top

La Sportiva TX

La Sportiva TX to niezwykła linia butów podejściowych które łączą w sobie techniczne funkcje i niesamowity wręcz komfort. To pierwszorzędne materiały, nowinki techniczne i praktyczne rozwiązanie zapakowane w buty gdzie wygoda dla stóp nie straciła nic na znaczeniu!
19
produkty
Zobacz jako Siatka Lista
,

Produkty 19

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
,

Produkty 19

na stronę

Pierwsza linia podejściówek La Sportiva TX (Traverse X) rozwinęła się dziś do bardzo bogatej kolekcji oferującej rozmaite cholewki: od ultralekkich materiałowych TX 2 - dla szukających w butach minimalnej wagi i doskonałej oddychalności, aż po skórzane wersje TX 4 czy TX 5 z podwyższonym kołnierzem - dla preferujących więcej odporności mechanicznej i wsparcia stóp na długich i wymagających podejściach przez skalne piargi.

Kultowe techniczne podejściówki

La Sportiva TX to dzisiaj przede wszystkim techniczne modele rekomendowane na drogi pod skałę . Tam zmienisz je na buty stricte wspinaczkowe, a same przerzucisz do plecaka czy wepniesz w uprząż ciesząc się z minimalistycznych wymiarów i niewielkiej wagi. To także buty doskonałe na via ferraty, oferujące czucie skały i precyzyjną pracę stóp na skalnych stopniach. W kolekcji znalazły również miejsce modele o większej amortyzacji, dla tych którzy cenią podwyższoną ochronę. Skrót TX - Traverse X -  pochodzi od pojęcia „traverse across” a więc wyrażenia które we wspinaczkowym żargonie oznacza podejście pod ścianę wymagające przejścia przez teren o zmiennym charakterze, z dala od utartych ścieżek. To coś więcej niż buty turystyczne - La Sportiva TX to „wielofunkcyjne” modele dla miłośników wspinaczki, różniące się formą, ale zawsze oferujące doskonały design, precyzyjne wiązanie, ponadprzeciętną przyczepność i wygodne dopasowanie wynikające z anatomicznie doskonałej formy. I w końcu, co najważniejsze, La Sportiva TX, choć bardzo chętnie noszone przez wspinaczy na co dzień, to buty techniczne, tworzone z myślą o faktycznym zastosowaniu w terenie a nie jedynie o świetnym wyglądzie. Bez obaw możesz ruszać w nich w teren!

La Sportiva TX w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie znajdziesz pełną kolekcję butów z serii TX - zarowno w wresjach damskich, jak i męskich. Wszystkie pokazane kolory i rozmiary dostępne są do wysyłki z naszego magazynu w Gliwicach.