top

Książka Agora Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

30,14 zł 44,99 zł
-33% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście to pozycja autorstwa Dariusza Kortko oraz Marcina Pietraszewskiego, którzy zabierają czytelnika w podróż po świecie tego znanego i cenionego wspinacza. Dzięki tej książce przybliżysz sobie postać osoby, która miała znaczący wpływ na polski i światowy himalaizm.

Mam uznanie dla autorów – Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego – za odwagę w odkrywaniu pełni osobowości Kukuczki. Nie wystarczyła im ta znana wszystkim, spreparowana dla potrzeb mediów legenda. Autorzy starali się pokazać złożoność człowieka. (…) Ta biografia jest napisana z szacunkiem i ze zrozumieniem, z humorem i empatią. Podobnie jak w przypadku samego bohatera jest to mistrzowskie dzieło, wykonane w najlepszym stylu.

Ze wstępu Bernadette McDonald

Książka „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” została napisana nakładem ciężkiej redakcyjnej pracy jej autorów, którzy sięgnęli do materiałów archiwalnych, przeprowadzali wywiady z partnerami wspinaczki Kukuczki oraz rozmawiali z jego żoną Cecylią. Wykorzystano również prywatne zapiski jednego z najsłynniejszych polskich himalaistów, który wyznaczał tory aktywności na najwyższych górskich szczytach. Jednak książka Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego opowiada także o codzienności Kukuczki, który podobnie jak pozostali himalaiści musieli zmagać się z życiem w PRL. Czytelnik znajdzie tutaj historię człowieka, który w ciężkich warunkach ekonomicznych chciał spełniać swoje marzenia i zdobywać najwyższe szczyty. Dowiemy się jak duże były problemy z kompletowaniem ekwipunku na wyprawy oraz jak bardzo utrudniony był wyjazd z Polski. Jednak jest to też opowieść o śmierci, która za Kukuczką kroczyła na wyprawach i o emocjach, które przeżywał w związku z utratą partnerów wspinaczki, którzy tragicznie ginęli w górach.

Książka „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” to idealny wybór, gdy chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat herosa polskiego himalaizmu, którego życie stało się inspiracją dla niejednego wspinacza.

ISBN: 978-83-268-2393-0;

Ilość stron: 400;

Oprawa: twarda;
Specyfikacja techniczna:
Kolor granatowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Agora Books

Agora Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście - opinie klientów

0.0
0 opinie