top

Książka Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku D.Kortko, J.Porębski

28,79 zł 44,99 zł
-36% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku D.Kortko, J.Porębski jest przejmującą biografią jednego z najbardziej zasłużonych i znanych himalaistów. Historia Macieja Berbeki zawiera w sobie mnóstwo emocji dotyczących jego życia prywatnego i zawodowego, w którym najważniejszą rolę odgrywała jedyna i najważniejsza góra, która zabrała go na zawsze.

Gdy w 1988 roku Broad Peak pokonuje Macieja Berbekę, a ten cudem unika śmierci, całego jego życie zmienia się o 180 stopni. Szczyt, do którego zdobycia zabrakło zaledwie kilkanaście metrów, stał się największą jego porażką. Himalaista, który całe swoje dotychczasowe życie poświęcał górom, założył rodzinę, dobrze prosperującą firmę i porzucił marzenia o niezdobytych szczytach. Powyższa książka Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku D.Kortko, J.Porębski jest odpowiedzią na pytanie co wydarzyło się w życiu Macieja, który po 25 latach spakował plecak i powrócił pod górę swojego przeznaczenia?

Jeden z najbardziej znanych himalaistów na świecie, przewodnik górski IVBV, ratownik TOPR, artysta, scenograf związany z Teatrem im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem - Maciej Berbeka. Zdobył pięć 8-tysięczników, jako pierwszy przekroczył tę wysokość w Karakorum, aby w końcu w marcu 2013 roku zdobyć zimą Broad Peak. Biografia Życie w cieniu Broad Peaku D.Kortko, J.Porębski przedstawia historię będącą gotowym scenariuszem na wspaniały film biograficzny, który wzbudza niesamowite emocje.

Ta książka przedstawia mojego Ojca nie tylko jako wybitnego sportowca — himalaistę — ale pokazuje też jego bogate i różnorodne życie w „dolinach codzienności”. Cieszę się, że możecie poznać jego historię. - Stanisław Berbeka

Książka bardzo trafnie oddaje atmosferę siermiężnej powojennej Polski i problemy naszych wspinaczy aż do współczesności. Autorzy wspaniale ukazują rodzące się przyjaźnie górskie i życie rodzinne głównego bohatera. - Maciej Pawlikowski, himalaista, ratownik TOPR i partner wspinaczkowy Maćka Berbeki.

liczba stron: 456
format: 155 × 235 mm
oprawa: twarda
rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-268-4589-5

Specyfikacja techniczna:
Kolor czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Agora Books
Wymiary ~ 15,5 x 23,5 cm

Agora Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku D.Kortko, J.Porębski - opinie klientów

0.0
0 opinie