Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Tarpy turystyczne

Tarpy turystyczne to świetna i znacznie lżejsza alternatywa dla namiotów. Zapewniają podstawową ochronę przed deszczem i są najprostszym sposobem na spędzenie nocy w dzikim terenie. Oferowany przez nas szeroki wybór tarpów turystycznych obejmuje modele o zróżnicowanej wielkości oraz kształcie, co pozwala optymalnie dobrać je do potrzeb oraz wielkości grupy. Wśród dostępnych modeli z łatwością można znaleźć lekki tarp biwakowy, który bez problemu zmieści się w zakamarku plecaka, jak i modele o większej powierzchni, świetnie sprawdzające się w czasie dłuższego wypoczynku w jednym miejscu.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Doskonałe uzupełnienie ekwipunku każdego miłośnika trekkingu z minimalnym bagażem

Tarpy turystyczne to najlżejsza forma schronienia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi w terenie. Płachty są najczęściej wykonywane z bardzo cienkich, a jednocześnie odpowiednio wytrzymałych materiałów. Takie połączenie sprawia, że całość jest wodoodporna, a jednocześnie po spakowaniu zajmuje bardzo małą ilość przestrzeni. Do ich prawidłowego rozpięcia wykorzystuje się cienkie odciągi oraz drzewa i kije trekkingowe, co umożliwia wyeliminowanie dodatkowego stelaża. Ultralekkie tarpy turystyczne to doskonała alternatywa dla namiotu – zajmują znacznie mniej miejsca po spakowaniu i niewiele ważą.

Tarp turystyczny idealnie dopasowany do potrzeb

Poszczególne modele zdecydowanie różnią się kształtem, wymiarami oraz zastosowanym materiałem. Najgrubsze i największe modele doskonale spisują się jako dodatkowe zadaszenia na campingach oraz w czasie długiego biwakowania w jednym miejscu. Bardzo mocne materiały ważą nieco więcej, ale charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością, która jest istotna w czasie długiego użytkowania. W modelach ultralekkich priorytetem jest waga, dlatego wykonywane są najczęściej z niezwykle zaawansowanych materiałów. Tarpy turystyczne są produkowane w wielu kształtach. Najpopularniejsze są modele prostokątne, jednak zdarzają się również takie o kształcie pięcio czy sześciokątów. W naszej szerokiej ofercie posiadamy również tarp do hamaka, świetnie współpracujący z tego rodzaju miejscem do spania. Dla wszystkich osób które poszukują alternatywy dla namiotów turystycznych, oferujemy lekkie tarpy biwakowe idealnie przystosowane do potrzeb każdego użytkownika.

Świetne uzupełnienie tarpa stanowią:

Plecaki turystyczne Czołówki Maty samopompujące Płachty biwakowe Moskitiery