top

Plastry wspinaczkowe

Plastry wspinaczkowe pozwolą we właściwy sposób zabezpieczyć skórę dłoni przed nieprzyjemnymi otarciami. To świetnie rozwiązanie dla wspinaczy sportowych jak i boulderowców.
Filtry (2)
Filtry
Kupuj przez
  1. Producent
    SNAP
  2. Producent
    Ocun
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plastry wspinaczkowe – ochrona skóry palców

Plastry wspinaczkowe umożliwią właściwe zabezpieczenie skóry palców przed nieprzyjemnymi w skutkach otarciami. Dochodzi do nich podczas treningu na panelu, niezależnie od tego czy preferujesz wspinanie z liną czy bouldering. Skóra palców zostaje przerwana w kontakcie z ostrzejszymi chwytami lub powierzchnią skał. Warto zawczasu zapobiec tego typu uszkodzeniom plastrując w odpowiedni sposób dłonie. Znanych jest co najmniej kilka metod tapingu, a każda z nich wymaga naklejenia plastra na czyste i suche dłonie. Ważne jest by materiał dobrze przylegał do skóry, ale nie powinien powodować ucisku. Pamiętajmy, że plastrowanie ma przede wszystkim pozwolić nam uniknąć kontuzji, a nie się do nich przyczyniać.

Plastry wspinaczkowe – kiedy je stosować?

Plastry wspinaczkowe mają szerokie zastosowanie, można skorzystać z nich przed wspinaniem, by zapobiec ewentualnym otarciom. Mogą one powodować wymuszone przerwy w treningu, których każdy przygotowujący się do sezonu wspinacz stara się unikać. Drugim pomysłem jest oklejenie już naruszonej skóry, w ten sposób możemy kontynuować trening bez ryzyka, że rana się powiększy lub pogłębi. Teorii, kiedy plastrować dłonie jest wiele, jedni uważają, że warto stosować je przed wspinaniem, by skóra dłoni nie uległa uszkodzeniu. Inni plastry wspinaczkowe uznają za konieczność, gdy pojawią się pierwsze otarcia. Jedno jest pewne, pomogą one kontynuować wspinaczkę, nawet z obolałymi dłońmi, wystarczy odpowiednio zabezpieczyć plastrem ranę i wrócić ponownie do działalności w skale.

Plastry wspinaczkowe – czym różnią się od zwykłych plastrów?

Zastanawiając się nad wyborem plastrów wspinaczkowych może pojawić się pytanie o to czym różnią się one od tych zwykłych, jednostronnych plastrów bez gazy. Przede wszystkim plastry wspinaczkowe gwarantują lepszą przyczepność do dłoni, co jest kluczowe podczas wykonywania kolejnych przechwytów. Nie mogą przesuwać się na dłoni w trakcie przechodzenia trudności. Powinny dobrze trzymać się na palcach, ale jednocześnie najlepiej, żeby nie pozostawał po ich zdjęciu klej. Ważne jest także, by były odpowiedniej szerokości lub możliwe było jej dostosowanie. Powinny być wykonane w taki sposób, by gwarantować użytkownikom maksymalną wygodę. Do podstawowych różnic między klasycznymi plastrami, jakie można zaobserwować w większości domowych apteczek a plastrami wspinaczkowymi można zaliczyć także ich podwyższoną wytrzymałość. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ są one bardziej narażone na uszkodzenia niż przeciętne plastry.