Okulary asekuracyjne CU Belay glasses G 4.0 Classic - black

404,79 zł 459,99 zł
12% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Okulary asekuracyjne CU Belay Glasses to nie jest kolejny gadżet, lecz produkt wygodny i zwiększający poziom bezpieczeństwa.

Są dwa powody dla których wspinacze stosują okulary do asekuracji CU Belay Glasses. Pierwszy to ból szyi spowodowany długim i częstym spoglądaniem do góry podczas asekurowania. Drugi powód to możliwość ciągłej obserwacji wspinającego się partnera – podczas prowadzenia, które nierzadko trwa długo, nie jesteśmy w stanie patrzeć do góry bez przerwy. Szczególnie podczas wspinania na przewieszonych drogach.

Pomysł okularów do asekuracji opiera się na zastosowaniu pryzmatów. Co ważne, nie widzimy lustrzanego odbicia lecz strony odpowiadają rzeczywistości. Osiągnięto to w ten sposób, iż szkła ułożono w bryłę, która posiada prostokątną podstawę i trójkątny przekrój. Taka konstrukcja wykorzystuje zjawisko wewnętrznego odbicia (na podobnej zasadzie działa peryskop). Obraz ulega załamaniu na obu płaszczyznach szkieł. Dzięki temu, bez podnoszenia głowy do góry widzimy to, co dzieje się nad nami.

Obraz, który uzyskujemy poprzez okulary do asekuracji CU Belay Glasses trochę spłaszczony, tzn. trzeba przywyknąć do złudzenia, iż ściana jest mniej przewieszona. Trzeba również przywyknąć do prawidłowej oceny odległości. Jest to jednak wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Po kilku dniach używania okularów można przywyknąć do tego stopnia, iż ma się wrażenie używania okularów „od zawsze”. Jednak abyśmy z okularów byli zadowoleni, konieczna jest wysoka jakość zastosowanych pryzmatów. W szkłach słabej jakości wykonania i przy niedostatecznie dobrych materiałach, jakość obrazu będzie zła, a spłaszczenie obrazu będzie spotęgowane. Dlatego firma CU postawiła na najlepsze materiały, dzięki czemu otrzymujemy produkt, który nie zniechęci nas do jego użytkowania.

Materiał oprawek jest również wybrany odpowiednio. Jego sztywność i wytrzymałość jest dobrana tak, aby zminimalizować prawdopodobieństwo przypadkowego uszkodzenia okularów.

CU Belay Glasses zostały dodatkowo wyposażone przez producenta w plastikowe pudełko do transportu np. w kieszeni plecaka. Wyłożone jest ono w środku odpowiednio wyciętą pianką aby chronić schowane wewnątrz okulary. Otrzymamy również sznurek do zawieszenia okularów do asekuracji na szyi. Komplet domyka szmatka do czyszczenia pryzmatów.

Okulary asekuracyjne CU Belay Glasses - najważniejsze cechy:
  • Wysoka jakość zastosowanych materiałów gwarantuje perfekcyjny obraz;
  • Specjalne oprawki bez zawiasów charakteryzują się wysoką trwałością i niezawodnością;
  • Okulary optymalnie leżą na głowie;
  • Załączone pudełko transportowe chroni je przed przypadkowym uszkodzeniem;

* Nie odwracają obrazu zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w trakcie asekurowania.

Okulary asekuracyjne CU Belay glasses G 4.0 Classic - black - opinie klientów

0.0
0 opinie