top

Książka Agora Ucieczka na Szczyt

27,99 zł 39,99 zł
-30% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Agora Ucieczka na Szczyt jest opowieścią o polskim himalaiźmie, a konkretnie wkładzie Polaków w światową wspinaczkę wysokogórską. Lata świetności takich gigantów jak Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka, Janusz Majer, Artur Hajzer, Maciej Pawlikowski czy Maciej Berbeka są nazywane nie bez powodu "Złotą Erą"

Autorka powyższej pozycji Agora Ucieczka na Szczyt opisuje zmagania najwybitniejszych himalaistów nie tylko z górami, ale przede wszystkim z trudnym okresem w kraju oraz systemem PRL-u. Bernadette McDonald przenosi obecnych czytelników do świata zza żelaznej kurtyny, gdzie każdy wyjazd lub spełnienie marzeń zaczynało się od kolejek i w gabinetach partyjnych.

"Książka Ucieczka na Szczyt Bernadette McDonald opowiada historię Złotej Ery polskiego himalaizmu wyraźnie wskazując cztery wiodące go na przód postacie, którymi są Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtka oraz Jerzy Kukuczka. Czytając kolejne karty tej obszernej pozycji dowiemy się jak wyglądała zarówno codzienna jak i wspinaczkowa rzeczywistość naszych alpinistów. Autorka w książce kładzie istotny akcent na to jak wyglądała ówczesna polska rzeczywistość w kontekście działalności wspinaczkowej. Dzięki temu dowiadujemy się jakie przeciwności stały na długiej drodze do szczytu. Wyjazd w celu zdobycia góry nie wiązał się jedynie z przygotowaniami technicznymi i fizycznymi, ale także z załatwianiem pozwoleń, zdobywaniu funduszy, składaniu wniosków paszportowych i walką o ekonomiczne przetrwanie. Książka Ucieczka na Szczyt bardzo wyraźnie pokazuje różnice pomiędzy polskim a światowym himalaizmem. Jednak pomimo tych innych poziomów życia polakom udaje się wyznaczać nowe kierunki w świecie wysokogórskiej wspinaczki, a także zdobywać najwyższe szczyty w bardzo niesprzyjających warunkach".

Krzysztof Wielicki

liczba stron: 376
format: 225 x 175 mm
oprawa: twarda
data wydania: 2012-07-20
ISBN: 978-83-268-0688-9

Specyfikacja techniczna:
Kolor szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Agora Books
Wymiary ~ 22,5 x 17,5 cm

Agora Ucieczka na Szczyt - opinie klientów

0.0
0 opinie