Lekki śpiwór Pajak Prime Highland (210 cm) - red/lime

962,10 zł 1 069,00 zł
10% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Lekki śpiwór Pajak Prime Highland (210 cm) – red/lime to niezwykle lekki i pakowny model, który sprawdza się ciepłe letnie noce. Dzięki swoim gabarytom z łatwością zmieści się w niemal każdym ekwipunku. Całość oferuje dobre właściwości termiczne, które zapewnią nam komfortowy sen oraz regenerację przed kolejnym dniem na szlaku.

Ten model dedykowany jest wszystkim entuzjastom wyjść w teren. Konstrukcja doskonale spisuje się na biwakach lub kempingach. Całość posiada materiał zewnętrzny, który skutecznie zabezpiecza puch przed wydostawaniem się poza śpiwór.

Ultralekki śpiwór puchowy Pajak Prime Highland (210 cm) – red/lime wykonano z zaawansowanego materiału Ultralight Toray Airstatic Shell. Charakteryzuje się on bardzo dobrą wytrzymałością, a jednocześnie jest cienki i można go łatwo spakować do niedużych rozmiarów, co ma kluczowe znaczenie w przypadku śpiworów. Jednocześnie materiał dobrze chroni przed wydostawaniem się puchu na zewnątrz. W śpiworze zastosowano najprostszą konstrukcję komór z ociepliną, w przekroju poprzecznym przypominającą kształtem literę X. Pozwoliło to zachować wagę całości na minimalnym poziomie.

Model Pajak Prime Highland (210 cm) – red/lime wypełniono wyłącznie wysokiej jakości puchem gęsim o sprężystości 750 cuin. Doskonale utrzymuje on odpowiednią temperaturę organizmu podczas snu. Nagrzane powietrze jest przytrzymywane pomiędzy puchem, tworząc świetną warstwę izolacyjną. Podczas pakowania śpiwora powietrze to jest wypychane na zewnątrz, dzięki czemu całość mieści się w niewielkim pokrowcu transportowym.

Model ten posiada kształt mumii, który jest optymalnie dobrany do sylwetki podczas snu, minimalizując straty ciepła. Dobrze dopasowany do głowy kaptur wyposażono w ściągacz ze stoperem, dzięki czemu w czasie snu można dodatkowo ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze.

Ultralekki śpiwór Pajak Prime Highland (210 cm) – red/lime to model przygotowany dla osób poszukujących maksymalnej lekkości oraz minimalnych wymiarów po spakowaniu. Jego waga sprawia, że prawie nie odczujesz go w bagażu.

Pajak Prime Highland (210 cm) – red/lime najważniejsze cechy:
 • Ultralekki śpiwór puchowy zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w trakcie lata;
 • Konstrukcja zapewniająca całości bardzo niską wagę;
 • Nowoczesny materiał zewnętrzny Ultralight Toray Airstatic Shell gwarantujący niską wagę;
 • Ultralekkie wypełnienie z gęsiego puchu o sprężystości 750 cuin;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający idealnie dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • Kieszonka z rzepem we wnętrzu;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora przez dłuższy czas.
Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
15°C 12°C -1°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Pajak oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537).

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.
 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch gęsi to jeden z najlepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Po wyciągnięciu z pokrowca transportowego puch się rozpręża i doskonale przytrzymuje nagrzane przez organizm powietrze, tworząc perfekcyjną warstwę izolacyjną. Śpiwory marki Pajak wypełniane są wysokiej jakości puchem gęsim pochodzącym z Polski. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Konstrukcja komór X to najprostszy, a zarazem zapewniający najniższą wagę śpiwora, sposób wykonywania komór z ociepliną. Zewnętrzny i wewnętrzny materiał są zszywane ze sobą, przez co nie ma potrzeby stosowania dodatkowych przegród pomiędzy komorami wewnątrz śpiwora. Konstrukcja taka najlepiej sprawdza się w śpiworach przeznaczonych na cieplejsze pory roku.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny ---
Listwa termiczna ---
Materiał wew. ---
Wymiary pakunku ok. 19 x ø16 cm (rozm. XL)
Materiał zew. Toray Airstatic SLF15 DWR
Na wzrost do ok. 210 cm (XL)
Test EN 13537 V
Zakres temperatur +15°C/+12°C/-1°C
Wypełnienie Gęsi puch o sprężystości 750 cuin
Waga wypełnienia ok. 155 g (rozm. XL)
Waga całkowita ok. 500 g (XL z pokrowcem)

Lekki śpiwór Pajak Prime Highland (210 cm) - red/lime - opinie klientów

0.0
0 opinie