top

Łapawice damskie

Łapawice damskie to świetne uzupełnienie technicznego stroju. Doskonale sprawdzają się w obszarze izolowania od chłodu, co jest niezwykle istotne dla odczuwania wysokiego komfortu podczas zimowej aktywności.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Technologia główna
    Pertex® Shield
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Wyczyść

Łapawice damskie – uniwersalność konstrukcji

Rękawice jednopalczaste mają oferować wysoki pozom ochrony od chłodu. Wynika on nie tylko z wykorzystanej ociepliny, ale także możliwość złączenia palców. Często wykonywane są w taki sposób, aby doskonale sprawdzać się się podczas wymagających górskich warunków. Dzięki nim przez długi czas nie musisz martwić się uczuciem wychłodzenia podczas szkolenia snowboardowych czy narciarskich umiejętności. Część modeli doskonale sprawdzi się podczas górskich wędrówek, kiedy stawiasz na ponadprzeciętne zabezpieczenie przed niskimi temperaturami.

Łapawice damskie – zaawansowana ocieplina

Łapawice swoje parametry izolacyjności bardzo często zawdzięczają wykorzystaniu wysokiej jakości ociepliny. Dzięki niej właśnie dłonie są tak dobrze chronione od mrozu, który jest szczególnie dla nich dokuczliwy. Projektanci stawiają na różnorodne materiały izolacyjne, które z jednej strony dbają o komfort termiczny, a z drugiej zapewniają właściwą oddychalność. Łapawice damskie odprowadzają więc wilgoć ze skóry do kolejnych warstw materiału, dzięki czemu możesz cieszyć się przyjemny klimatem w okolicy dłoni podczas wielu godzin aktywności. Obok ocieplin syntetycznych występują też ociepliny naturalne. W niektórych modelach projektanci decydują się na zastosowanie wełny, której możliwości izolacyjne są docenione na całym świecie. Niektóre rodzaje wełny mają przy tym właściwości termoregulacyjne. Dostosowują się do panującej aury oraz poziomu intensywności wysiłku, dzięki czemu ograniczają ryzyko przegrzania.

Łapawice damskie – coś więcej niż izolacja od chłodu

W ofercie sklepu znajdziesz modele, które oprócz ochrony od niskich temperatur, oferują także zabezpieczenie przed przemakaniem. Wynika ono z zastosowania membrany, której konstrukcja przez długi czas jest barierą dla cząsteczek wody. Modele, w których wykorzystano ten element konstrukcyjny nie pozwalają na przenikanie wilgoci w okolice skóry. Membrana nie blokuje przy tym oddychalności, co jest istotne dla utrzymania odpowiedniego klimatu przy skórze. Część rękawic posiada także konstrukcję typu softshell. Za sprawą specjalnego splotu włókien oferują one dobre zabezpieczenie od wietrznej aury. Nie tylko mróz, ale także wiatr prowadzi do powstania uczucia wychłodzenia. Softshellowe modele chroniąc przed nim, podnoszą odczuwany przez Ciebie komfort femiczny.

Łapawice damskie – wygoda użytkowania

Aspekty techniczne są niezwykle istotne podczas wybierania odpowiednich rękawic. Niemniej ważny jest jednak komfort podczas ich wykorzystywania. Projektanci zadbali o niego na kilka różnych sposobów. Szczególną uwagę zwracają na przykład na materiał wewnętrzny, który musi być odpowiednio miękki. Dzięki temu nie będzie podrażniał delikatnej skóry w trakcie kolejnego zjazdu czy pokonywania drogi na szczyt. Dodatkowo wiele modeli łapawic damskich wykorzystuje w swojej konstrukcji ściągacz bądź rzep, dzięki czemu oferują doskonałe dopasowanie do kobiecego nadgarstka. Również profil rękawic ma znaczenie. Ich kształt został tak zaprojektowany, aby jak najlepiej dostosować się do damskich dłoni. Projektanci bardzo często zwracają uwagę także na część chwytną. Materiał w tym miejscu zazwyczaj posiada specyficzną fakturę, która sprawia, że wygodniej utrzymasz narciarskie czy trekkingowe kije.