top

Książka Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza - twarda okładka

w tym VAT 29,99 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 26,99 zł +12%
Rekomendowana cena producenta 44,99 zł -33%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 10,99 zł Szczegóły
Dostępny w salonach Sprawdź
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza przybliża historię polskiego himalaisty, który poniósł największą cenę za swoją wspinaczkową pasję podczas zdobywania Nanga Parbat. Ta pozycja wychodzi jednak poza zalew informacji mediów i przedstawia Tomka takiego, jakim był. Dzięki temu wielu czytelników będzie mogło się inspirować jego życiem i pokonywaniem własnych słabości, co dla odbiorcy będzie nieocenione.

Akcja ratownicza na Nanga Parbat, w której brali udział polscy himalaiści zdobywający K2 przeszła do historii. Śledził ją cały świat, mając nadzieję, że mimo trudnych warunków i wysokości uda się uratować Tomka. To wydarzenie poruszyło wielu ludzi, którzy chcąc poznać tę ciekawą postać, mieli do dyspozycji tylko szczątkowe informacje w internecie. Dzięki autorowi Dominikowi Szczepańskiemu poznasz człowieka, który przeszedł trudną drogę na szczyt, walcząc nie tylko z trudną pogodą, ale i ze sobą.

Tomek to niesamowita postać. Wyszedł z narkotyków, odnalazł życiową drogę w górach. Myślę o nim jako o świetnym wspinaczu. Tym wszystkim, którzy śmieją się ze stylu, w jakim działał Tomek, krytykują go jako himalaistę, chciałbym powiedzieć, że Tomasz Mackiewicz zdobył w lekkim stylu jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników. Dokonał tego częściowo nową drogą, i to w zimie. To sportowe osiągnięcie na skalę światową. Osiągając wymarzony cel, postawił jednocześnie pomnik ludzkiej niezłomności. Z historii Tomka wybrzmiewa przesłanie, że jeśli masz marzenie, to, zamiast szukać wymówek, po prostu zacznij je spełniać.

Adam Bielecki

Książka Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza nie był typem gwiazdy świata wspinaczkowego, nie miał potrzeby udowadniania czegoś światu. W zdobywaniu szczytów kierował się własnymi zasadami, a każde z jego wyjść w wysokie góry było osobistą walką. Autor Dominik Szczepański wyruszył w długą drogę, by poznać Tomka i pozwolić zrobić to czytelnikom. Swoją podróż rozpoczął w Działoszynie, gdzie Czapkins zaczynał swoją wspinaczkową przygodę, by skończyć w bazie u podnóża Nanga Parbat. W tej pozycji znajdziesz relacje Witolda — ojca Mackiewicza, jego żony Joanny, jego przyjaciół oraz towarzyszki ostatniej wspinaczki Élisabeth Revol. Rodzina i bliscy opowiedzą o trudnej walce Tomka z narkotykami, które w młodym etapie jego życia okazało się największym szczytem do pokonania. Poznamy także historie z podróży autostopem po świecie i przebywania w ośrodku misyjnym w Indiach, gdzie Tomek nauczał angielskiego dzieci dotknięte chorobą. O tym media nie mówiły, gdyż ważniejsza była akcja ratunkowa, ale dla czytelnika jest to niewątpliwie ważne, gdyż pokazuje kim naprawdę był Tomasz Mackiewicz.

Książka Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza to również relacja Adama Bieleckiego i Denisa Urubki, którzy w dramatycznych okolicznościach wyruszyli z bazy pod K2 na ratunek swojemu koledze i jego partnerce Élisabeth Revol. Dzięki połączeniu opowieści rodziny i profesjonalnych wspinaczy autorowi książki udało się pokazać, postać Tomka w sposób wielowątkowy, więc czytelnik będzie miał okazję poznać go z wielu stron.

Książka Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza daje tę rzadką możliwość zastanowienia się nad tym, jakie przeciwności życie stawia człowiekowi i jak można sobie z nimi radzić.

ISBN: 978-83-268-2718-1;
Ilość stron: 400;
Okładka:: zintegrowana;
Format: 155 × 235 mm;
Autor: Dominik Szczepański;
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019;


Specyfikacja techniczna:
Kolor czerwony
Płeć Unisex
No-code Nie
Wymiary ~ 15,5 x 23,5 cm
Outlet Nie
Aktywności Codzienne / Lifestyle

Agora Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza - opinie klientów

0.0
0 opinii