top

Liofilizaty wegetariańskie

Liofilizaty wegetariańskie i wegańskie to propozycja dla miłośników podróży, poszukujących smacznej i pełnej wartości odżywczych żywności. Zapewniamy szeroki wybór dań bez mięsa lub produktów odzwierzęcych.
2
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Liofilizaty bezmięsne / wegetariańskie

Propozycje dla wegetarian i wegan stanowią znaczną część wśród dań liofilizowanych. Czołowi producenci żywności liofilizowanej przykładają dużą wagę do osób nie jedzących mięsa. Szeroki wybór dań sprawia, że możemy z łatwością stworzyć wegetariańskie menu na wielodniowy wyjazd bez obaw o to, że znudzimy się jedną potrawą. Wszystkie dania są przygotowane ze szczególną starannością i cechują się wyjątkowym smakiem. Bogate w właściwości odżywcze jedzenie bez mięsa jest teraz dostępne dla jeszcze szerszego grona odbiorców.

Dlaczego liofy są tak popularne?

Żywność liofilizowana zdobyła tak dużą popularność ze względu na oferowane właściwości. Jest bardzo lekka i zajmuje mało miejsca, a przy tym energetyczna i smaczna. Z łatwością zmieścimy więc kilkudniowy zapas posiłków w plecaku lub torbie. Ponadto, przygotowanie gotowego posiłki jest kilkukrotnie szybsze niż w przypadku tradycyjnej żywności. Cały proces trwa tylko kilka minut i wymaga jedynie zagotowanej wody i łyżki do wymieszania całości. Wśród zalet liofilizatów można również wymienić doskonałe wartości odżywcze takich posiłków, które są porównywalne ze "zwykłym" jedzeniem.

Jak powstają liofilizaty wegetariańskie i wegańskie?

Proces liofilizacji przebiega w ściśle określonych warunkach. Jedzenie jest ekspresowo zmrażane i usuwana jest z niego woda. Proces ten sprawia, że jedzenie staje się lekkie, a jednocześnie nie traci swojej struktury i wartości odżywczych. To doskonały rozwiązanie stanowiące zdrowszą alternatywę dla popularnych niegdyś konserw (pomijając fakt, że w ten kategorii posiłków bezmięsnych praktycznie się nie uświadczy), a także zdecydowanie smaczniejszą aniżeli mieszanka suszonych składników, które wymagają długotrwałego gotowania i częstokroć nie odzyskują pierwotnego smaku czy kształtu, nabywając charakterystycznej goryczki.

Sprawdź dania liofilizowane dla wegetarian i wegan

Większość czołowych marek specjalizujących się w produkcji turystycznych liofili posiada w swojej ofercie dania przygotowane specjalnie z myślą o osobach na diecie roślinnej, stroniących od produktów pochodzenia zwierzęcego: wegetarianach i weganach. Wysokiej jakość składniki oraz, zastosowany do pozbycia się większości wody, proces liofilizacji sprawiają, że po przygotowaniu żywność ta cechuje się doskonałymi walorami smakowymi i zachowuje pełne bogactwo wartości odżywczych. Liofilizaty wegańskie i wegetariańskie z pewnością sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających turystów. Postaw na zróżnicowane, gotowe posiłki, które są szybkie do przygotowania i pomagają zadbać o odpowiednią dietę zarówno w czasie weekendowego wypadu na szlak, jak i wielotygodniowych ekspedycji, czyli wszędzie tam, gdzie o wegańską kuchnię musisz zadbać samemu.

Żywność turystyczna w góry - popularne kategorie:

Jedzenie w góry Liofilizaty Liofilizaty bezglutenowe Batony energetyczne Suszone mięso kurczaka