zastosowanie wytrzymałego i elastycznego materiału pozwoliło stworzyć unikalny system transportu wody. Wraz z jej zużywaniem w trakcie wyprawy zmniejsza się objętość bagażu. Pusta butelka jest bardzo lekka i po zwinięciu prawie nie zajmuje miejsca. Wielokrotnie wykorzystywane butelki Platypus to również duża korzyść dla środowiska naturalnego. Bukłaki na wodę z rurką i ustnikiem to z kolei najlepsza opcja dla zagwarantowania stałego dostępu do napoju podczas marszu. Taki system nawadniający doskonale spisuje się na dłuższych trasach. Dzięki niemu można pokonać dłuższe odcinki bez konieczności częstego uzupełniania zapasów wody. Bukłaki Platypus pasują do większości plecaków turystycznych i biegowych sprawiając, że woda jest zawsze w zasięgu ręki. Wygodne w użytkowaniu ustniki pozwalają zaspokoić pragnienie w każdej chwili, nawet w trakcie biegu, jazdy na rowerze czy marszu.

Zaangażowanie w ochronę środowiska

Jednym z fundamentalnych założeń marki Platypus jest dbanie o zachowanie środowiska naturalnego w możliwie nienaruszonym stanie. Na pewno pomagają w tym zwijane butelki wielorazowego użytku, które redukują ilość śmieci generowanych przez turystów. Ponadto w ofercie marki znajdują się nowoczesne filtry do wody, pozwalające zdobyć cenny napój z naturalnych źródeł – strumyków, rzek czy jezior. Niezwykle pomysłowe jest połączenie w jednym produkcie funkcjonalnej butelki i filtra, dzięki czemu można zaczerpnąć wody z rzeki, a pić już przefiltrowaną, czystą wodę. To doskonałe rozwiązanie nie tylko na szlaku, ale również na co dzień, kiedy nie jesteśmy pewni jakości dostępnej wody. Oprócz wszystkich tych działań, osoby tworzące markę Platypus aktywnie działają na rzecz ochrony przyrody, pomagają w remontowaniu szlaków i podejmują wiele różnych działań na rzecz ochrony przyrody.

Produkty Platypus kupisz online w sklepie 8a.pl!

W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór produktów tej marki. Niezależnie od tego jaka aktywność uprawiasz, z pewnością znajdziesz rozwiązanie do przenoszenia wody idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Na dłuższe wyprawy oraz do uprawiania sportów najczęściej wybierane są bukłaki z rurką. Po umieszczeniu ich w plecaku zapewniają źródło wody przez długi czas, a dzięki wygodnemu w użytkowaniu ustnikowi jest ona dostępna przez cały czas. Wśród turystów i podróżników dużą popularnością cieszą się zwijane butelki na wodę Platypus. Elastyczna konstrukcja jest łatwiejsza do spakowania do plecaka, a po opróżnieniu niemal nie zajmuje miejsca. Na dłuższych wyprawach z pewnością sprawdzą się też butelki na wodę z filtrem. Pozwolą szybko odnowić zapas wody z napotkanych potoków.

Platypus – popularne kategorie

Bukłaki na wodę Platypus Butelki turystyczne Platypus Filtry do wody Platypus Akcesoria trekkingowe Platypus