top

Książka Agora Kurtyka. Sztuka Wolności

30,14 zł 44,99 zł
-33% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Kurtyka. Sztuka Wolności autorstwa Bernadette McDonald to idealna pozycja dla osób chcących poznać jednego z najbardziej znanych himalaistów świata, który wyznaczał nowe ścieżki do zdobywania najwyższych szczytów. Górscy pasjonaci odnajdują tutaj informacje na temat prywatnego życia Wojciecha Kurtyki oraz jego najbardziej znanych wypraw.

Książka "Kurtyka. Sztuka Wolności." otrzymała nagrody na konkursach literatury górskiej Banff Mountain Book 2017, National Outdoor Book Awards 2017 oraz Boardman Tasker Award 2017. Oznacza to, że autorka została doceniona za ciężką pracę, którą włożyła w rzetelne przedstawienie czytelnikowi postaci Wojtka Kurtyki.

Bernadette McDonald to ceniona na świecie autorka książek o tematyce górskiej i znana jest między innymi z takich pozycji jak Tomaž Humar (2008), Ucieczka na szczyt (2011), Alpejscy wojownicy (2015). Za swoją twórczość kanadyjka otrzymała wiele nagród, a książki pojawiały się na całym świecie. Jest to pierwsza biografia Wojciecha Kurtyki, który za swoją górską aktywność stał się laureatem prestiżowej nagrody Złotego Czekana za całokształt działań wspinaczkowych. Ten indywidualista zawsze kierował się stylem zdobywania górskiej drogi, a nie osiągnięciami, co sprawia, że stał się mentorem kolejnych pokoleń alpinistów i himalaistów. W książce Bernadette McDonald dowiemy się jak wyglądały wejścia jednodniowe Kurtyki oraz ile wysiłku kosztowało zdobycie dwóch ośmiotysięczników w trakcie jednej wyprawy. Kanadyjska autorka wyjątkowo subtelnie podchodzi do życia polskiego himalaisty więc jesteśmy w stanie go poznać od różnych stron. Dowiemy się dużo o konsekwencji, z którą Wojtek całe życie unikał rozgłosu, a także o jego wartościach, którymi kierował się podczas swojej wspinaczkowej kariery.

Książka "Kurtyka. Sztuka Wolności." to historia o Karakorum, wyjściach w Hindukusz i Himalaje, a także o prywatnym życiu jednego z najbardziej znanych polskich himalaistów.

ISBN: 978-83-268-2609-2;

Ilość stron: 368;

Oprawa: zintegrowana;
Specyfikacja techniczna:
Kolor szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Agora Books

Agora Kurtyka. Sztuka Wolności - opinie klientów

0.0
0 opinie