top

Książka Agora Ucieczka na Szczyt

31,59 zł 39,99 zł
21% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Książka „Ucieczka na Szczyt. Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka” Bernadette McDonald to pozycja zarówno dla osób pamiętających czasy dominacji polaków w sferze himalaizmu oraz dla tych, którzy wiedzy o tym, co wtedy się działo pragną. Napisana żywym językiem wciąga od pierwszej do ostatniej strony bardzo precyzyjnie opisując historie największych twardzieli spośród ówczesnego świata wspinaczkowego.

„To historia Polaków, którzy w poszukiwaniu wolności rzucili wyzwanie innym wspinaczom i wyznaczyli nowe standardy w himalaizmie – a wszystko to, niosąc polską flagę na najwyższe szczyty świata”

Krzysztof Wielicki o książce.

Książka „Ucieczka na Szczyt” Bernadette McDonald opowiada historię Złotej Ery polskiego himalaizmu wyraźnie wskazując cztery wiodące go na przód postacie, którymi są Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtka oraz Jerzy Kukuczka. Czytając kolejne karty tej obszernej pozycji dowiemy się jak wyglądała zarówno codzienna jak i wspinaczkowa rzeczywistość naszych alpinistów. Autorka w książce kładzie istotny akcent na to jak wyglądała ówczesna polska rzeczywistość w kontekście działalności wspinaczkowej. Dzięki temu dowiadujemy się jakie przeciwności stały na długiej drodze do szczytu. Wyjazd w celu zdobycia góry nie wiązał się jedynie z przygotowaniami technicznymi i fizycznymi, ale także z załatwianiem pozwoleń, zdobywaniu funduszy, składaniu wniosków paszportowych i walką o ekonomiczne przetrwanie. Książka ”Ucieczka na Szczyt” bardzo wyraźnie pokazuje różnice pomiędzy polskim a światowym himalaizmem. Jednak pomimo tych innych poziomów życia polakom udaje się wyznaczać nowe kierunki w świecie wysokogórskiej wspinaczki, a także zdobywać najwyższe szczyty w bardzo niesprzyjających warunkach.

Książka „Ucieczka na Szczyt. Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka” to idealny pomysł dla bliskiej osoby lub samego siebie. Świetnie opowiedziana historia odnoszących światowe sukcesy polskich himalaistów.

ISBN: 978-83-268-0688-9; Liczba stron: 384; Okładka: twarda;
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex

Książka Agora Ucieczka na Szczyt - opinie klientów

0.0
0 opinie