top

Millet

Millet to kultowa francuska marka znana z produkcji najwyższej jakości obuwia, sprzętu i odzieży górskiej. W swojej ofercie posiada między innymi buty wysokogórskie i śpiwory, które sprawdzą się w czasie wysokogórskich ekspedycji oraz wycieczek po szlakach.
1
produkt
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę

Millet - wszystko dla miłośników gór

To jedna z najbardziej znanych francuskich marek, która oferuje najwyższej jakości ekwipunek, odzież i obuwie do podejmowania górskich wyzwań. Kompleksowa oferta tego producenta zawiera zarówno kolekcje przeznaczone do użytkowania latem, jaki podczas srogich zimowych mrozów. Wśród produktów można znaleźć modele przygotowane do wielu różnych aktywności. Z pewnością bardzo mocno rozwinięta jest część oferująca ekwipunek wysokogórskich. To modele dla profesjonalistów mierzących się z najwyższymi szczytami świata. Odpowiedni wybór odzieży, plecaków i butów znajdą jednak też miłośnicy trekkingu po górskich szlakach czy wycieczek. Millet to także wyposażenie i odzież skiutrowa, narciarska czy alpinistyczna. Nie mogło też oczywiście zabraknąć kategorii lifestyle, a więc ubrań i butów inspirowanych górami, ale zaprojektowanych do codziennego użytkowania, a więc takiego, w którym priorytetem jest przede wszystkim wysoki komfort noszenia. W przekrojowej ofercie producenta znajdziemy zarówno buty wysokogórskie, kurtki, bieliznę, plecaki, śpiwory i wiele innych produktów, które pozwolą na eksplorację górskich szczytów użytkownikom na każdym poziomie zaawansowania.

Historia marki Millet

Francuską markę założył w 1921 roku Marc Millet wraz z żoną. Skromny warsztat w Saint-Fons niedaleko Lyonu zajmował się na początku produkcją toreb na zakupy oraz na ramię. Przełomem był rok 1934, kiedy to do oferty prowadzony zostaje pierwszy plecak ze sztywnym stelażem. W 1945 roku powstają pierwsze plecaki wysokogórskie, a marka staje się znana wśród miłośników zdobywania najwyższych szczytów. Już pięć lat później plecaki marki Millet zdobywają swój pierwszy ośmiotysięcznik – Annapurnę. Późniejszy okres to pasmo sukcesów wspinaczy korzystających ze sprzętu górskiego francuskiej marki. W 1978 roku do zespołu Millet dołącza Reinhold Messner, który w tym samym roku zdobywa też bez dodatkowego tlenu najwyższy szczyt świata. Oprócz ciągłej współpracy z najbardziej utytułowanymi wspinaczami świata, marka wyposaża w sprzęt również przewodników i agencje wysokogórskie. między innymi trzy najbardziej znane alpejskie agencje przewodników – Chamonix, Grindelwald i Cervino. Wszystko to składa się na kompletny obraz marki w pełni zaangażowanej w górski świat.

Obuwie i ekwipunek Millet kupisz w sklepie 8a.pl

Produkty Millet dostępne w online to przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz niezawodność w trudnych warunkach. Dzięki temu są chętnie wybierane przez doświadczonych miłośników gór, którzy poszukują najlepszego dostępnego ekwipunku, odzieży czy obuwia, które sprawdzi się w górskich warunkach. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno te przeznaczone do zdobywania najwyższych szczytów świata, te które sprawdza się w Alpach, jak i takie, które są wybierane na weekendowe wycieczki po łatwiejszych szlakach. Marka Millet przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom górskich aktywności, niezależnie od tego jakie cele sobie wyznaczają.