Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL
 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL
 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL
 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL
 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL
 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL
 • - 20 % Palnik z garnkiem Primus Lite XL

Palnik z garnkiem Primus Lite XL

 • 659,00 527,20
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Największy w rodzinie Primus z serii Lite – wciąż lekki i niezwykle łatwy w transporcie, zestaw Primus Lite XL wyposażony w menażkę o 1-litrowej pojemności. Całość korzystająca z rozwiązań Eta Technology oraz serii Lite, będzie niezastąpiona podczas gotowania na wyjazdach.

Primus Lite XL dedykowany jest dla podróżniczych par i ludzi gór, chcących połączyć nieco większe możliwości gotowania z względnie niską wagą zestawu, który jednocześnie jest bardzo łatwy w transporcie.

Zestaw zawiera 1 l menażkę wykonaną z wysokiej jakości anodyzowanego aluminium, z dodatkową ceramiczną warstwą wewnętrzną utrudniającą przywieranie potraw. Elementem który w głównej mierze decyduje o szybkości gotowania w zestawie Lite XL, jest jednak specjalny system radiacyjny – który absorbuje oraz rozprowadza pod garnkiem większą ilość ciepła, zwiększając tym samym efektywność gotowania aż o 50% (w porównaniu do konwencjonalnych garnków). Promiennik dodatkowo współtworzy przeciwwiatrową ochronę dla płomienia, dzięki temu całość jest w stanie zużywać nawet o połowę mniejsze ilości paliwa niż tradycyjne zestawy do gotowania.

Opatentowane przez markę Primus połączenie garnek – palnik jest bardzo trwałe, stabilne i łatwe do użycia. Zestaw wyposażony został w pokrywkę wykonaną z materiału Tritan® – która posiada izolowany uchwyt oraz otwory, dzięki którym całość sprawdzi się również jako cedzak.

W skład zestawu wchodzi:

 • Menażka z anodyzowanego aluminium o pojemności 1 l;
 • Kompatybilny do całości palnik przeznaczony do kartuszy nakręcanych;
 • Pokrywka spełniająca również funkcję cedzaka;
 • Nóżki do kartusza – zwiększające jego stabilność;
 • Miseczka z tworzywa mieszcząca się w garnku;

Uwaga! Kartusz nie jest dołączony do zestawu. Wybierz dowolny kartusz gazowy wyposażony w system “nakręcany”.

Dane techniczne:
Moc: 1700 W
Czas gotowania (1 litr wody): 4 min;
Wymiary (dane producenta): ø150 × 118 mm
Zapłon: piezoelektryczny
Ilość osób: 1-2
Waga (dane producenta): 450 gram
Eta Technology™ – W konwencjonalnych garnkach turystycznych, jedynie około 40 % ciepła w efektywny sposób przekazywane jest do bezpośredniego podgrzewania jego zawartości. Tworzy to wielką stratę energii, wydłużając również sam proces gotowania. Wychodząc naprzeciw tej problematyce, specjaliści marki Primus opracowali system Eta Technology. Dzięki zastosowaniu pod garnkiem specjalnego radiatora absorbującego i rozprowadzającego ciepło, użycia przeciwwietrznej osłony płomienia oraz zoptymalizowania pracy samego palnika – w garnkach turystycznych z systemem Primus Eta Technology, około 80 % tworzonego ciepła jest efektywnie przekazywane do zagotowania wody. Zmniejszenie strat energii aż o połowę, tworzy zupełnie nowe możliwości użytkowe zestawów do gotowania – pozwalając gotować szybciej i dzięki użyciu mniejszej ilości paliwa.

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne