top

Lonża Climbing Technology Classic-K Slider - orange

319,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Lonża na via ferraty Climbing Technology Classic-K Slider to absorber energii, pozwalający na kontrolę przed każdym użytkowaniem zestawu połączony z karabinkami K-Classic wykonanymi z lekkich stopów oraz wyposażonymi w automatyczny zamek oraz element stabilizujący Fixbar. A wszystko uzupełnione o elastyczne ramiona, które sprawią, że przepinanie się między kolejnymi odcinkami będzie przebiegało wyjątkowo sprawnie.

W zestawie znajdują się solidne karabinki typu K-Classic wyposażone w automatyczny zamek. Charakteryzują się dużym prześwitem, co pozwala na łatwe wpinanie i przepinanie się na poszczególnych odcinkach. Ich rozmiar jest optymalny, dzięki czemu wygodnie leżą w dłoni i łatwo nimi operować. Zostały wykonane z lekkiego stopu w technologii Catch-Free.

By karabinki nie rotowały w trakcie użytkowania lonży, zabezpieczono je dodatkowo gumowym elementem o nazwie Fixbar. Znajduje się on w dolnej części karabinków, spełnia funkcję ochrony przed niepożądanym obracaniem się karabinków.

Lonżę wyposażono w innowacyjny absorber energii Slider, który ma za zadanie zmniejszać do niezbędnego minimum siłę działającą na użytkownika podczas upadku. Został on zaprojektowany w sposób, umożliwiający łatwą i intuicyjną kontrolę jego stanu. W ten sposób po upadku czy locie można sprawdzić przydatność lonży do jej dalszego użytkowania.

Lonża na via ferraty Climbing Technology Classic-K Slider posiada dwa elastyczna ramiona, które pozwalają na komfortowe operowanie karabinkami. Są one niezależnie połączone absorberem, tworząc konstrukcję w literę Y, zapewniającą odpowiednią wydajność. Pętlę łączącą ramiona z absorberem umieszczono centralnie, może ona również stanowić trzeci punkt wpięcia, w przypadku, gdy planujemy dłuższy odpoczynek.

Pokrowiec na absorber energii Slider jest stosunkowo kompaktowy i mocny, został wyposażony w zamek. Absorber został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi standardu EN 958:2017. Lonże produkowane wedle niego powinny pochłaniać energię przy locie osób w przedziale wagowym 40-120 kg. Zostały również zmienione wymagania związane z wytrzymałością, jest to 12 kN na cały zestaw oraz na łącznik absorbera z ramionami, a także minimalnie 15 kN na taśmę na ramionach. Minimalna wytrzymałość elastycznych ramion to 12 kN przy przejściu 50 000 cykli testowych. Lonże są również sprawdzane w wilgotnych warunkach.

Lonża Climbing Technology Classic-K Slider posiada absorber z etykietą, umożliwiającą kontrolowanie jego stanu. Przed każdym użytkowaniem można bez problemu sprawdzić, czy lonża jest bezpieczna. W zestawie znajduje się dedykowany pokrowiec do transportu zestawu.

Climbing Technology Classic-K Slider najważniejsze cechy:
 • Kompaktowy absorber energii Slider zapewnia odpowiednie wyłapanie lotu oraz możliwie niski współczynnik siły uderzenia działającej na użytkownika w trakcie upadku, w przypadku gdy jego masa mieści się w zakresie 60-80-100 kg;
 • Solidne, ergonomiczne karabinki typu K-Classic wykonane z lekkich stopów;
 • Karabinki zostały wyposażone w automatyczny zamek;
 • Karabinki charakteryzują się odpowiednio dużym prześwitem, co ułatwia ich wpinanie i wypinanie w trakcie pokonywania via ferraty;
 • Zamki w karabinkach posiadają system Catch-Free;
 • Karabinki zostały zabezpieczone gumowym elementem Fixbar, który zapobiega ich rotowaniu;
 • Dwa elastyczne ramiona pozwalają na wygodne wpinanie i wypinanie się na poszczególnych odcinkach;
 • Ramiona zostały niezależnie połączone z absorberem w literę Y, by zapewnić jak najwyższą wydajność;
 • Pętla łącząca ramiona z absorberem została umieszczona centralnie, może służyć jako trzeci punkt w przypadku dłuższego odpoczynku;
 • Pętla łącząca lonżę z uprzężą jest solidna i wytrzymała oraz łatwa w obsłudze;
 • Może być używana jako lonża dla dziecka* lub osoby dorosłej;
 • Pokrowiec na absorber jest kompaktowy i mocny, został wyposażony w zamek;
 • Absorber zawiera etykietę kontrolną, która pozwala na ocenę stanu lonży;
 • Etykieta informuje użytkownika czy czas już wymienić lonżę, warto sprawdzać ją przed każdym użyciem;
 • Lonża w zestawie z siateczkowym pokrowcem transportowym;
 • Wyprodukowana w Europie.

* Lonża może być użytkowana przez osoby o wadze od 40 kg (bez ekwipunku) do 120 kg (waga wraz z ekwipunkiem).

CE 0333 EN 958:2017

UIAA

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Slider to innowacyjny absorber energii, który powstał w myśl zgodności z normą EN 958:2017. Został wykonany na bazie podwójnej warstwy taśmy przeplecionej przez metalowy hamulec. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób o wadze minimalnej 40 kg (bez ekwipunku) oraz maksymalnej 120 kg (z ekwipunkiem). Celem było osiągnięcie możliwie najniższej wartości siły uderzenia, działającej na użytkownika, ze specjalnym uwzględnieniem osób o średniej wadze wahającej się w granicach 60-80-100 kg. Ponadto zwrócono uwagę na możliwe zredukowanie naciągania się pętli łączącej absorber z ramionami.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex

Lonża Climbing Technology Classic-K Slider - orange - opinie klientów

0.0
0 opinie