top

Legginsy do biegania

Getry do biegania to model chętnie wybierany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, którzy wolny czas z przyjemnością poświęcają na dynamiczne pokonywanie biegowych tras.
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę

Legginsy do biegania damskie i męskie różnią się nie tylko wzornictwem

Coraz częściej miłośnicy rozmaitych aktywności, nawet Ci wykonujący je na niezaawansowanym poziomie, decydują się na zaopatrzenie w specjalny strój. Getry do biegania stały się niezwykle popularne w przypadku kobiet, które stawiają na jak najbardziej wygodne pokonywanie dystansów. Legginsy do biegania też zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Dopasowany krój sprawdza się bowiem fantastycznie i w starcu z klasycznym fasonem nie pozostawia wątpliwości, że jego wygoda jest znacznie wyższa. Przylegający do ciała materiał staje się niemal drugą skórą biegacza i w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na jego samopoczucie. Warto pamiętać, że legginsy do biegania damskie różnią się od modeli szytych dla panów. Często producenci stosują inną kolorystykę i modyfikacje wprowadzają również do fasonu. Konstrukcje są tak projektowane, żeby dopasowanie do specyficznej budowy ciała było jak najłatwiejsze, a model w czasie noszenia nie powodował dyskomfortu.

Cechy charakterystyczne legginsów do biegania

Przede wszystkim modele spodni przeznaczone do wykorzystania w czasie aktywności o sportowym charakterze są szyte z materiałów o technicznych właściwościach. W tej kwestii producenci sięgają po różne technologie. Pojawiają się w tkaninach na przykład rozwiązania wspomagające sprawne gospodarowanie wilgocią, takie jak Omni-WickTM czy FlashDryTM. Dzięki nim materiał robi coś więcej niż tylko okrywa ciało. Jego zadanie polega na wspomaganiu utrzymywania komfortowego uczucia suchości przy skórze. Jak wiadomo, ma to istotny udział w kształtowaniu samopoczucia i nieprzyjemna wilgoć może łatwo zniszczyć satysfakcję z aktywności.

Legginsy do biegania dla aktywnych pań

Każda kobieta, której zależy na tym, by skompletować funkcjonalny strój odpowiedni do szybkiego pokonywania dystansów, powinna mieć w swojej garderobie wygodne getry do biegania. Chociaż pozornie może wydawać się, że trening biegowy nie wymaga wykorzystywania specjalistycznej odzieży, warto zadbać o wsparcie technicznych ubrań. Legginsy do biegania damskie są zwykle pozbawione dodatkowych ozdobników i wszelkich elementów, które mogłyby zmniejszać ich funkcjonalność. Regulacja obwodu odbywa się z wykorzystaniem elastycznych pasków bądź troczków. Tkanina też jest rozciągliwa. W tym zakresie różni producenci oferują odmienne rozwiązania. Konstrukcja 4-way stretch czy kroje comfort fit to tylko nieliczne z technik zwiększania łatwości dopasowania bez konieczności wzbogacania modelu o dodatkowe klamry czy sprzączki. Gładka forma znacznie lepiej spisuje się w czasie sportowych działań, stąd też takie zamienniki klasycznych sposobów regulacji poziomu dopasowania spodni.

Legginsy do biegania to świetny wybór również dla panów

Nie ulega wątpliwości, że kwestią nadrzędną w przypadku doboru odzieży sportowej jest jej wygoda. Podobnie jak modele dla kobiet, tak i legginsy do biegania męskie opracowywane są z wykorzystaniem łatwo dopasowujących się do budowy ciała konstrukcji. Ponadto często producenci wzbogacają je o dodatkowe wstawki czy kliny. Zabiegi te mają jeszcze bardziej poprawiać komfort noszenia i przekładać się na zwiększanie swobody wykonywania ruchów. Zwykle w takich produktach nie spotkamy też dużych, luźnych kieszeni. Przedmioty przenoszone blisko ciała mogą bowiem powodować ucisk, a rzeczy luźno przemieszczające się wewnątrz kieszeni także nie sprzyjają przyjemności biegu.