Lina Black Diamond 8,5 mm Dry Rope 60m x2 - green/ultra blue

1 138,06 zł 1 558,99 zł
27% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Lina Black Diamond 8.5 mm Dry Rope 60m x2 stanowi optymalne rozwiązanie dla osób, które stworzyły długą listę wspinaczkowych celów, a znajdują się na niej również drogi wielowyciągowe oraz wycieczki na lodowiec. Ten model został dodatkowo wyposażony w impregnację UIAA Water Repellent.

Konstrukcją Dry powinny zainteresować się osoby, których kiepskie warunki atmosferyczne nie są w stanie zatrzymać. Zabezpieczenie rdzenia i oplotu nie tylko pozwoli na wspinaczkę, gdy w prognozie zlewa. Wpływa ono również pozytywnie na żywotność liny, sprawiając, że będzie towarzyszyła swojemu właścicielowi jeszcze dłużej. To gwarancja, że lina została odpowiednio przebadana w przypadku kontaktu z wilgocią.

Najpierw imitowane jest kilkudniowe użytkowanie, następnie całość trafia pod 15-minutowy prysznic, a kończy na wadze. By uzyskać certyfikat UIAA może zaabsorbować ilość wody ważącą do 5% wagi liny. Konstrukcję Dry powinny wybrać osoby, które decydują się zdobywać swoje wspinaczkowe cele niezależnie od pogody.

Oplot Regular Sheath 2/2 jest gwarancją wysokiej wytrzymałości liny, podnosi również jakość operacji linowych. Wygodnie współpracuje z przyrządami asekuracyjnymi, płynnie przez nie przechodząc. Dodatkowo wyjątkowo łatwo wiązać na niej węzły, nie jest za sztywna ani zbyt miękka. Doceni ją zarówno wspinacz łojący drogę jak i asekurant obserwujący wszystko ze stanowiska.

Lina Black Diamond 8.5 mm Dry Rope 60m x2 to zestaw dwóch żył, które można potraktować jako liny połówkowe i bliźniacze. W przypadku lin połówkowych prowadzący wpina każdą z żył naprzemiennie. To świetne rozwiązanie do wspinaczki wysokogórskiej, wielkościanowej oraz do działalności w śniegu i lodzie. Gwarantuje wspinaczowi większe bezpieczeństwo przed spadającymi kamieniami i ostrymi krawędziami.

Natomiast gdy sytuacja tego wymaga żyły mogą pełnić funkcję lin bliźniaczych, prowadzonych równolegle. W ten sposób zdobywający kolejne metry w górę wspinacz może poczuć się nieco pewniej. Jeden model, dwie żyły, a tak wiele zastosowań. Sprzęt nie będzie już ograniczał Twoich planów i możliwości.

Black Diamond 8.5 Dry Rope najważniejsze cechy:
  • Liny połówkowe i bliźniacze muszą być używane w parach, nie można stosować ich jako liny pojedyncze;
  • Pełna impregnacja oplotu i rdzenia UIAA Water Repellent;
  • Idealna do trudnych warunków atmosferycznych;
  • Impregnacja podnosi żywotność liny;
  • Może być używana jako lina podwójna lub bliźniacza;
  • Wytrzymałość oraz wygoda w pracy z przyrządami asekuracyjnymi;
  • Łatwo zawiązać na niej węzeł, nie jest za sztywna ani zbyt miękka;
  • Oplot Regular Sheath 2/2 oferuje wysoką wytrzymałość liny.

Cena dotyczy dwóch żył liny Black Diamond 8.5 Dry Rope

Typ liny: połówkowa/bliźniacza
Średnica: 8,5 mm
Liczba odpadnięć UIAA: 10/17
Siła uderzenia: 5/7,7 kN
Wydłużenie statyczne 7 %
Wydłużenie dynamiczne 35/33 %
Waga 46 g/m
Pełna impregnacja oplotu i rdzenia liny zapewnia jej niezawodność w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych oraz znacznie przedłuża żywotność liny. Model ten posiada oznaczenie UIAA Water Repellent, a więc spełnia warunki ściśle określonego testu. Najpierw lina jest poddawana lekkiemu zużyciu imitującemu kilkudniowe użytkowanie, a następnie jest opryskiwana wodą przez 15 minut i ważona. Liny, które zaabsorbują ilość wody ważącą maksymalnie do 5% wagi liny, są oznaczane jako UIAA Water Repellent.
Regular Sheath 2/2 to podstawowy rodzaj oplotu stosowany w linach Black Diamond. Oferuje wysoką wytrzymałość, a także ułatwia operowanie liną.
Oznaczenie środka liny – wspinaczkowe liny Black Diamond posiadają oznaczenie środka liny, który precyzyjnie informuje o jego przekroczeniu. To cecha niezwykle istotna podczas wspinaczki w skałach, znacznie zwiększająca bezpieczeństwo i komfort użytkowania liny. Firmowo naniesione oznaczenie sprawia, że lina jest w pełni gotowa do użytku, bez potrzeby nanoszenia na nią własnych oznaczeń.

Lina Black Diamond 8,5 mm Dry Rope 60m x2 - green/ultra blue - opinie klientów

0.0
0 opinie