top

Książka Góry wolność i przygoda

60,29 zł 89,99 zł
-33%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 11,49 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 11,49 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Góry wolność i przygoda to prawdziwy podręcznik alpinizmu w którym zawarto szeroką wiedzę dotyczącą wielu zagadnień związanych ze wspinaczką górską. Kolejne wydanie niesie ze sobą zaktualizowaną wiedzę, która przyda się podczas zdobywania szczytów.

Wspinanie ulega ciągłym zmianom. Wraz z upływem czasu pojawiają się nowe przyrządy, techniki czy zasady bezpieczeństwa Książka Książka Góry – wolność i przygoda to swoisty podręcznik każdego wspinacza, który musi za nimi podążać i zmieniać się zgodnie z aktualną wiedzą oraz stosowanymi rozwiązaniami. To właśnie dlatego światło dzienne ujrzało kolejne, uaktualnione wydanie tej książki.

Od opublikowania pierwszej anglojęzycznej edycji w 1960 roku, książka Góry – wolność i przygoda cieszy się opinią klasycznego podręcznika alpinizmu. Obecne wydanie, wypełnione pięćdziesięcioletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą, dostarcza sprawdzonych informacji na temat wspinaczki w skale, lodzie, mikście, śniegu i w wielkich ścianach. Obejmuje ono szerokie spektrum zagadnień, począwszy od podstawowych węzłów, elementów wyposażenia i zasad niepozostawiania po sobie śladów, do skomplikowanych tematów związanych z budową stanowisk, oceną zagrożenia lawinowego i doskonaleniem umiejętności kierowania grupą.

Książka Góry – wolność i przygoda jest zalecana prze Polski Związek Alpinizmu.

Przeredagowane i zaktualizowane wydanie książki Góry – wolność i przygoda to:
  • zbiór informacji dotyczących najnowszych technik i sprzętu,
  • wyczerpujące opisy zagadnień związanych z autoratownictwem, wspinaczką hakową i lodową, a także treningiem,
  • kopalnia wiedzy stworzona przez zespół ponad czterdziestu świetnych wspinaczy i instruktorów wspinaczki,
  • najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszechczasów.

Od ostatniego wydania książki Góry – wolność i przygoda minęło ponad dziesięć lat. Dla każdego podręcznika outdooru dekada to wręcz epoka. Zmienia się sprzęt, materiały, trendy w metodach szkoleniowych, słowem wszystko. Ta książka nadążyła jednak za upływającym czasem i dalej jest znakomitym oraz kompletnym źródłem wiedzy o górach, wspinaniu i szeroko pojętym outdoorze, skierowanym zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych. W tym wydaniu dodano także wiele elementów stanowiących ciekawy materiał szkoleniowy, co sprawia, że całość jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla czytelnika. W sumie, to bardzo wartościowa, rzetelnie przetłumaczona lektura. Gorąco polecam. Piotr Pustelnik

alpinista i himalaista, zdobywca wszystkich czternastu szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m.

Góry – wolność i przygoda to kompendium wiedzy na temat gór i wspinaczki. Solidna porcja teorii, dzięki której można otworzyć się na alpinizm i przygodę. Profesjonalny przekład na język polski doprecyzowuje pojawiające się niejasności. Polecam zarówno laikom, jak i wspinaczom pragnącym odświeżyć swoją wiedzę. Marcin Tomaszewski

wspinacz, alpinista, autor nowych dróg w górach świata

Niedługo po tym, jak nauczyłem się czytać, zwinąłem z biblioteczki rodziców trzecie wydanie książki Góry - wolność i przygoda i do późna w nocy czytałem, przyświecając sobie trzymaną w zębach latarkę. Studiowałem tajemnice wspinaczki hakowej i nawigacji w terenie - dwie dziedziny, w których z czasem doszedłem do biegłości. Jednak tym, o czym ta książka naprawdę traktowała, co oznaczała, do czego zachęcała, co stało się tak ważnym elementem w mojej fascynacji alpinizmem, była wolność. Wolność w czystej formie. Wolność poznawania samego siebie. Wolność zdobywania przez naukę umiejętności pozwalających odkrywać góry całego świata. Wolność ruchu i wspinania. To ona napędza mnie po dziś dzień.

Steve House

Dla wielu pokoleń wspinaczy Góry - wolność i przygoda to coś więcej niż książka. To paszport do miejsc dzikich i wyjątkowych.

Andrew Bisharat

Nigdy bardziej nie czułem, że żyję, niż w dalekich górach, gdzie polegać mogłem jedynie na linie, sprzęcie i asekurującym mnie partnerze... Góry - wolność i przygoda, najlepszy przyjaciel w niebezpiecznym świecie - to właśnie taki partner.

Timmy O'Neill

Pierwszy egzemplarz książki Góry - wolność i przygoda kupiłem w roku 1976, i przeczytałem go wielokrotnie na długo przedtem, zanim w ogóle moja stopa postała w górach. Z upływem czasu ta zaczytana książka stała się moim przewodnikiem po świecie alpinizmu. Gorąco polecam ją każdemu adeptowi wspinaczki - po prostu musisz ją mieć.

Ed Viesturs

Uczę wspinania w górach wysokich od 25 lat i ze zdumieniem stwierdzam, jak wiele mogę się dowiedzieć, siedząc po prostu w fotelu i czytając tę książkę. Sport nieustannie się zmienia, pojawia się nowy sprzęt i nowe technologie, a Góry... to wyjątkowa pozycja, która zmienia się wraz z nim, nie tylko nadążając za nowościami, ale wręcz utrzymując wiodącą pozycję. Zawsze polecam ją początkującym wspinaczom. Jestem pewien, że dobrze przygotuje ich ona do życia w wysokich górach.

Dave Hahn

Autorzy: Don Graydon, Kurt Hanson Wydawnictwo: Galaktyka Liczba stron: 594 Format: 200 x 240 mm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-7579-331-4 Data wydania: 10 października 2014 r., dodruk 2015, 2017
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Unisex

Książka Góry wolność i przygoda - opinie klientów

0.0
0 opinie