top

Kurtki GORE-TEX Patagonia

Kurtki GORE-TEX Patagonia ® wykorzystują laminaty najlepszych tkanin z membraną, która zyskała sławę jako najtrwalsza i odporna na przemakanie. Przeznaczone do użytkowania w nieprzewidywalnych warunkach pogodowych, podczas outdoorowych aktywności sportowych. Wybierając kurtki Patagonia, wspierasz markę znaną z walki o ochronę środowiska, walkę z kryzysem klimatycznym i etykę w biznesie, który może nie tylko mniej krzywdzić, ale i lepiej działać!
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Technologia główna
    GORE-TEX® Paclite Plus
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Kurtki GORE-TEX Patagonia — ochrona i ekologia

Szukasz kurtki do aktywności w terenie, która nigdy Cię nie zawiedzie? Ponad wszystko stawiasz wysoką jakość wykonania i ekologię? Tak? W takim razie kurtka GORE-TEX Patagonia będzie idealnym wyborem! W kolekcji marki każdy znajdzie coś dla siebie. Są tutaj modele do hikingu, trekkingu, alpinizmu, a nawet skiturów. Bez względu na przeznaczenie, kurtki z membraną GORE-TEX® zapewniają całkowitą ochronę przed przemoczeniem! Nie musisz więc obawiać się opadów deszczu, czy śniegu. Wysoka oddychalność konstrukcji zapewnia również komfort w momentach wzmożonego wysiłku. Jak przystało na markę Patagonia, jej kurtki są również przyjazne środowisku naturalnemu. Powstają w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu. Impregnacja odbywa się za pomocą środków bez szkodliwych związków PFC. Kurtki GORE-TEX Patagonia zostały również odznaczone proekologicznymi i proetycznymi certyfikatami bluesign® i Fair Trade Certified™.

Jak działa GORE-TEX®?

Funkcjonalność membran jest nam znana, mają chronić przed niepogodą i sprawić, że nadmiar wilgoci powstały na skórze podczas wysiłku zostanie odparowany. Ale czy zastanawialiście się kiedyś jak działa membrana w kurtce GORE-TEX Patagonia? Membrana jest tylko jedną z kilku warstw materiałów, które mają za zadanie nas chronić. Kurtka posiada tkaninę zewnętrzną, pod nią znajduje się membrana, a w zależności od konstrukcji mamy następnie do czynienia z podszewką lub nadrukiem. GORE-TEX® to częściowoprzepuszczalna warstwa wykonana z PTFE. Mikroskopijne pory na jej powierzchni pozwalają, aby pot w postaci pary wodnej mógł zostać swobodnie odprowadzony na zewnętrzną warstwę materiału, by następnie z niej odparować. Jednakże woda w stanie ciekłym, czyli deszcz lub płatki śniegu są skutecznie powstrzymywane! Po to, aby nasza kurtka była w pełni funkcjonalna potrzebny jest również DWR. Dzięki niemu tkanina zewnętrzna nie nasiąka wodą i nie tworzy efektu mokrego kompresu. Wybierając kurtki z GORE-TEX® sięgasz po najbardziej cenione rozwiązanie membranowe na rynku zapewniające 100% ochronę przed przemoczeniem! 

Kurtki GORE-TEX Patagonia w ofercie sklepu 8a.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się zarówno męskie, jak i damskie kurtki GORE-TEX Patagonia. Każda z nich zapewnia 100% ochronę przed opadami deszczu oraz wiatrem. Wysoka oddychalność, pozwala na zachowanie komfortu w momentach wzmożonego wysiłku. Dzięki temu zachowasz komfort w trakcie aktywności, również w ekstremalnych warunkach. Kurtki z membraną GORE-TEX® to doskonały wybór dla najbardziej wymagających turystów. Patagonia to jednak nie tylko funkcjonalność, ale i ekologia. Sięgając po ich produkty, wybierasz maksymalną jakość i minimalny wpływ na naszą planetę.