Lonża na via ferraty Climbing Technology Top Shell Slider - orange/black

327,25 zł 385,00 zł
15% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Lonża na via ferraty Climbing Technology Top Shell Slider powstała z myślą o aktualizacji standardów w tej dziedzinie. Pozwala on na szybką i łatwą kontrolę stanu lonży przed każdorazowym użytkowaniem. W zestawie znajdują się karabinki K z technologią Top Shell, bazującą na dodatkowej osłonie ze stali nierdzewnej, wzmacniającej konstrukcję.

Lonżę wyposażono w innowacyjny absorber energii Slider, który ma za zadanie zmniejszać do niezbędnego minimum siłę działającą na użytkownika podczas upadku. Został on zaprojektowany w sposób, umożliwiający łatwą i intuicyjną kontrolę jego stanu. W ten sposób po upadku czy locie można sprawdzić przydatność lonży do jej dalszego użytkowania.

W zestawie znajdują się solidne karabinki typu K wyposażone w podwójny automatyczny zamek. Charakteryzują się dużym prześwitem, co pozwala na łatwe wpinanie i przepinanie się na poszczególnych odcinkach. Ich rozmiar jest optymalny, dzięki czemu wygodnie leżą w dłoni i łatwo nimi operować. Zostały one wyposażone w Top Shell, stanowiącej dodatkową osłonę ze stali nierdzewnej, która wydłuża żywotność karabinka.

Lonża na via ferraty Climbing Technology Top Shell Slider posiada dwa elastyczna ramiona, które pozwalają na komfortowe operowanie karabinkami. Są one niezależnie połączone absorberem, tworząc konstrukcję w literę Y, zapewniającą odpowiednią wydajność. Pętlę łączącą ramiona z absorberem umieszczono centralnie, może ona również stanowić trzeci punkt wpięcia, w przypadku, gdy planujemy dłuższy odpoczynek.

Pokrowiec na absorber energii Slider jest stosunkowo kompaktowy i mocny, został wyposażony w zamek. Absorber został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi standardu EN 958:2017. Lonże produkowane wedle niego powinny pochłaniać energię przy locie osób w przedziale wagowym 40-120 kg. Zostały również zmienione wymagania związane z wytrzymałością, jest to 12 kN na cały zestaw oraz na łącznik absorbera z ramionami, a także minimalnie 15 kN na taśmę na ramionach. Minimalna wytrzymałość elastycznych ramion to 12 kN przy przejściu 50 000 cykli testowych. Lonże są również sprawdzane w wilgotnych warunkach.

Lonża Climbing Technology Top Shell Slider posiada absorber z etykietą, umożliwiającą kontrolowanie jego stanu. Przed każdym użytkowaniem można bez problemu sprawdzić, czy lonża jest bezpieczna. W zestawie znajduje się dedykowany pokrowiec do transportu zestawu.

Climbing Technology Top Shell Slider najważniejsze cechy:
 • Kompaktowy absorber energii Slider zapewnia odpowiednie wyłapanie lotu oraz możliwie niski współczynnik siły uderzenia działającej na użytkownika w trakcie upadku, w przypadku gdy jego masa mieści się w zakresie 60-80-100 kg;
 • Solidne, ergonomiczne karabinki typu K Top Shell wyposażone w dodatkową osłonę Top Shell ze stali nierdzewnej;
 • Karabinki zostały wyposażone w automatyczny podwójny zamek;
 • Karabinki charakteryzują się odpowiednio dużym prześwitem, co ułatwia ich wpinanie i wypinanie w trakcie pokonywania via ferraty;
 • Zamki w karabinkach posiadają system Catch-Free;
 • Dwa elastyczne ramiona pozwalają na wygodne wpinanie i wypinanie się na poszczególnych odcinkach;
 • Ramiona zostały niezależnie połączone z absorberem w literę Y, by zapewnić jak najwyższą wydajność;
 • Pętla łącząca ramiona z absorberem została umieszczona centralnie, może służyć jako trzeci punkt w przypadku dłuższego odpoczynku;
 • Pętla łącząca lonżę z uprzężą jest solidna i wytrzymała oraz łatwa w obsłudze;
 • Może być używana jako lonża dla dziecka* lub osoby dorosłej;
 • Pokrowiec na absorber jest kompaktowy i mocny, został wyposażony w zamek;
 • Absorber zawiera etykietę kontrolną, która pozwala na ocenę stanu lonży;
 • Etykieta informuje użytkownika czy czas już wymienić lonżę, warto sprawdzać ją przed każdym użyciem;
 • Lonża w zestawie z siateczkowym pokrowcem transportowym;
 • Wyprodukowana w Europie.

* Lonża może być użytkowana przez osoby o wadze od 40 kg (bez ekwipunku) do 120 kg (waga wraz z ekwipunkiem).

Wytrzymałość lonży: 12 kN

CE 0333 EN 958:2017

UIAA

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Slider to innowacyjny absorber energii, który powstał w myśl zgodności z normą EN 958:2017. Został wykonany na bazie podwójnej warstwy taśmy przeplecionej przez metalowy hamulec. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób o wadze minimalnej 40 kg (bez ekwipunku) oraz maksymalnej 120 kg (z ekwipunkiem). Celem było osiągnięcie możliwie najniższej wartości siły uderzenia, działającej na użytkownika, ze specjalnym uwzględnieniem osób o średniej wadze wahającej się w granicach 60-80-100 kg. Ponadto zwrócono uwagę na możliwe zredukowanie naciągania się pętli łączącej absorber z ramionami.

Lonża na via ferraty Climbing Technology Top Shell Slider - orange/black - opinie klientów

0.0
0 opinie