top

Pajak

Pajak to polska marka, która wyspecjalizowała się w produktach z wypełnieniem z naturalnego puchu. Ciepłe kurtki puchowe, ultralekkie śpiwory z naturalnym gęsim puchem – wszystkie je znajdziesz w sklepie 8a.pl.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Rozmiar
    128 cm
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Pajak to wysoka jakość

Pajak to polska marka, która cieszy się uznaniem również poza granicami naszego kraju. Firma doszła bowiem do perfekcji w projektowaniu i produkcji puchowego ekwipunku turystycznego i odzieży. Słynie ze swoich ultralekkich śpiwór, a także kurtek czy kamizelek puchowych. Swoją siedzibę ma w Bielsku-Białej, a jej rodzinny charakter sprawia, że wszystkie produkty są przygotowywane z największą dbałością o najmniejsze szczegóły. Od samego projektu, po finalny produkt, pracownicy Pajak wkładają całe serce w opracowanie jak najlepszego wyrobu, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. Nie bez znaczenia są również zastosowane do produkcji materiały. Ultralekkie tkaniny wierzchnie oraz najwyższej klasy gęsi puch zapewniają wyjątkowe właściwości termiczne oraz wyjątkowo małe rozmiary po spakowaniu. Dzięki temu produkty Pajak cieszą się wielkim uznaniem doświadczonych miłośników gór, którzy poszukują ekwipunku na najwyższym, światowym poziomie.

Naturalny puch w produktach Pajak

Naturalny puch gęsi jest najskuteczniejszym izolatorem stosowanym w śpiworach górskich i turystycznych. Jego wyjątkowej struktury nie udało się skopiować jeszcze żadnej ocieplinie syntetycznej. To właśnie dlatego naturalny puch stosowany jest w najbardziej zaawansowanych śpiworach górskich, trekkingowych i wyprawowych. Swoje właściwości termiczne puch zawdzięcza wyjątkowej budowie. Doskonale przytrzymuje w swojej lekkiej strukturze powietrze, które może być łatwo nagrzane przez organizm. W ten sposób wytwarza się skutecznie izolująca od zimna strefa, która zmniejsza straty ciepła i pozwala na sen lub funkcjonowanie w bardzo niskich temperaturach.

Naturalny puch stosowany przez markę Pajak posiada jeszcze jedną istotną cechę. Można go bardzo łatwo skompresować. Upychając śpiwór w pokrowcu transportowym powietrze zostaje wyciśnięte spomiędzy puchu, dzięki czemu całość może być spakowana do minimalnych rozmiarów. Przez to śpiwory i odzież puchowa z łatwością mieszczą się w plecaku i cechują się niską wagą. Po wyjęciu śpiwora z worka szybo nabiera on pierwotnych kształtów, dzięki temu, że naturalny puch jest bardzo sprężysty. Im wyższa jest jakość puchu, tym większą sprężystością się on charakteryzuje. Marka Pajak wykonuje swoje śpiwory z najlepszego dostępnego gęsiego puchu, który posiada wyjątkowe właściwości termiczne. To optymalny wybór dla wszystkich użytkowników poszukujących świetnie izolujących, oraz lekkich śpiworów i odzieży.

Śpiwory puchowe Pajak to doskonała izolacja

W ofercie polskiej marki znajduje się pełen przekrój śpiworów puchowych, które sprawdzą się w zróżnicowanych warunkach. Najcieńsze z nich to minimalistyczne śpiwory górskie przeznaczone na nieco wyższe temperatury. Dzięki zastosowaniu puchu osiągają one nieprawdopodobnie małe rozmiary po spakowaniu, mieszcząc się niemal w kieszeni. To doskonały wybór na alpejskie szlaki, kiedy przemieszczamy się z minimalnym bagażem w sezonie letnim. Modele te są również chętnie wybierane wtedy, kiedy nocujemy w schronisku. Grubsze śpiwory Pajak są projektowane z myślą o przejściowych porach roku oraz o zimie. Puchowe modele to doskonały wybór na wysokogórskie ekspedycje, kiedy niezbędne jest zabezpieczenie się przed ekstremalnie niskimi temperaturami. Śpiwory Pajak mogą się też różnić wewnętrzną konstrukcją. W zależności od przeznaczenia zmienia się układ komór, które odpowiadają za to, aby puch się nie przemieszczał. W najcieplejszych modelach stosowane są takie rozwiązania, aby ograniczyć ucieczkę ciepła na zewnątrz do minimum.

Odzież puchowa polskiej marki

Choć śpiwory puchowe stanowią główną oś kolekcji marki Pajak, to w jej ofercie znajduje się również odzież puchowa. Ultralekkie kurtki czy kamizelki puchowe stanowią doskonały wybór zarówno na zimowe mrozy, jak i przejściowe pory roku. Niezwykle niska waga odzieży puchowej sprawia, że to idealny wybór na wszelkie ekspedycje i wyprawy, podczas których musimy znacznie ograniczać wagowo nasz bagaż. W ofercie marki znajdują się również takie dodatki, jak puchowe rękawice czy ocieplane botki, idealnie sprawdzające się w mroźnych warunkach w namiocie. Marka Pajak pomyślała również o wszystkich miłośników spania w hamakach. Ultralekka puchowe podpinka do hamaka pozwoli na komfortowy sen również w nieco niższych temperaturach. Każdy model charakteryzuje się perfekcyjnym wykończeniem i doskonałą stylistyką. To światowej klasy ekwipunek górski i turystyczny, który wybierają najbardziej doświadczeni miłośnicy gór. Oferując produkty Pajak sklep 8a.pl ma pewność, że nie zawiodą one w wymagających warunkach.

Pajak – popularne kategorie

Pajak
Śpiwory Pajak Rękawiczki Pajak Łapawice Pajak Kurtki męskie Pajak Kamizelki męskie
Kurtki damskie Pajak Kamizelki damskie Pajak