Lina Black Diamond 7,0 mm Dry Rope 60m x2 - yellow/aqua blue

1 034,24 zł 1 378,99 zł
25% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Lina Black Diamond 7.0 mm Dry Rope 60m x2 jest rozwiązaniem dla osób, które po górach poruszają się szybko i na lekko. Została zaprojektowana z myślą o działalności górskiej: posiada impregnację rdzenia i oplotu i wytrzymałą konstrukcję Regular Sheath 2/2. Dzięki tym właściwościom nie zawiedzie Cię podczas zdobywania wymagających dróg.

Szczególnie istotne dla osób, które wspinają się niezależnie od warunków, jest zastosowanie impregnacji UIAA Water Repellent. Sprawia ona, że lina z powodzeniem poradzi sobie w deszczu i błocie oraz będzie służyła swojemu właścicielowi nieco dłużej. Oznakowanie Międzynarodowej Federacji Związków Alpinistycznych UIAA oznacza, ze lina została poddana złożonym testom.

Polegają one na poddaniu liny lekkiemu zużyciu, które ma za zadanie imitować kilkudniowe użytkowanie. Następnie jest ona opryskiwana wodą przez 15 minut i ważona. By zyskać ten znak, powinna zaabsorbować ilość wody ważącą maksymalnie do 5% wagi liny.

Lina bliźniacza Black Diamond 7.0 mm Dry Rope posiada konstrukcję Regular Sheath 2/2, która odpowiada za jej wysoką wytrzymałość. Wygodnie współpracuje ona z przyrządami asekuracyjnymi, stanowiąc o płynności w wydawaniu luzu. Dodatkowo niezwykle łatwo zawiązać na niej węzeł, nie jest ani za sztywna ani za miękka.

Przydatne może okazać się również oznaczenie środka lin, wpływa ono dodatnio na komfort i bezpieczeństwo wspinania. Podczas pokonywania kolejnych metrów w górę można łatwo stracić orientację, ile liny nam pozostało. Oznakowanie sprawia, że łatwo jest rozeznać się ile wpinek uda nam się jeszcze zrobić. Jest ono również przydatne podczas zjazdu.

Black Diamond 7.0 Dry Rope najważniejsze cechy:
  • Liny bliźniacze muszą być używane w parach, nie można stosować ich jako liny pojedyncze;
  • Posiada pełną impregnacja oplotu i rdzenia UIAA Water Repellent;
  • Sprawdzi się w trudnych warunkach atmosferycznych;
  • Impregnacja podnosi żywotność liny;
  • Wytrzymałość oraz wygoda w pracy z przyrządami asekuracyjnymi;
  • Łatwo zawiązać na niej węzeł, nie jest za sztywna ani zbyt miękka;
  • Oplot Regular Sheath 2/2 oferuje wysoką wytrzymałość liny.

Cena dotyczy dwóch żył liny Black Diamond 7.0 Dry Rope

Specyfikacja techniczna:
Typ liny: Bliźniacza
Średnica: 7 mm
Liczba odpadnięć UIAA: 9
Siła uderzenia: 8,9 kN
Wydłużenie statyczne 3,6%
Wydłużenie dynamiczne 33%
Waga 34 g/m
CE: 1019
EN: 892
Pełna impregnacja oplotu i rdzenia liny zapewnia jej niezawodność w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych oraz znacznie przedłuża żywotność liny. Model ten posiada oznaczenie UIAA Water Repellent, a więc spełnia warunki ściśle określonego testu. Najpierw lina jest poddawana lekkiemu zużyciu imitującemu kilkudniowe użytkowanie, a następnie jest opryskiwana wodą przez 15 minut i ważona. Liny, które zaabsorbują ilość wody ważącą maksymalnie do 5% wagi liny, są oznaczane jako UIAA Water Repellent.
Regular Sheath 2/2 to podstawowy rodzaj oplotu stosowany w linach Black Diamond. Oferuje wysoką wytrzymałość, a także ułatwia operowanie liną.
Oznaczenie środka liny – wspinaczkowe liny Black Diamond posiadają oznaczenie środka liny, który precyzyjnie informuje o jego przekroczeniu. To cecha niezwykle istotna podczas wspinaczki w skałach, znacznie zwiększająca bezpieczeństwo i komfort użytkowania liny. Firmowo naniesione oznaczenie sprawia, że lina jest w pełni gotowa do użytku, bez potrzeby nanoszenia na nią własnych oznaczeń.

Lina Black Diamond 7,0 mm Dry Rope 60m x2 - yellow/aqua blue - opinie klientów

0.0
0 opinie