top

Książka Stapis Kategoria Trudności

23,99 zł 29,99 zł
-20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Stapis Kategoria Trudności Władimira Szatajewa zabiera nas do złotej epoki rosyjskiego alpinizmu. Rosjanin opowiada o swoich wspinaczkowych początkach i prowadzi nas przez dalszą karierę w górach Kaukazu i Pamiru.

Kategoria Trudności nie jest jedną z opowieści, które oscylują wokół spokojnego piękna górskich szczytów. To wspomnienia człowieka, którego pasja stała się całym życiem, wybitnego mistrza sportu w Związku Radzieckim - Władimira Szatajewa. Zawziętego alpinisty, którego osiągnięcia po dziś dzień budzą ogromny podziw. Ale także mężczyzny ograniczanego przez system, w którym kontrola i ograniczanie ludzkiej wolności były na porządku dziennym.

Poruszające dzieło, która inspiruje i która w pamięci zostaje na długo. Pozwala poznać od środka świat rosyjskiego alpinizmu i zrozumieć panujące w nim surowe reguły. Skłania do przemyśleń, do ewaluacji swojej moralności, do przeżywania wraz z autorem wszystkich pięknych momentów, wielkich chwil gdy stawiał stopę na najbardziej wymagających szczytach Pamiru i Tienszanu, ale też bolesnych upadków, których w jego karierze nie brakowało. I choć od tamtych wydarzeń minęło sporo lat, większość problemów przed jakimi stawał Szatajew wciąż się nie przedawniła.

„Alpinizm w Rosji przez długi czas egzystował niejako na marginesie alpinizmu światowego. To był surowy system, który pozwalał na niezależne decyzje, dawał możliwość doskonalenia się i rozwoju sportowego, wejścia na nowy, wyższy poziom. Była to epoka wybitnych wspinaczek technicznych w Kaukazie, Ałaju, pokonywania wielkich ścian w Pamirze i Tienszanie.

Dlatego ta opowieść sportowca, analityka i działacza zasługuje na szczególną uwagę. Na stronach książki są mrok i wysokość. Krew i wolność. Szczęście zwycięstw i gorycz porażek. To wszystko splata się w jeden skomplikowany węzeł, jakim jest alpinizm. Gdy byłem młody, książka Włodzimierza Szatajewa skłoniła mnie do przemyślenia wielu spraw. Pomogła mi zorientować się, czym jest alpinizm, ponieważ zawiera pytania i odpowiedzi - to jej ogromna wartość. Czytając ją, nie tylko podążamy za historią, lecz oceniamy samych siebie, naszą moralność, to, co uważamy za dobre i złe, dociekamy przyczyn naszych zachowań. Dzieło staje się lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Razem autorem przeżywamy ważne chwile jego życia - trudne i radosne, gorzkie i natchnione. Zostajemy wciągnięci w świat człowieka balansującego na ostrzu kontrastów i emocji. To nie pamiętnik, nie, wszystko jest o wiele bardziej złożone. I cenniejsze, ponieważ książka Szatajewa odnosi się do aktualnych w tamtych czasach problemów, które wcale aktualne być nie przestały.”

Fragment wstępu autorstwa Denisa Urubko

Autor: Władimir Szatajew Przekład: Tomasz Jaśkiewicz Format: 161 x 234 mm Ilość stron: 210 Oprawa: miękka Seria: Literatura górska na świecie
Specyfikacja techniczna:
Kolor czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Stapis Books
Wymiary ~ 16,1 x 23,4 cm

Stapis Kategoria Trudności - opinie klientów

0.0
0 opinie