top

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne warto mieć pod ręką w czasie podejmowania rozmaitych outdoorowych działań. Wysokiej jakości ochrona oczu jest niezbędna w trakcie uprawiania sportu, spacerowania miejskimi uliczkami i wypoczywania w plenerze. Znajdziesz u nas zarówno okulary przeciwsłoneczne do turystyki, na rower, jak i produkty do turystyki lodowcowej.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Producent
    Majesty
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

  1. -40%
    Okulary przeciwsłoneczne Majesty Crux - tortoise/brown smoke
    Okulary przeciwsłoneczne Majesty Crux - tortoise/brown smoke
    w tym VAT 71,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 73,99 zł (-2%)
    Rekomendowana cena producenta 119,99 zł (-40%)
  2. -20%
    Okulary Majesty Pro Tour - black with red ruby + clear lens
    Okulary Majesty Pro Tour - black with red ruby + clear lens
    w tym VAT 279,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 244,99 zł (+15%)
    Rekomendowana cena producenta 349,99 zł (-20%)
  3. -30%
    Okulary Majesty Vertex - matt black/polarised red lens
    Okulary Majesty Vertex - matt black/polarised red lens
    w tym VAT 174,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 179,99 zł (-2%)
    Rekomendowana cena producenta 249,99 zł (-30%)
  4. -26%
    Okulary Majesty Vertex - matt black/polarised blue mirror lens
    Okulary Majesty Vertex - matt black/polarised blue mirror lens
    w tym VAT 184,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 189,99 zł (-2%)
    Rekomendowana cena producenta 249,99 zł (-26%)
  5. -31%
    Okulary Majesty Pro Tour - black/black with black pearl + clear lens
    Okulary Majesty Pro Tour - black/black with black pearl + clear lens
    w tym VAT 239,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 249,99 zł (-4%)
    Rekomendowana cena producenta 349,99 zł (-31%)
  6. -31%
    Okulary Majesty Pro Tour - black/black with ultraviolet + clear lens
    Okulary Majesty Pro Tour - black/black with ultraviolet + clear lens
    w tym VAT 239,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 249,99 zł (-4%)
    Rekomendowana cena producenta 349,99 zł (-31%)
  7. -51%
    Przeciwsłoneczne okulary Majesty Crux - black matt/black pearl
    Przeciwsłoneczne okulary Majesty Crux - black matt/black pearl
    w tym VAT 57,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 73,99 zł (-21%)
    Rekomendowana cena producenta 119,99 zł (-51%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla siebie?

Doskonała jakość widzenia jest nie do przecenienia w każdej sytuacji. W czasie uprawiania sportów czy pokonywania kolejnych kilometrów trekkingowych tras okulary przeciwsłoneczne muszą towarzyszyć każdemu sportowcowi i globtroterowi. Niezależnie od miejsca i sytuacji, w których okulary będą noszone, powinny wyróżniać się bardzo wysoką jakością i funkcjonalnością. Tylko wtedy, gdy te dwie cechy będą szły ze sobą w parze, użytkownik będzie mógł cieszyć się największymi korzyściami płynącymi z obu zalet. Warto przy tym pamiętać, że czołowi producenci okularów posiadają szeroki wybór modeli zaprojektowanych z myślą o konkretnych aktywnościach. Stąd też w pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, gdzie będziemy korzystać z okularów przeciwsłonecznych. Modele na rower czy na narty będą się cechować nieco większymi rozmiarami soczewek. Przez to zapewnią lepszą ochronę oczu przed mocnym wiatrem. Modele do biegania będą posiadały bardzo lekkie oprawki i zauszniki zapewniające wysoką stabilność w czasie ruchu.

Szczególną uwagę podczas wybierania okularów przeciwsłonecznych powinniśmy zwrócić na stopień przyciemnienia. Stosowane w wysokiej jakości produktach soczewki są podzielone na kilka kategorii przyciemnienia od 0-4. Kategoria 0 to najmniejszy stopień przyciemnienia szkieł, który przepuszcza niemal całe światło widzialne. Świetnie sprawdzi się w bardzo pochmurne dni czy nawet w nocy. Kategoria 1 i 2 to lekko przyciemnione szybki często o pomarańczowym czy niebieskim zabarwieniu. Takie modele dobrze sprawdzają się w lekko pochmurnej pogodzie czy we mgle. Modele z kategorii 3 to najpopularniejszy wybór na mocne słońce. Sprawdzą się w czasie większości aktywności w pełnym słońcu. Kategoria 4 to najciemniejsze modele do użytkowania w pełni słońca na śniegu, nazywane również okularami lodowcowymi. W przypadku modeli z ostatniej kategorii niewskazane jest ich użytkowanie podczas kierowania samochodami. Wszystkie modele markowych producentów zapewniają przy tym ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niektóre z modeli są wyjątkowo uniwersalne i pozwalają na łatwą wymianę soczewki na inną.

Jak dobrać okulary do kształtu naszej twarzy?

Ostatnim dylematem jest, jak dobrać odpowiedni model do twarzy? W zależności od budowy nosa, oczu i samego kształtu twarzy, ramki powinny mieć odpowiedni kształt. Przy okrągłej twarzy lepiej sprawdzają się modele o nieco większych, mocno wyciągniętych kształtach. Nieduże okulary są wybierane do twarzy smukłych. Istotne jest także to, jak dany model leży na nosie. Przestrzeń pomiędzy oprawkami i twarzą nie powinna być zbyt duża. Może to skutkować łatwym dostawaniem się wiatru. Z kolei zbyt dopasowane okulary przeciwsłoneczne grożą tym, że będą bardzo szybko parowały w czasie podejmowania wysiłku fizycznego. Dobrze jest znaleźć odpowiedni kompromis. Zazwyczaj osoby, które znajdą już optymalny kształt, trzymają się wybranego typu okularów przez dłuższy czas.

