Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Lekki friend Metolius Ultralight Master Cam - 7

 • 349,00
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Lekki friend Metolius Ultralight Master Cam – 7 produkowany w całości w Ameryce to gwarancja maksymalnej precyzji wykonania poszczególnych elementów, co przekłada się na maksymalną niezawodność na ścianie. Idealny wybór na wymagające drogi.

Model charakteryzujący się bardzo niską wagą, którą udało się uzyskać dzięki zmianom konstrukcyjnym oraz dopracowaniu kształtu krzywek. Całość odpowiednio dopasowano do dłoni, aby ułatwić osadzanie frienda w skale. Model ten powstał z myślą o doświadczonych wspinaczach, poszukujących najbardziej zaawansowanego szpeju.

Friendy Metolius Ultralight Master Cam to konstrukcje jednocięgłowe. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż w niektórych miejscach dopasowują się znacznie lepiej niż U-kształtne konstrukcje. Elastyczne, pojedyncze cięgło redukuje efekt dźwigni do minimum w miejscach, gdzie taka sytuacja może wystąpić. Całość pracuje niezwykle płynnie, a wąska główka świetnie wpasowuje się nawet w wąskie szczeliny.

Zastosowane we friendach krzywki zastały wykonane ze stopów lekkich w technologii CNC. Dzięki temu każdy element jest niezwykle dokładny, a cała konstrukcja optymalnie dopasowana. Ponadto powierzchnia styku krzywek ze skałą została wyposażona w specjalnie opracowane ząbki, które znacznie polepszają ich przyczepność, co ma duże znaczenie w nieco bardziej miękkiej skale.

Friend Metolius Ultralight Master Cam dobrze leży w ręce, co ułatwia jego precyzyjne osadzanie. Miejsce na kciuk i profilowany cyngiel sprawiają, że całość jest wygodna w użytkowaniu. Zastosowane we friendach tasiemki o szerokości 11 mm są bardzo lekkie. Każdy rozmiar posiada własny kolor, dzięki czemu nie ma problemu z rozróżnieniem poszczególnych wielkości w szpejarce, a wybór odpowiedniego frienda został skrócony do minimum.

Kolorowe oznaczenia zastosowane na na krzywkach to system Range Finder. Pozwala on ocenić prawidłowe położenie krzywek w szczelinie i pomaga w doborze rozmiaru do szerokości szczeliny. Czerwony, żółty i zielony kolor dają jasno do zrozumienia czy wybrany do danej szczeliny friend będzie tym optymalnym.

Friendy Metolius Ultralight Master Cam są w całości wykonywane w USA, co gwarantuje im najwyższą jakość. Dodatkowo wytrzymałość każdego egzemplarza jest indywidualnie testowana przed opuszczeniem fabryki, dzięki czemu nie zawiodą na ścianie w krytycznych sytuacjach. Model ten jest optymalnym wyborem dla wspinaczy poszukujących ultralekkich friendów o wysokiej jakości wykonania.

Najważniejsze cechy:

 • Niezwykle niska waga, obniżona o około 20% w stosunku do friendów Master Cam;
 • Pojedyncze, elastyczne cięgło z ultralekką główką;
 • Krzywki wykonane w technologii CNC gwarantują maksymalną precyzję działania i doskonałe dopasowanie;
 • Wyprofilowane miejsce na kciuk;
 • Wygodny w użytkowaniu cyngiel;
 • Pętla z taśmy o szerokości 11 mm z możliwością jej wymiany
 • Range Finder pozwala ocenić prawidłowość osadzenia frienda;
 • Zoptymalizowany kształt krzywek z nowym kształtem ząbków lepiej spisuje się również w miękkiej skale;
 • Kolorystyczne oznakowanie tasiemki pozwala z łatwością rozróżniać poszczególne rozmiary friendów;
 • Indywidualnie testowane przed opuszczeniem fabryki;

CE
UIAA

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Dane producenta

Rozmiar Zasięg Wytrzymałość Waga (ok.)
00 8,5-12 mm 5 kN 45 g
0 10-15 mm 5 kN 45 g
1 12,5-18 mm 8 kN 52 g
2 15,5-22,5 mm 10 kN 55 g
3 18,5-26,5 mm 10 kN 65 g
4 23,5-33,5 mm 10 kN 75 g
5 28-39,5 mm 10 kN 85 g
6 32,5-48 mm 10 kN 96 g
7 40-57,5 mm 10 kN 112 g
8 48,5-71,5 mm 10 kN 129 g

Produkty podobne