top

Opaska termoaktywna X-Bionic High Headband - black/charcoal

104,39 zł 119,99 zł
13% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Opaska termoaktywna X-Bionic High Headband to zaawansowana konstrukcja, która podczas różnych form wysiłku zabezpieczy Cię zarówno przed wychłodzeniem, jak i nadmiernym przegrzewaniem. Dzięki temu zyskasz zrównoważoną gospodarkę termiczną wokół głowy, co ułatwi podejmowanie się wypadów skiturowych, górskich biegów, czy długich wędrówek z plecakiem w okresie przejściowym i zimą.

Marka X-Bionic jest jedną z nielicznych, która oprócz klasycznych rozwiązań materiałowych wykorzystuje specjalne konstrukcje. W wypadku tej opaski objawia się to w kanalikach, które transportują nadmiar ciepłego powietrza i wilgoci, co przekłada się na efektywną termoregulację. Jest to niewątpliwie praktyczne, gdyż zyskujesz mechaniczną wentylację, która działa zawsze, usprawniając gospodarowanie termiką wokół głowy.

Opaska sportowa X-Bionic High Headband naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami materiałowymi i konstrukcyjnymi, które uczynią górski wysiłek efektywniejszym. Pierwszą z nich jest nowe rozwiązanie Thermosyphon®, które współpracuje z 3D Bionic Sphere® System. Są to specjalne kanaliki, które mieszają ciepłe powietrze z wilgocią naturalnie powstającą podczas wysiłku. Oznacza to, że ich nadmiar jest skutecznie odprowadzany do atmosfery, więc ryzyko przegrzewania zostanie istotnie ograniczone. Dzięki tej wentylacji zachowasz optymalne warunki termiczne wokół skóry, co pozytywnie wpłynie na efektywność podczas dowolnej formy wysiłku fizycznego. Opaska termoaktywna X-Bionic wyposażona została również w specjalne punkty AirConditioningSpot. Umieszczone one zostały w miejscach o wysokiej tendencji do przegrzewania, więc i tam zyskasz komfortową cyrkulację powietrza.

Opaska termoaktywna X-Bionic High Headband zapewnia również wsparcie izolacyjne dzięki technologii Insulation Zones oraz konstrukcji zachodzącej na uszy EarComp Zone™. Oznacza to, że miejsca najbardziej zagrożone wychłodzeniem mają odpowiednią ochronę, co zwiększy bezpieczeństwo wysiłku. Jak wiemy wyziębienie okolic zatok i uszu potrafi pokrzyżować każde sportowe plany i zakończyć się leżeniem z gorączką w łóżku, co jest niezwykle nieprzyjemne. Opaska sportowa X-Bionic to także technologia antybakteryjna Skin NODOR®. Jej właściwości ograniczają rozrost mikrobów powodujących powstawanie nieprzyjemnych zapachów, więc świeżość wokół głowy zachowasz przez dłuższy czas. Dodatkowo rozwiązanie X-Bionic Mythlan zachowuje neutralny poziom pH i jest hipoalergiczne, co sprawia, że korzystanie z tego modelu jest niezwykle zdrowe.

Opaska sportowa X-Bionic High Headband ze względu na swoje wszechstronne wysiłkowe przeznaczenie została wykonana w większości z poliamidu. Jest to wysoce wytrzymała tkanina, więc ryzyko przetarcia lub przypadkowego uszkodzenia tego modelu będzie istotnie ograniczone. Projektanci X-Bionic zastosowali tu także dodatek elastanu, co zapewnia wygodne dopasowanie tej opaski. Dzięki temu zachowa ona niezbędną stabilność, nie powodując uczucia gniecenia.

Opaska termoaktywna X-Bionic High Headband to idealne rozwiązanie dla każdego sportowca ceniącego sobie techniczne wsparcie podejmowanych aktywności.

