top

Kurtki puchowe damskie

Kurtki puchowe damskie doskonale spiszą się kiedy zrobi się zimniej. W ofercie znajdują się turystyczne kurtki pikowane i modele puchowe dla pań do codziennego użytkowania. Sprawdź damskie kurtki puchowe topowych marek outdoorowych i górskich.

Kurtki puchowe damskie świetnie chronią przed zimnem

Popularne damskie puchówki łączy jeden główny cel – zapewnienie organizmowi komfortowych warunków w czasie niższych temperatur panujących na zewnątrz. Kurtki puchowe damskie mogą być używane zarówno jako odzież wierzchnia, a także jako jedna z warstwa ubioru turystycznego - ta odpowiedzialna za utrzymanie ciepła w pobliży skóry. Puchówki dla kobiet zdecydowanie wyróżniają się wyglądem, dzięki charakterystycznemu pikowaniu. Ponadto kurtki puchowe damskie posiadają specjalnie przygotowane kroje, które doskonale dopasowują się do sylwetki. W połączeniu ze świetną stylistyką i kolorystyką uzyskujemy produkt nie tylko funkcjonalny, ale również doskonale prezentujący się na szlaku i poza nim.

Jaka damska kurtka puchowa – z syntetycznym czy naturalnym wypełnieniem?

Klasyczne damskie kurtki puchowe wykorzystują naturalny puch gęsi lub kaczy. To wyjątkowy materiał, o doskonałych właściwościach izolacyjnych, których jak dotąd nie udało się uzyskać żadnemu włóknu syntetycznemu. Naturalny puch posiada wysoką rozprężalność, która jest wyrażana w jednostkach cuin. W kurtkach turystycznych wystarczającym parametrem jest często 550-600 cui. Ultralekkie kurtki puchowe damskie w góry wypełniane są puchem nawet 800-1000 cui. Dzięki temu kurtki te są znacznie lżejsze, mniejsze po spakowaniu i oferują fenomenalne właściwości izolacyjne. To doskonały wybór na mroźne dni, a także wtedy, kiedy musimy zminimalizować ekwipunek.

Choć często zwane puchowymi, kurtki z syntetycznym wypełnieniem wykorzystują do zapewnienia izolacji sztucznie wytworzone włókna. Najczęściej w tej roli występuje specjalnie przygotowany poliester. Choć sztuczne ociepliny nie są aż tak efektywnym izolatorem jak naturalny puch, jednak coraz bardziej się w tym zakresie się do niego zbliżają. Posiadają za to jeden niezaprzeczalny atut – są dużo bardziej wytrzymałe na wilgoć. W przeciwieństwie do naturalnego puchu, syntetyczne włókna nawet po zamoknięciu oferują znaczną część swoich właściwości izolujących i znacznie szybciej wysychają. Syntetyczne kurtki puchowe damskie świetnie sprawdzają się podczas intensywnego trekkingu, biegania po górskich szlakach, a także na skiturach.

Kurtki puchowe damskie na mrozy i przejściowe pory roku kupisz online w sklepie 8a.pl

W sklepie 8a.pl zapewniamy szeroki wybór damskich kurtek puchowych do wielu aktywności. W naszej ofercie znajdują się ciepłe damskie puchówki w których można zdobywać najwyższe szczyty świata. Bardzo grube kurtki wypełnione dużą ilością naturalnego puchu ochronią nawet przed ekstremalnymi mrozami. Lekkie puchówki damskie z syntetyczną ociepliną pozwolą wybrać się na wielotygodniowy trekking, zarówno w sezonie zimowych, jak i w przejściowych porach roku. Wszystkie kurtki puchowe damskie to doskonały wybór na wyjazdy turystyczne w chłodniejszej części roku.