top

Lawinowy plecak Pieps Jetforce BT 25 - chili red

4 799,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Lawinowy plecak Pieps Jetforce BT 25 może uratować życie, dlatego warto mieć go ze sobą na wyprawach w trudny teren, w których czasie istnieje ryzyko lawinowe. Zastosowany system sprawi, że będziesz mieć większe szanse na przeżycie - zadaniem poduszki powietrznej jest bowiem utrzymanie Cię na powierzchni lawiny.

Z tego modelu z zadowoleniem skorzystają skiturowcy, freeriderzy, a także wspinacze. Każdy entuzjasta gór, który wybiera się na wyprawę w trudnych warunkach, powinien pomyśleć o takim sprzęcie.

Lawinowy plecak Pieps Jetforce BT 25 oparty został na dopracowanym systemie lawinowym JetForce Avalanche Airbag System. W chwili zejścia lawiny wystarczy natychmiastowa reakcja, a poduszka ekspresowo wypełni się powietrzem i wyniesie Cię na szczyt lawiny. Nawet gdy zostaniesz zasypany, to wokół Ciebie utworzy się kieszeń powietrzna. System sprawia, że poduszka po trzech minutach po wykorzystaniu zaczyna spuszczać z siebie powietrze. Właśnie to pozwala na zachowanie wolnej przestrzeni wokół Ciebie, która jest niezbędna do przeżycia, gdyż pozwala oddychać, zanim odnajdą Cię towarzysze wypadu lub ratownicy. Technologia turbiny i poduszki ma również tę zaletę, że daje możliwość ponownego odpalenia systemu (nawet 3-, 4-krotnego). To niezwykle istotna cecha, kiedy istnieje ryzyko ponownego zejścia lawiny.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 25 wykorzystasz przez kilka sezonów, gdyż akumulator wytrzyma kilkaset cykli. Warto dodać, że bateria litowo-jonowa przeznaczona jest na temperatury nawet do -30°C. Bardzo praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem jest także możliwość aktualizacji oprogramowania plecaka Pieps poprzez aplikację Pieps APP. Wystarczy połączyć się telefonem z tym modelem, by pobrać najnowsze uaktualnienia. Rozwiązanie Battery Management System to kolejna z szeregu zalet tego modelu. Opiera się on na czujnikach temperatury, których zadaniem jest optymalizacja działania akumulatora. Plecak uzyskał homologację CE i jest kwalifikowany jako sprzęt ochronny zgodny z normą EN16716.

Model Pieps Jetforce BT 25 Poza tymi wszystkimi rozwiązaniami ten model umożliwia diagonalne troczenie nart, więc zawsze wygodnie je przeniesiesz. Przyczepisz tu także kask skiturowy oraz czekany, a do specjalnej komory zmieścisz lawinowe ABC.

Plecak Pieps Jetforce BT 25 – najważniejsze cechy:

 • System lawinowy JetForce Avalanche Airbag System pozwalający na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki lawinowej;
 • Poduszka powietrzna o pojemności 200 litrów może zostać napełniona w czasie krótszym od 3 sekund za sprawą wyposażonej w silniczek turbiny;
 • Poduszka automatycznie opróżnia się po 3 minutach, co w przypadku zasypania może zwiększyć szanse na przeżycie;
 • Inteligentny system zarządzania źródłem zasilania Battery Management System z czujnikami temperatury odpowiada za optymalizację działania akumulatora i bezpieczeństwo;
 • Bateria litowo-jonowa pozwala na około 500 cykli ładowania;
 • Możliwość naładowania baterii dzięki ładowarce wyposażonej w odpowiednią końcówkę;
 • Plecak posiada homologację CE i jest zakwalifikowany jako sprzęt ochronny spełniający normę EN16716;
 • Rączka wyzwalania poduszki powietrznej może być przymocowana z prawej lub lewej strony plecaka;
 • Bateria plecaka działa nawet w temperaturze -30°C;
 • Możliwość aktualizacji systemu plecaka poprzez aplikację Pieps APP;
 • Plecak opiera się na wygodnym i wysoce stabilnym systemie nośnym;
 • Komora na lawinowe ABC;
 • Uchwyt na kask;
 • Możliwość diagonalnego troczenia nart;
 • Pętle do troczenia czekana;
 • Pas piersiowy i biodrowy stabilizujące konstrukcję.
 • Pojemność: 25 l;
JetForce Avalanche Airbag System to specjalny system lawinowy opracowany przez firmę Pieps, eksperta w dziedzinie sprzętu lawinowego. Składa się na niego kilka elementów: rączka aktywująca, poduszka wypełniana powietrzem, akumulatory, specjalna sprężarka, która pozwala na jej szybkie napełnienie w razie zagrożenia. System cechuje się wysoką niezawodnością. Po pociągnięciu rączki aktywacyjnej przy pasie ramiennym następuje otwarcie klapy zwalniającej oraz uruchomienie specjalnej sprężarki, która w ciągu około 3 sekund napełnia poduszkę powietrzną o pojemności 200 litrów z pełną mocą. Następnie przez 3 minuty pracuje na niższych obrotach przerywanych krótkotrwałym i gwałtownym dopompowywaniem. Poduszka powietrzna automatycznie wydostaje się z plecaka, zapewniając dodatkową ochronę głowy, a także zwiększa objętość osoby porwanej przez lawinę, dzięki czemu jest ona wynoszona w górne warstwy lawiny. Po upływie 3 minut system Jetforce automatycznie wypompowuje powietrze z poduszki, tworząc więcej miejsca dla zasypanej osoby. Całość zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie poszkodowanej osoby, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć zasypania, znacznie zwiększając bezpieczeństwo poruszania się w terenie lawiniastym.
System lawinowy Jetforce może być wykorzystywany wielokrotnie. Zawdzięcza to sprężarce zasilanej ze specjalnego akumulatora. Po użyciu systemu należy odpowiednio złożyć poduszkę oraz sprawdzić stan naładowania baterii, aby plecak był gotowy do kolejnego użycia. Jedno naładowanie akumulatora może starczyć nawet na 4 użycia poduszki. Przy każdorazowym włączeniu system dokonuje samoczynnego sprawdzenia funkcjonalności, dzięki czemu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto całość posiada wskaźnik naładowania akumulatora, który wyraźnie pokazuje czy nie wymaga on szybkiego doładowania. Dioda na rączce aktywacyjnej powinna migać na zielono.
W skład zestawu Jetforce wchodzą wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszka wykonana z niezwykle mocnego materiału, akumulator, ładowarka, specjalna sprężarka, rączka do aktywacji systemu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Unisex

Lawinowy plecak Pieps Jetforce BT 25 - chili red - opinie klientów

0.0
0 opinie