Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

MSR

MSR, czyli Mountain Safety Research, to jedna z najpopularniejszych firm w Stanach Zjednoczonych produkujących specjalistyczny sprzęt górski najwyższej jakości. Najbardziej znane produkty to kuchenki turystyczne. Zaawansowane palniki wielopaliwowe doceniła już niejedna wyprawa wysokogórska. Na mniejszych wysokościach doskonale spisują się bardzo lekkie sztućce, garnki i kubki. Firma MSR słynie też z ultralekkich namiotów trekkingowych. Możliwie proste rozwiązania konstrukcyjne i najlepsze materiały przekładają się na niezawodność ekwipunku w każdych warunkach.

Wyświetl:
Kategoria
Rozmiar
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

MSR – firma, która powstała dzięki pasji jednego człowieka

Początki marki MSR sięgają roku 1969. Inżynier Tim Penberthy poszukiwał sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa wspinaczy. Aby tego dokonać testował na różne sposoby wytrzymałość lin, czekanów, wydajność kuchenek gazowych oraz wiele innych elementów ekwipunku. W tych czasach brakowało bowiem wielu istotnych informacji odnośnie sprzętu. Ogrom pracy jaki wykonał, i jaki czekał go w przyszłości sprawił, że postanowił założyć biuletyn Mountain Safety Research. Na jego łamach, oprócz wniosków z przeprowadzonych testów zaczął również oferować dobrze zaprojektowany sprzęt górski i turystyczny. W ofercie posiadał sprzęt innych producentów. Jeśli jakiś rodzaj ekwipunku nie spełniał wymagań lub po prostu był niedostępny, Tim Penberthy sam go produkował i oferował na łamach biuletynu. Skromny z początki projekt przerodził się w markę MSR o światowym zasięgu, jaką znamy dzisiaj.

Produkty MSR

Ekwipunek amerykańskiego producenta Mountain Safety Research jest wykorzystywany przez miłośników gór o każdym poziomie doświadczenia. W swojej ofercie posiada bowiem dopracowane produkty zarówno dla wspinaczy wysokogórskich, jak i miłośników trekkingu czy nawet krótszych wędrówek. Na większych wysokościach niezwykle cenione są palniki wielopaliwowe. Ich niezawodność i wysoka funkcjonalność sprawiają, że często są używane podczas zdobywania najwyższych szczytów świata. Kompaktowe i ultralekkie palniki nakręcane bezpośrednio na kartusz gazowy to z kolei wybór miłośników trekkingu. Niewielkie modele z łatwością mieszczą się w plecaku, nie obciążając go zanadto. W katalogu znajdziemy również całe wyposażenie kuchni. Aluminiowe garnki, poręczne kubki turystyczne i sztućce- wszystko to w funkcjonalnej i prostej formie, która najlepiej spisuje się w górach. Dużą popularnością cieszą się również zaawansowane namioty MSR. To ultralekkie konstrukcje doskonale sprawdzając się podczas górskich wędrówek. Innowacyjne kształty namiotów oferują jeszcze więcej miejsca we wnętrzu.