Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Magnezja

Magnezja to must have każdego wspinacza. Pozwala utrzymać suchość dłoni, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie możliwości chwytnych. Niezbędna zarówno na łatwiejszych, jak i wymagających drogach.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
 1. -15%
  Magnezja w kostkach Metolius Chalk Block 8 sztuk
  Magnezja w kostkach Metolius Chalk Block 8 sztuk
  Cena promocyjna 59,42  PLN Cena regularna 69,90  PLN
 2. -15%
  Magnezja w kostce Metolius Chalk Block
  Magnezja w kostce Metolius Chalk Block
  Cena promocyjna 7,65  PLN Cena regularna 9,00  PLN
 3. -15%
  Magnezja Metolius Super Chalk 4,5 oz (127 g)
  Magnezja Metolius Super Chalk 4,5 oz (127 g)
  Cena promocyjna 19,47  PLN Cena regularna 22,90  PLN
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę

Różne rodzaje magnezji

Magnezja do wspinaczki jest produkowana w wielu wersjach, odpowiednio dostosowanych do wymagań użytkowników. Najpopularniejsza wersja to tradycyjna magnezja w proszku. Może występować w formie sypkiej lub w większych grudkach, a także w kostce do rozkruszania. Jest często wybierana do uzupełniania woreczków na magnezję. Nieco inną formą jest magnezja w kulce. Umieszczona w specjalnym materiale zapewnia ograniczone pylenie nie rozsypując się tak bardzo. Osobną kategorię stanowi magnezja w płynie. Wersja ta jest bardzo często wymagana jest na sztucznych ściankach wspinaczkowych, w celu zredukowania zapylenia pomieszczenia. Jest także używana przez sportowców w wielu innych dyscyplinach. Badania dowodzą także, że magnezja w takiej formie dłużej utrzymuje się na rękach.

Magnezja – niezbędny dodatek w wielu rodzajach wspinaczki

Niezależnie od poziomu zaawansowania wspinaczkowego, magnezja znacznie zwiększa przyczepność dłoni poprzez usuwanie z nich nadmiaru wilgoci. Sprawdza się zarówno w czasie letnich wyjazdów w skały, jak i podczas treningów na panelu. To także niezbędny element sesji bulderowych, pozwalający pokonywać coraz trudniejsze problemy. Charakterystyczne białe ślady magnezji na spodniach wspinaczkowych czy crash padach to nieodłączny element wspinaczki.

Jeśli używasz magnezji, z pewnością przydadzą się również:

Ekspresy wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe Liny dynamiczne Kaski wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe