Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Łopaty lawinowe

Łopata lawinowa, wchodząca w skład lawinowego ABC, to obowiązkowy element ekwipunku każdego miłośnika skiturów i w żadnym razie nie powinno jej zabraknąć w plecaku. Łopaty te pozwalają na sprawne dostanie się do osoby zasypanej przez lawinę. Sklep 8a.pl zapewnia niezwykle szeroką ofertę łopat śnieżnych dla każdego użytkownika. Kompaktowe modele z łatwością mieszczą się w plecaku narciarskim. Łopaty lawinowe Salewa, Black Diamond, Ortovox czy Climbing Technology to gwarancja wysokiej niezawodności oraz wytrzymałości w czasie szybkiego odgarniania kolejnych warstw śniegu.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Solidna konstrukcja łopat śnieżnych

Łopaty śnieżne muszą w sobie łączyć dwie przeciwstawne cechy. Z jednej strony powinny być możliwie lekkie, aby nie ciążyły zbytnio w plecaku na podejściu, a z drugiej muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, niezbędną przy kopaniu w ciężkim śniegu. Te dwa kryteria sprawiają, że najczęściej stosowanym do ich wykonywania materiałem jest aluminium. Najczęściej łopaty lawinowe składają się z dwóch części, styliska i części roboczej (szufli), które można rozłożyć na czas transportu, aby zmieściły się w plecaku narciarskim. Szufle są specjalnie ukształtowane, aby zwiększyć ich wytrzymałość w czasie przekopywania się przez ciężki śnieg. Ponadto wybrane model posiadają lekko zaostrzoną krawędź, aby możliwe było łatwe przedostanie się nawet przez zmrożony śnieg. Z kolei trzonek łopat śnieżnych można często wydłużyć, żeby praca była jeszcze efektywniejsza. Podobną rolę spełniają uchwyty w kształcie litery T lub D, pozwalające pewnie chwycić łopatę.

Specjalne łopaty lawinowe

W naszej ofercie posiadamy ofertę czołowych producentów łopat lawinowych. Wśród wielu dostępnych modeli wyróżnia się kilka charakterystycznych konstrukcji. Niezwykle popularne wśród są łopaty śnieżne, w których szuflę można zamontować pod kątem prostym do trzonka i w ten sposób użyć łopaty do szybkiego odgarniania śniegu. Jest to świetna funkcja pozwalająca szybko pozbyć się sporej masy śniegu. Ciekawym rozwiązaniem jest również model łączący w sobie funkcję łopaty lawinowej i czekana, który pełni w całej konstrukcji rolę trzonka. Pozwala to znacznie obniżyć wagę ekwipunku przy zachowaniu jego wysokiej funkcjonalności. Wiele modeli posiada również otwory w szufli pozwalające wykorzystać ją jako kotwicę śnieżną i utworzyć stanowisko do asekuracji. Niezależnie od tego jakiej łopaty lawinowej szukasz, sklep 8a.pl zapewnia szeroki wybór modeli, w którym z pewnością znajdziesz ten najwłaściwszy.

Oprócz łopat lawinowych warto sprawdzić również:

Narty skiturowe Buty skiturowe Gogle narciarskie Kaski skiturowe Okulary górskie