top

Książka Elizabeth Hawley Strażniczka Gór

27,19 zł 39,99 zł
-32% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Elizabeth Hawley Strażniczka Gór autorstwa Bernadette McDonald opowiada o legendzie światowego himalaizmu. Elizabeth Ann Hawley była dziennikarką i kronikarką wypraw w najwyższe góry świata, stając się kreatorką wyprawowej kultury dla wielu pokoleń. Na jej relacjach i reportażach kształtowały się nowe pokolenia zdobywców ośmiotysięczników, więc wybór tej pozycji będzie na pewno ciekawym zbliżeniem się do tej postaci.

Oprócz czysto dziennikarskiej pracy Elizabeth Hawley stworzyła potężną bazę danych „Himalayan Database” o 9,5 tysiącach wysokogórskich ekspedycji, które odbyły się na 450 szczytów. Jej praca objęła ok. 70 tysięcy uczestników tych wypraw, a jej początek sięga 1905 roku. Dzięki temu przyszłe akcje szczytowe mogły być lepiej przygotowane, gdyż bohaterka tej książki ułatwiła przepływ informacji w świecie wspinaczy.

Książka Elizabeth Hawley Strażniczka Gór opowiada o losach tej znanej amerykańskiej dziennikarki, która za cel przyjęła sobie przybliżenie czytelnikom świata wypraw wysokogórskich. Jej dokumentacja objęła ekspedycje takich sław jak Edmund Hillary, Reinhold Messner, Chris Bonington, Tomaž Humar i Ed Viesturs. To między innymi dzięki działalności Elizabeth Hawley stali się znani szerszej publiczności, co wpłynęło na rozwój kultury górskiej i rozwijanie pasji u nowych zdobywców. Bohaterka książki Elizabeth Hawley Strażniczka Gór informacje do swoich publikacji czerpała z rozmów ze wspinaczami oraz przebywania z nimi podczas wypraw, więc całość zyskała na rzetelności i prawdziwości przekazu.

Książka Elizabeth Hawley Strażniczka Gór opowiada także o niezwykłej roli jej bohaterki. Jej zdanie często bowiem pozwalało rozstrzygnąć wątpliwości związane ze zdobywaniem górskich szczytów, więc miała ona istotny wpływ na świat wspinaczy. Warto dodać, że Elizabeth Hawley w 1963 zdała relację z pierwszej udanej wyprawy na Mount Everest podjętej przez amerykanów, co na tamte czasy było wydarzeniem epokowym w Stanach.

Książka Elizabeth Hawley Strażniczka Gór to pozycja opowiadająca historię kobiety, która kształtowała świat wspinaczy, dostarczając informacji z pierwszej ręki.

ISBN: 978-83-268-2689-4;
Ilość stron: 384;
Okładka:: twarda;
Format: 140 × 220 mm;
Autor: Elizabeth Hawley;
Tłumaczenie: Andrzej Górska;

Specyfikacja techniczna:
Kolor szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Agora Books
Wymiary ~ 14 x 22 cm

Agora Strażniczka Gór - opinie klientów

0.0
0 opinie