Sportowe okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

W trakcie aktywnego spędzania czasu ochrona wzroku jest niezbędna. Żeby jednak nie obniżać efektywności działań i nie powodować dyskomfortu, warto wybrać takie okulary przeciwsłoneczne, które są dedykowane do noszenia przez sportowców. Okulary tego typu doskonale chronią przed przenikaniem szkodliwych promieni ultrafioletowych. Dodatkowo gwarantują odpowiednie ułożenie na twarzy użytkownika. Nie wpływają też negatywnie na poziom odczuwanego komfortu. Przeciwsłoneczne okulary biegowe mają konstrukcję, która minimalizuje ryzyko zsunięcia się modelu w czasie dynamicznego stawiania kolejnych kroków. Silikonowe wykończenia w częściach przylegających do nosa i uszu to kolejny ze sposobów, który ma niwelować ryzyko niewłaściwego ułożenia. Dzięki takim rozwiązaniom energiczne poruszanie się nie zwiększa ryzyka zsunięcia się okularów. Sportowe warianty mają też specjalne soczewki. Nie tylko w znacznej mierze blokują przenikanie szkodliwych promieni podczerwonych, ale również poprawiają jakość widzenia i percepcję obiektów będących w ruchu.

Turystyczne okulary z polaryzacją i klasyczne

Markowe okulary przeciwsłoneczne automatycznie przywodzą na myśl słońce i ciepłe części roku. Jednak producenci w swojej ofercie mają również warianty, które dedykują do noszenia w czasie bardziej pochmurnych dni. Żeby dobrać model najlepszy na określone warunki, trzeba zapoznać się z określoną przez producenta skalą. Kategoria stopnia zaciemnienia okularów decyduje o tym, czy ochrona, jaką oferują soczewki, jest przeznaczona na warunki bardzo jasne czy nieco ciemniejsze. Szczegóły odnośnie tego zagadnienia podaliśmy nieco wyżej. Dodatkowymi funkcjonalnościami, które mogą posiadać szybki polecane dla turystów, są powłoki polaryzacyjne i fotochromowe. Poprawianie wyrazistości i kontrastowości postrzeganych obiektów oraz łatwe adaptowanie do zmiennego otoczenia zostaną docenione na dłuższych trekkingowych wyprawach, ale również w czasie leniwego wypoczynku w plenerze.

Górskie okulary słoneczne na zimę

Chociaż automatycznie okulary przeciwsłoneczne kojarzą się latem, to fani zimowych sportów doskonale wiedzą, że sprawdzają się one także w zimowych częściach roku. Wszyscy, którzy z zapałem szusują po stokach i z zaangażowaniem pokonują ośnieżone zbocza, powinni przyzwyczaić się do noszenia tego rodzaju osłony oczu. Do wyboru mają dwa warianty – okulary narciarskie i gogle. Zimną, w górskim otoczeniu światło jest jeszcze intensywniejsze, ponieważ jego nasycenie potęgowane jest przez odbijającą promienie powierzchnię śniegu. Może to ograniczać widoczność, a na domiar złego również powodować pieczenie oczu i łzawienie. Niezbędnym elementem ekwipunku narciarskiego powinny więc być odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Na wyprawy na lodowiec niezbędne będą modele o największym stopniu przyciemnienia (kategoria 4), a także ze specjalnymi osłonami przeciwoślepieniowymi, które nie pozwolą dostawać się do środka nadmiarowi światła. Wiele z nich przypomina kształtem popularne lenonki.

Technologia szybek wprawianych w sportowe oprawki jest niezwykle ważna. Równie istotna jest budowa, jaką powinny mieć idealne okulary przeciwsłoneczne dedykowane narciarzom. W zakresie konstrukcji projektanci co rusz zaskakują innowacjami. Skupiają się nie tylko na komfortowym ułożeniu modeli, ale również wspieraniu właściwej wymiany powietrza, żeby para nie zaprzepaszczała pracy technicznych soczewek. Służy temu na przykład pochylenie szkieł do przodu. Gorące powietrze może dzięki temu znacznie łatwiej wydostać się na zewnątrz. Otwory wentylacyjne pojawiają się również w samej ramce. Ciekawym sposobem niwelowania ryzyka parowania okularów jest dodatkowa wentylacja poprzez szybki. Podobne zadanie mają też specjalne powłoki przeciwmgłowe stosowana na szybkach. Wszystko to powoduje, że w czasie szybkich zjazdów dostrzeżenie ewentualnej przeszkody czy detalu trasy jest natychmiastowe. W konsekwencji wypływa to również na zwiększenie bezpieczeństwa.

Modne okulary przeciwsłoneczne kupisz w online w sklepie internetowym 8a.pl

Wśród naszej ofert odpowiedni model znajdują entuzjaści wszystkich sportów górskich i nie tylko. Szeroką ofertę uzupełniają również stylowe okulary lifestylowe, które ochronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem na co dzień. Wśród nich znajdują się zarówno okulary przeciwsłoneczne damskie o nieco delikatniejszej budowie i smuklejszych ramkach, jak i modele typowo męskie. Masywne modele są często wybierany przez sportowców. Modele renomowanych producentów, takich jak: Julbo, Cebe, Smith czy Oakley to gwarancja zadowolenia.