top

Lina wspinaczkowa Ocun Guru 10 mm 50m - violet

699,99 zł 874,99 zł
-20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Lina wspinaczkowa Ocun Guru 10 mm 50m – violet - to propozycja dla osób poszukujących trwałego modelu który sprosta wymaganiom regularnych treningów na ścianie i częstym wyjazdom w skały. Średnica 10 mm znacząco wpływa na żywotność liny, mieszcząc się jeszcze w limicie łatwych w obsłudze lin, bezproblemowo współpracujących z najpopularniejszymi przyrządami asekuracyjnymi.

Wysoka liczba odpadnięć predysponują ten model do prób na trudnych drogach, wymagających patentowania i wielu przystawek kończonych niepowodzeniem i odpadnięciem. Lina posiada elastyczny oplot, impregnowany, dzięki czemu chłonie znacząco mniej wody przy przypadkowym kontakcie z wilgocią. Środek liny został oznaczony mocno kontrastującym kolorem (nie zmieniającym struktury włókien), tak by asekurant miał jasny sygnał co do wydania 50% długości liny i by ułatwić podjęcie decyzji o zjeździe, bez ryzyka, że liny do niego zwyczajnie zabraknie. Dołączany w komplecie marker pozwala nanieść inne oznaczenia na linie - w szczególności zaś, daje możliwość ponownego oznaczenia środka w momencie obcinania końcówek zużywającej się liny. Końcówki liny zostały oznaczone nieco innymi kolorami, po to aby ułatwić naprzemienne ich używanie (co z kolei zapewnia równomierne zużywanie się liny, bez przeciążania jednego końca).

Lina Ocun GURU 10,0 mm 50m – najważniejsze cechy:

  • Lina dynamiczna, pojedyncza, o średnicy zapewniającej większą wytrzymałość i trwałość;
  • Bardzo dobrze sprawdza się w skałach i na ścianie, szczególnie przy drogach wielokrotnie próbowanych i prowadzonych RP;
  • Rdzeń i oplot poddane termicznej obróbce;
  • impregnacja oplotu;
  • Proces produkcji liny zapewnia zrównoważone napięcie na całym jej poprzecznym przekroju;
  • Oznaczony środek liny;
  • Różne oznaczanie obydwu końców liny.
Tak
Ocún Core Thermal & Heat Sheath Treatment
Pod pojęciami tymi kryje się obróbka cieplna poszczególnych pasm rdzenia oraz oplotu w linach wspinaczkowych Ocún. Procesy te przeprowadzane są w celu nadania linom optymalnych właściwości dynamicznych i mechanicznych. W przypadku rdzenia, obróbka następuje jeszcze przed tkaniem liny (Core Thermal Treatment); jeśli zaś chodzi o oplot, to wygrzewany jest on już jako gotowy produkt, na linie (Heat Sheath Treatment). Działania te zapewniają elastyczność, giętkość, a także łatwą obsługę lin. Taka forma wykończenia jest standardowym podejściem dotyczącym wszystkich lin dynamicznych Ocún w celu zapewnienia im zwartej formy i przyjemnych właściwości manipulacyjnych.
Tak
Ocún Super Tension Control
Ścisła kontrola naprężenia włókien podczas procesu produkcyjnego zapewnia idealnie zrównoważone napięcie w całym przekroju liny i zapobiega ślizganiu się oplotu. Ocún poświęca szczególną uwagę sprawdzaniu naprężenia włókien podczas przetwarzania i tkania pasm. Ta dyscyplina technologiczna zapewnia, że ​​liny wspinaczkowe Ocún doskonale równoważą naprężenie w całym przekroju, umożliwiając osiągnięcie przez linę doskonałych wyników podczas pomiaru parametrów normatywnych (waga, liczba upadków, siła uderzenia, zerowy poślizg oplotu itp.).
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 3964
Kolor fioletowy
Kolekcja producenta Ocun Ropes
Rodzaj wspinania Sztuczna ścianka, Wspinaczka skalna / sportowa, Trad
Rodzaj liny Lina dynamiczna
Typ liny Lina pojedyncza
Długość 50 m
Średnica 10 mm
Waga liny 65 g/m
Liczba odpadnięć UIAA 11
Ślizganie oplotu 0%
Wydłużenie dynamiczne (lina pojedyncza) 34%
Wydłużenie statyczne (lina pojedyncza) 7,9%
Węzłowatość 0,8
Zgodność z normą EN 892 i UIAA 101
CE Tak
UIAA Tak
Impregnacja Podstawowa - tylko oplotu
Oznaczenie środka Tak
Bi-color Nie
Trwałe połączenie rdzenia i oplotu Nie
Materiał oplotu Poliamid (PA)
Materiał rdzenia Poliamid (PA)
Liczba włókien oplotu 40
OCÚN Core Thermal & Heat Sheath Treatment Tak
OCÚN Super Tension Control Tak
Przydatność do użycia – produkty Ocun
Produkty wspinaczkowe czeskiej marki Ocun cechuje 7-letni maksymalny czas użytkowania, liczony od momentu sprzedaży ostatecznemu konsumentowi (przy rekreacyjnym użytku raz w miesiącu). Ich całkowita żywotność jest jednak jeszcze dłuższa i wynosi maksymalnie do 10 lat. Składa się na nią zarówno czas użytkowania, jak i czas przechowywania przed sprzedażą, liczony od daty produkcji wskazanej na etykiecie. Należy pamiętać jednak, że aby osiągnąć maksymalny cykl życia produktu, musi być on regularnie kontrolowany oraz odpowiednio serwisowany. Terminy przydatności produktów ustalone zostały na podstawie obowiązujących w Europie norm i przepisów, a sama marka Ocun funkcjonuje pod nadzorem jednostki certyfikującej potwierdzającej przeprowadzanie odpowiednich kontroli.

Ocun Guru 10 mm 50m - opinie klientów

0.0
0 opinie