top

Kurtki w góry z membraną damskie

Kurtki w góry z membraną damskie to zaawansowane modele opracowane z myślą o użytkowaniu w trudnym terenie. W ofercie kurtki dla kobiet w Tatry, Alpy i Himalaje - do wspinaczki górskiej oraz wymagającego trekkingu!
Zobacz jako Siatka Lista

143 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

143 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kurtki w góry z membraną damskie to pewne zabezpieczenie przed niepogodą

Membranowe kurtki górskie dla kobiet przygotowano dla miłośniczek górskich aktywności, które poszukują zaawansowanej odzieży, która wyśmienicie sprawdzi się na trudnych szlakach trekkingowych, podczas alpinizmu, turystyki wysokogórskiej, czy na wymagających via ferratach. To modele, które przyjdą z pomocą, kiedy klasyczne turystyczne damskie kurtki przeciwdeszczowe okażą się niewystarczające. Kurtki w góry z membraną damskie to topowe modele w kolekcjach najbardziej znanych marek outdoorowych. Zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej doświadczonych miłośniczkach gór. Świetnie sprawdzą się w ekstremalnych warunkach, dobrze chroniąc przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Zastosowane materiały oraz kroje skutecznie zabezpieczą przed ulewę, zamiecią oraz huraganowymi wiatrami. Damskie kurtki górskie wyposażone w membranę to pierwsza linia frontu w czasie załamania pogody, stąd tak ważne jest, aby skutecznie chroniły przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Damskie kurtki górskie na deszcz, śnieg i wiatr

Podstawą ochrony przed żywiołami jest zawsze membrana. To niezwykle cienka warstwa, która znajduje się najczęściej między materiałem zewnętrznym a podszewką kurtki. Często jest ona niewidoczna, jednak jej rola jest nie do przecenienia. Większość membran posiada porowatą strukturę. Wielkość otworów ma tutaj kluczowe znaczenie. Muszą być na tyle małe, aby nie przedostawały się przez nią krople wody, a jednocześnie na tyle duże, aby mogły przez nie przenikać cząsteczki pary wodnej. Tak precyzyjnie stworzona struktura zatrzymuje na zewnątrz opady deszczu i śniegu, a także podmuchy zimnego wiatru. Jednocześnie pozwala pozbyć się wilgoci produkowanej przez organizm w czasie wysiłku.

Najbardziej popularną z membran jest GORE-TEX®. Występuje w kilku odmianach, które kładą nacisk na różne parametry. GORE-TEX® Active to maksymalna oddychalność oraz umiarkowana waga, podczas gdy GORE-TEX® PRO to najwytrzymalsze modele dostępne na rynku. Damskie kurtki w góry z membraną GTX to najczęściej najbardziej zaawansowane modele w kolekcjach producentów odzieży. Oferują doskonałą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie utrzymują komfortowy klimat w pobliżu skóry. To najczęstszy wybór doświadczonych miłośniczek gór, które poszukują niezawodnej odzieży najwyższej jakości.

Czym damskie kurtki w góry z membraną różnią się od prostych modeli przeciwdeszczowych?

Modele przeznaczone do użytkowania w górach to przede wszystkim wytrzymałe materiały, które znacznie częściej będą miały kontakt ze skałami czy lodem. Muszą być przez to bardziej odporne na przetarcia czy rozdarcia niż klasyczne kurtki outdoorowe czy turystyczne. Poza tym znaczące różnice występują w kroju. Damskie kurtki w góry z membraną muszą zapewniać większą swobodę ruchów ramion, żeby operowanie czekanami czy kijami trekkingowymi w trudnym terenie nie było niczym ograniczane. Wśród różnic między zwykłą kurtką przeciwdeszczową a modelem górskim można wymienić takie detale, jak rozmieszczenie kieszeni. Kurtka w góra będzie miała je najczęściej przesunięte do góry, aby można było do nich sięgnąć również wtedy, kiedy mamy zapięty pas biodrowy plecaka czy uprząż wspinaczkową. Różnice są też widoczne w kapturach. W kurtkach górskich musi się bowiem zmieścić pod nim kask wspinaczkowy. Stąd też większe rozmiary oraz liczne regulacje, pozwalające optymalnie dopasować jego rozmiar do głowy.

W sklepie 8a.p kupisz kurtki w góry z membraną damskie topowych marek

W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór kurtek górskich najbardziej znanych producentów odzieży górskiej. Modele Arcteryx, BlackYak, Blcak Diamond, Salewa,The North Face to gwarancja dopracowanych produktów, które wyśmienicie sprawdzą się w wymagających górskich warunkach. Po połączeniu ze spodniami górskimi z membraną zapewnią kompleksową ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym. Wśród modeli znajdziesz kurtki na wymagający trekking, do podejmowania wyzwań alpinistycznych na górskich ścianach, a także do turystyki wysokogórskiej w ekstremalnych warunkach. Warto przy tym pamiętać, że damska kurtka w góry z membraną to tylko zewnętrzna warstwa w całym systemie ubioru. Aby całość dobrze wywiązywała się ze swoich zadań, powinna być uzupełniona o odpowiednią bieliznę termoaktywną oraz warstwy odpowiadające za izolację termiczną, takie jak bluzy czy lekko ocieplane kurtki.