X-Bionic High Headband - najważniejsze cechy:

 • Technologia 3D Bionic Sphere® System zapewnia termoregulację, ułatwiając zachowanie optymalnej temperatury wokół ciała;
 • Rozwiązanie Thermosyphon® to specjalne kanaliki, które wentylują, ograniczając ryzyko przegrzewania;
 • Insulation Zones to panele izolujące newralgiczne miejsca głowy;
 • AirConditioningSpot to punktowa wentylacja chroniąca konkretne miejsca głowy przed przegrzewaniem;
 • Włókna Skin NODOR® zostały oplecione jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych oraz hipoalergicznych;
 • Materiał X-Bionic Mythlan przyśpiesza odprowadzanie nadmiaru wilgoci, a także jest pH neutralny;
 • Technologia paneli Sweat Traps® efektywnie przechowuje wilgoć z ciała i odprowadza ją do atmosfery;
 • EarComp Zone™ to odpowiednia struktura materiału, która lepiej izoluje delikatne okolice uszu;
 • Opaska wykonana w dużej mierze z poliamidu o zwiększonej wytrzymałości na przetarcia;
 • Dodatek elastanu zapewnia wygodne przyleganie opaski do głowy;
 • Wyższy krój lepiej chroni górne partie głowy;

Wymiary: ok. 40-60 cm (S), ok. 44-64 cm (M)
Wysokość: ok. 12 cm (S, ok. 13 cm (M)

Skin NODOR® – jest rozwiązaniem technologicznym opierającym się pokryciu włókien materiału antybakteryjnymi jonami srebra. Aktywują się one w momencie, gdy organizm się nagrzewa i efektywnie chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Dzieje się to za sprawą cech bakteriobójczych zastosowanych jonów, które maksymalnie powstrzymują niepożądane działanie mikroorganizmów powstających na ciele w trakcie wydzielania potu. Dodatkowo istotną cechą tej technologii jest hamowanie namnażania się bakterii. Dlatego odzież wykonana w ten sposób jest hipoalergiczna, co z pewnością ucieszy osoby zmagające się z uczuleniami.
Sweat Traps® – to technologia oddychających paneli opracowana we włoskich laboratoriach marki X-Bionic mająca na celu maksymalnie efektywne odprowadzanie potu ze skóry. Polega to na zastosowaniu pasków, które przechwytują wilgoć z ciała, magazynują ją, a następnie powierzchnia Expander™ sprawia, że jej nadmiar jest odprowadzany do atmosfery. Pozwala to zachować komfort suchego klimatu skóry w trakcie wzmożonego wysiłku.
Tak
Thermolite®
Technologia Thermolite® ma za zadanie zapewnić ciepło podczas różnorakich aktywności, przy zachowaniu minimalnej wagi. To funkcjonalna, wysoce wytrzymała ocieplina korzystająca z poliestrowego wypełnienia. Procesy certyfikacji stosowane przez Thermolite®, gdy ocieplina zostanie przekazana firmie odzieżowej, sprawiają, że niezależnie od producenta ostatecznego produktu, znakomite osiągi izolacji Thermolite® zostaną podtrzymane.
Tak
X-BIONIC Skin NODOR®
Skin NODOR® jest rozwiązaniem technologicznym opierającym się pokryciu włókien materiału jonami srebra. Aktywują się one w momencie, gdy organizm się nagrzewa i efektywnie chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Dzieje się to za sprawą cech bakteriobójczych zastosowanych jonów. Dodatkowo istotną cechą tej technologii jest hamowanie namnażania się bakterii. Odzież wykonana w ten sposób jest ponadto hipoalergiczna.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu black/charcoal_ND-YH26W19U
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Materiał bazowy 90% poliamid, 6% elastan, 4% polipropylen
Profilowane nauszniki Nie
Membrana wiatroszczelna Nie
Thermolite® Tak
X-BIONIC Skin NODOR® Tak

Opaska termoaktywna X-Bionic High Headband - black/charcoal - opinie klientów

0.0
0 opinie