Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo
 • - 20 % Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo
 • - 20 % Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo

Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo

 • 152,00 121,60
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 8,90

  Dostawa gratis dla zamówień powyżej 250,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo to kolejne wcielenie rewolucyjnego modelu, który eliminuje wiele problemów klasycznych rozwiązań typu „daisychain”. Całość jest jeszcze lżejsza, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości.

Proponowane przez włoskiego producenta rozwiązania zostało z entuzjazmem przyjęte przez wspinaczy na całym świecie. Stąd też opracowano kolejne już wcielenie tego modelu. Podstawową zmianą jest zastosowanie ultralekkiej, pojedynczej taśmy Dyneema, która pozwala znacznie obniżyć wagę całości, przy zachowaniu wytrzymałości na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu model ten doskonale sprawdza się na dłuższych drogach, a także jako wszechstronna pomoc we wspinaczce górskiej. Całość nie obciąża bowiem zanadto szpeju, a gwarantuje wyśmienite właściwości użytkowe.

Wszyscy znamy zalety klasycznego rozwiązania jakim jest lonża z taśmy z dyneemy lub nylonowej, poprzeszywana w taki sposób, że tworzy się rząd „oczek” umożliwiający wygodne wpinanie karabinków (np. podczas przygotowania do zjazdu) oraz szybką regulację długości na stanowisku. Jednak pierwsze lonże tego typu (tradycyjne daisy chain) posiadają kilka niedociągnięć i należy używać ich z zachowaniem szczególnej ostrożności. Pierwszym problemem jest niska wytrzymałość poszczególnych „oczek”, wynosząca zazwyczaj ok. 3,5 kN, co w niektórych sytuacjach może spowodować prucie lonży. Nie jest to niebezpieczne ponieważ sama pętla posiada wytrzymałość ok. 22 kN więc nie dojdzie do sytuacji całkowitego zerwania. Bardzo niebezpieczne natomiast jest przypadkowe wpięcie w dwa „oczka” równocześnie, które może doprowadzić to całkowitego wyrwania karabinka z lonży. Drugim problemem technicznym jest sposób wiązania takiej lonży z uprzężą. Wiązanie na tzw. „krawat” czyli za pomocą węzła skowronka znacząco obniża wytrzymałość taśmy.

Lonża Multi Chain Evo włoskiej marki Climbing Technology rozwiązuje wszystkie te problemy. Po pierwsze konstrukcja łańcucha zapewnia pełną wytrzymałość 24 kN na każdym odcinku lonży. Każde ogniwo łańcucha, czyli każda poszczególna pętla posiada wytrzymałość 24 kN. Cała lonża zatem posiada również wytrzymałość 24 kN. Dzięki temu nie ma ryzyka prucia się lonży lub błędnego wpięcia karabinka. Dodatkowo marka CT wprowadziła genialne rozwiązanie umożliwiające zawiązanie lonży za pomocą zmodyfikowanego skowronka. Dodatkowa mała pętelka umożliwia przełożenie końca lonży i zawiązanie węzła w taki sposób, że łącznik nie będzie „zgniatany” podczas obciążenia. To rozwiązanie zapewnia dużo większą wytrzymałość samego systemu, a jest równie łatwe i szybkie do zawiązania i rozwiązania co tradycyjny sposób „na krawat”.

Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo wykonana jest z ultralekkiej Dyneemy. Materiał ten jest idealnym kompromisem pomiędzy wagą i wytrzymałością lonży. Zastosowanie pojedynczej taśmy pozwoliło znacząco obniżyć wagę całość w porównaniu do poprzedniego rozwiązania.

Climbing Technology stworzyło zatem absolutnie bezpieczną lonżę typu daisy, umożliwiającą łatwe i szybkie wpinanie się do stanowiska, regulację długości oraz przepinanie do zjazdu. Dodatkowo lonży Multi Chain można użyć do połączenia dwóch punktów asekuracyjnych co umożliwi ich równomierne obciążenie. Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo będzie szczególnie przydatna na długich drogach wielowyciągowych oraz przejściach typu alpejskiego.

Climbing Technology Multi Chain Evo najważniejsze cechy:

 • Bardzo niska waga dzięki zastosowaniu ultralekkiej taśmy Dyneema;
 • Specjalna pętla umożliwiająca bezpieczne i łatwe połączenie z uprzężą;
 • Każda pętla posiada wytrzymałość 24 kN co redukuje ryzyko niewłaściwego wpięcia;
 • Wysoka wszechstronność.

Długość: ok. 125 cm
Waga: ok. 90 g
Wytrzymałość: 24 kN

CE 0333
EN 566:2006

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne