top

Maty samopompujące

Maty samopompujące doskonale łączą wyśmienite właściwości izolacyjne i wygodę spania. W naszej ofercie dostępne są maty turystyczne ultralight, grube modele kempingowe, a także wersje dwuosobowe.
0
produkty
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.

Maty samopompujące – wygoda i izolacja

Turystyczne maty, znane również jako materace lub karimaty samopompujące, świetnie łączą w sobie zalety karimat i pompowanych materacy. Z tych pierwszych zapożyczyły bowiem wyśmienite właściwości izolacyjne, a z tych drugich wyjątkowy komfort spania. Od czasu wynalezienia maty samopompujące cały czas zyskują nowych zwolenników. Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie już spania pod namiotem bez ulubionej maty. Wśród wielu zalet mat samopompujących można wymienić takie cechy jak kompaktowe wymiary po spakowaniu, łatwość rozkładania i przygotowania miejsca do spania, wyjątkowy komfort snu nawet na niezbyt równym podłożu.

Budowa samopompujących mat turystycznych

Maty samopompujące wykorzystują rozwiązania znane z tradycyjnych karimat oraz dmuchanych materacy. We wnętrzu umieszczono piankę o specjalnych właściwościach rozprężających. Odpowiada ona za wysoki stopień izolacji oraz wygodę snu. Aby rozłożyć matę wystarczy ją rozwinąć i otworzyć zawór. Pianka w kilka chwil sama nabierze objętości. Następnie należy tylko lekko dodmuchać matę do uzyskania odpowiedniego ciśnienia i zakręcić zawór. Przygotowanie wygodnego posłania zajmuje niewiele czasu, a wygoda tak przygotowanej maty jest nie do zastąpienia. Składanie maty jest równie intuicyjne i polega na otwarciu zaworu i ciasnym zwinięciu całości, aby jak najmocniej skompresować znajdującą się wewnątrz piankę.

Maty samopompujące w sklepie 8a.pl

Niezależnie od tego jaką aktywności uprawiasz, z pewnością posiadamy w naszej ofercie matę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Dla miłośników górskich wypraw i długich trekkingów z plecakiem polecamy ultralekkie maty turystyczne o niewielkich rozmiarach. Z łatwością zmieszczą się w zakamarku plecaka, nie zabierając dużej ilości cennej przestrzeni. Klasyczne maty wyśmienicie spiszą się w turystyce oraz podczas wyjazdów pod namioty. Najgrubsze modele to niezrównany komfort, dlatego są wybierane na kemping lub dłuższe biwaki w jednym miejscu. Maty samopompujące dwuosobowe to idealny wybór do dużych namiotów rodzinnych, gdzie zapewnią maksymalny komfort oraz dużą powierzchnię. Niezależnie o tego czy podróżujesz solo  czy wraz z przyjaciółmi lub rodziną, funkcjonalne maty turystyczne to doskonałe rozwiązanie, które zagwarantuje wygodny odpoczynek po każdym intensywnym dniu.

Poza matami samopompującymi w naszej ofercie znajdziesz również:

Namioty turystyczne Namioty do kamperów Namioty awaryjne Śpiwory puchowe Śpiwory syntetyczne
Plecaki turystyczne Plecaki trekkingowe Torby podróżne Kosmetyczki turystyczne Siedziska turystyczne